| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 2 kwietnia 2004 r.

w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy pełniących służbę kandydacką

Na podstawie art. 130 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. Nr 179, poz. 1750) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Żołnierzowi pełniącemu służbę kandydacką – podchorążemu akademii wojskowej i wyższej szkoły oficerskiej przysługuje uposażenie zasadnicze w stawce miesięcznej w wysokości:

1) w pierwszym roku nauki – 280 zł;

2) w drugim roku nauki – 350 zł;

3) w trzecim roku nauki – 420 zł;

4) w czwartym roku nauki – 490 zł;

5) w piątym roku nauki – 560 zł.

2. Żołnierzowi pełniącemu służbę kandydacką – podchorążemu absolwentowi niewojskowej uczelni wyższej posiadającemu tytuł zawodowy magistra (równorzędny) w czasie szkolenia wojskowego w wyższej szkole oficerskiej przysługuje uposażenie zasadnicze w stawce miesięcznej w wysokości 560 zł.

3. Żołnierzowi pełniącemu czynną służbę wojskową jako służbę kandydacką – elewowi szkoły podoficerskiej przysługuje uposażenie zasadnicze w stawce miesięcznej w wysokości 210 zł.

§ 2.
Żołnierzowi pełniącemu służbę kandydacką, od dnia mianowania na stopień wojskowy podporucznika albo kaprala do czasu stawienia się do pełnienia zawodowej służby wojskowej, w terminie i miejscu określonym w kontrakcie, przysługuje uposażenie zasadnicze w stawce miesięcznej w wysokości 60 % najniższej stawki uposażenia zasadniczego określonej dla stanowiska służbowego odpowiednio o stopniu etatowym podporucznika albo kaprala.
§ 3.
1. Uposażenie zasadnicze, o którym mowa w § 1 ust. 1, przysługuje odpowiednio żołnierzowi, o którym mowa w art. 6 ust. 6 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (Dz. U. Nr 141, poz. 1184), z tym że w szóstym roku nauki otrzymuje on uposażenie w stawce miesięcznej w wysokości 560 zł.

2. Do żołnierza, o którym mowa w ust. 1, stosuje się § 2.

§ 4.
Żołnierzowi, o którym mowa w § 1 i 3, otrzymującemu na podstawie dotychczasowych przepisów uposażenie zasadnicze w stawce miesięcznej wyższej niż określona w rozporządzeniu, zachowuje się dotychczasową stawkę uposażenia.
§ 5.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2004 r.1)

Minister Obrony Narodowej: w z. J. Zemke

 

1) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 września 2001 r. w sprawie uposażenia zasadniczego żołnierzy niezawodowych (Dz. U. Nr 101, poz. 1102 oraz z 2003 r. Nr 129, poz. 1182), które, w części dotyczącej §4, utraci moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Łukasik

Prawnik, doktorant

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »