| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)

z dnia 8 lipca 2004 r.

w sprawie warunków wypowiedzenia członkostwa w organizacji producentów owoców i warzyw

Na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 19 grudnia 2003 r. o organizacji rynków owoców i warzyw, rynku chmielu, rynku tytoniu oraz rynku suszu paszowego (Dz. U. Nr 223, poz. 2221 oraz z 2004 r. Nr 42, poz. 386 i Nr 96, poz. 959) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Członek organizacji producentów owoców i warzyw wypowiada członkostwo w tej organizacji w formie pisemnej z podaniem przyczyn wypowiedzenia.
§ 2.
Członek organizacji producentów owoców i warzyw może wypowiedzieć członkostwo w tej organizacji w trakcie realizacji programu operacyjnego, jeżeli większość członków tej organizacji reprezentujących łącznie ponad połowę udziału w wartości produkcji sprzedanej w roku poprzedzającym złożenie wypowiedzenia wyrazi na to zgodę w formie pisemnej.
§ 3.
Członek organizacji producentów owoców i warzyw wypowiada członkostwo w organizacji producentów owoców i warzyw z zachowaniem 6-miesięcznego terminu wypowiedzenia, którego upływ rozpoczyna się z dniem:

1) 1 stycznia, jeżeli wypowiedzenie członkostwa nastąpiło po dniu 1 września poprzedniego roku;

2) 1 marca, jeżeli wypowiedzenie członkostwa nastąpiło po dniu 1 stycznia;

3) 1 lipca, jeżeli wypowiedzenie członkostwa nastąpiło po dniu 1 marca;

4) 1 września, jeżeli wypowiedzenie członkostwa nastąpiło po dniu 1 lipca.

§ 4.
Wypowiedzenie członkostwa w organizacji producentów owoców i warzyw nie może być dokonane w terminie trzech lat od dnia wydania przez wojewodę decyzji w sprawie uznania organizacji producentów owoców i warzyw lub od dnia przystąpienia do tej organizacji.
§ 5.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: w z. D. Oleszczuk

 

1)Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej – rynki rolne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 134, poz. 1433).

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »