| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH l ADMINISTRACJI

z dnia 2 września 2002 r.

w sprawie warunków przejazdu funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu oraz członków jego rodziny na koszt Biura Ochrony Rządu.

Na podstawie art. 65 ust. 4 ustawy z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu (Dz. U. Nr 27, poz. 298 i Nr 106, poz. 1149 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Prawo przejazdu funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu oraz jego małżonka i dzieci pozostających na jego utrzymaniu, zwanych dalej „osobami uprawnionymi”, na koszt Biura Ochrony Rządu obejmuje przejazd środkami publicznego transportu zbiorowego, wykonywany przez:

1) spółkę akcyjną „Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna”, albo

2) przedsiębiorstwa komunikacji autobusowej, jeżeli nie ma połączenia kolejowego, najkrótszą trasą kolejową lub autobusową, albo łącznie transportem kolejowym i autobusowym.

2. Prawo do przejazdu ustala się według stanu rodzinnego funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu, zwanego dalej „funkcjonariuszem”, w dniu wykorzystania prawa do przejazdu.

§ 2.
1. Zwrot kosztów przejazdu środkami publicznego transportu kolejowego przysługuje w wysokości cen biletów za przejazd w drugiej klasie pociągu pośpiesznego lub w pierwszej klasie pociągu osobowego.

2. Zwrot kosztów przejazdu środkami publicznego transportu autobusowego przysługuje w wysokości faktycznie poniesionych kosztów.

§ 3.
W razie zbiegu uprawnień do przejazdu na koszt Biura Ochrony Rządu z tytułu służby obojga małżonków będących funkcjonariuszami, osoby uprawnione mogą skorzystać z tego prawa tylko z tytułu służby jednego małżonka.
§ 4.
1. Zwrotu poniesionych kosztów przejazdu dokonuje się na podstawie oświadczenia funkcjonariusza w celu zwrotu kosztów za wykorzystany przejazd, którego wzór określa załącznik do rozporządzenia.

2. Prawo do przejazdu nie obejmuje opłat dodatkowych i dopłat.

3. Przy zwrocie kosztów przejazdu uwzględnia się posiadane przez osobę uprawnioną, w tym wykupione, ulgi na przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego.

§ 5.
Zwrot kosztów przejazdu wypłaca komórka finansowa Biura Ochrony Rządu w terminie miesiąca od dnia złożenia oświadczenia, o którym mowa w § 4 ust. 1.
§ 6.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: K. Janik

Załącznik 1.

Załącznik do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 2 września 2002 r. (poz. 1260)

infoRgrafika

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Anna Ostaszewska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »