| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA

z dnia 26 czerwca 2002 r.

w sprawie wzorów wykazów zawierających informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska i sposobu ich przedstawiania.

Na podstawie art. 286 ust. 3 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62, poz. 627 i Nr 115, poz. 1229 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Określa się wzory wykazów zawierających dane o zakresie korzystania ze środowiska i sposób ich przedstawiania, które prowadzi się w formie pisemnej, w układzie tabelarycznym.

2. Wzory, o których mowa w ust. 1, są określone w załącznikach do niniejszego rozporządzenia.

§ 2.
Wzór wykazu zawierającego zbiorcze zestawienie informacji o zakresie korzystania ze środowiska, określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.
§ 3.
Wzór wykazu zawierającego informacje o ilości i rodzajach gazów lup pyłów wprowadzanych do powietrza oraz dane, na podstawie których określono te ilości, określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.
§ 4.
Wzór wykazu zawierającego informacje o ilości i jakości pobranej wody podziemnej, wody powierzchniowej i morskich wód wewnętrznych określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.
§ 5.
Wzór wykazu zawierającego informacje o ilości, stanie i składzie wprowadzanych ścieków do wód lub do ziemi oraz o wielkości, rodzaju i sposobie zagospodarowania terenu, z którego odprowadzone są ujęte w systemy kanalizacyjne wody opadowe lub roztopowe wprowadzane do wód lub do ziemi, określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.
§ 6.
Wzór wykazu zawierającego informacje o odpadach umieszczonych na składowisku odpadów, określa załącznik nr 5 do rozporządzenia.
§ 7.
1 Wykaz przedkłada się właściwemu organowi w formie pisemnej.

2. Jeżeli podmiot korzystający ze środowiska ma taką możliwość, wykaz powinien przedłożyć także w formie elektronicznej na informatycznych nośnikach danych.

§ 8.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Środowiska: S. Żelichowski

Załącznik 1.

Załącznik do rozporządzenia Ministra Środowiska
z dnia 26 czerwca 2002 r. (poz. 920)

Załącznika nr 1

infoRgrafika

Załącznik 2.

Załącznik nr 2

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 3.

Załącznik nr 3

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 4.

Załącznik nr 4

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 5.

Załącznik nr 5

infoRgrafika

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »