reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KULTURY1)

z dnia 19 października 2004 r.

w sprawie kryteriów kwalifikacji wyrobów dawnego pochodzenia, mających wartość historyczną lub artystyczną

Na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 3 kwietnia 1993 r. – Prawo probiercze (Dz. U. Nr 55, poz. 249, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa kryteria kwalifikacji wyrobów dawnego pochodzenia wykonanych z metali szlachetnych, mających wartość historyczną lub artystyczną, zwanych dalej „wyrobami”, które nie podlegają obowiązkowi zgłaszania do badania i cechowania w celu wprowadzenia do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
§ 2.
1. Wyroby nie podlegają obowiązkowi zgłaszania do badania i cechowania w urzędach probierczych, jeżeli spełniają następujące warunki:

1) są wpisane do rejestru zabytków lub do inwentarza muzealiów albo

2) są oznaczone dającymi się zidentyfikować cechami probierczymi, które nie są stosowane co najmniej 36 lat, albo

3) są oznaczone cechami niedającymi się zidentyfikować lub nie posiadają żadnych oznaczeń, ale ich wartość historyczna lub artystyczna jest tak znaczna, że wartość metalu szlachetnego użytego do wytworzenia tych wyrobów stanowi czynnik drugorzędny przy ustalaniu ich wartości rynkowej.

2. W wyrobach, o których mowa w ust. 1 pkt 3, wartość metalu szlachetnego nie może przekraczać 50 % ich wartości rynkowej.

§ 3.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Kultury: W. Dąbrowski

 

1) Minister Kultury kieruje działem administracji rządowej – kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Kultury (Dz. U. Nr 134, poz. 1430).

2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2000 r. Nr 120, poz. 1268, z 2001 r. Nr 63, poz. 636, Nr 126, poz. 1382 i Nr 154, poz. 1800 oraz z 2003 r. Nr 171, poz. 1664.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Ludwiczak

Radca prawny, specjalizujący się w tematach związanych z obsługą prawną przedsiębiorców, prawem korporacyjnym, zamówieniami in house, publicznym transportem zbiorowym i Compliance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama