| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH l ADMINISTRACJI

z dnia 26 czerwca 2002 r.

w sprawie listy obszarów zagrożonych pożarem lub wybuchem, w których zastosowanie substancji kontrolowanych należy uznać za zastosowanie krytyczne.

Na podstawie art. 17 ust. 6 ustawy z dnia 2 marca 2001 r. o postępowaniu z substancjami zubożającymi warstwę ozonową (Dz. U. Nr 52, poz. 537 i Nr 100, poz. 1085) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa obszary zagrożone pożarem lub wybuchem, w których zastosowanie substancji kontrolowanych należy uznać za zastosowanie krytyczne.
§ 2.
Obszarami zagrożonymi pożarem lub wybuchem, w których zastosowanie halonu 1301 należy uznać za zastosowanie krytyczne, są:

1) w samolotach – przedziały załogi, bagażowe i załadunkowe oraz komory silnikowe,

2) w pojazdach wojskowych oraz jednostkach pływających Marynarki Wojennej – pomieszczenia zajmowane przez personel i przestrzenie silnikowe,

3) przestrzenie zajęte przez ludzi, w których istnieje możliwość wydzielenia się palnych cieczy, par lub gazów w przemyśle zbrojeniowym, wydobywczym nafty i gazu i petrochemicznym oraz w statkach transportowych,

4) centra łączności i dowodzenia niezbędne dla bezpieczeństwa narodowego, obsługiwane przez personel,

5) przestrzenie, w których istnieje ryzyko rozproszenia substancji radioaktywnych.

§ 3.
Obszarami zagrożonymi pożarem lub wybuchem, w których zastosowanie halonu 1211 należy uznać za zastosowanie krytyczne, są:

1) w samolotach – przedziały pasażerów, załogi, bagażowe i międzykadłubowe oraz komory silnikowe,

2) obszary działań straży pożarnej, wojska lub Policji podjętych w celu ochrony ludzi.

§ 4.
Obszarami zagrożonymi pożarem lub wybuchem, w których zastosowaniem halonu 1211 lub 1301 należy uznać za zastosowanie krytyczne, są pomieszczenia, w których znajdują się eksponaty muzealne.
§ 5.
Za obszary zagrożone pożarem lub wybuchem, w których zastosowanie halonu 2402 należy uznać za zastosowanie krytyczne, uznaje się pomieszczenia zajmowane przez ludzi oraz przestrzenie silnikowe w pojazdach wojskowych, w przypadku gdy pomieszczenia te i przestrzenie były wyposażone w instalacje do stosowania tego halonu w dniu wejścia w życie rozporządzenia.
§ 6.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2003 r.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: K. Janik

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »