reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 15 czerwca 2005 r.

w sprawie wysokości opłaty prowizyjnej za podejmowanie czynności związanych z udzielaniem publicznym zakładom opieki zdrowotnej pożyczek z budżetu państwa oraz wysokości wynagrodzenia za nadzorowanie wykonania umów o pożyczkę

Na podstawie art. 36 ust. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2005 r. o pomocy publicznej i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej (Dz. U. Nr 78, poz. 684) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa:

1) wysokość opłaty prowizyjnej za podejmowanie przez Bank Gospodarstwa Krajowego, zwany dalej „BGK”, w imieniu Skarbu Państwa, czynności związanych z udzielaniem na podstawie ustawy z dnia 15 kwietnia 2005 r. o pomocy publicznej i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej, zwanej dalej „ustawą”, pożyczek z budżetu państwa, na rzecz zakładów, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy;

2) wysokość wynagrodzenia dla BGK za podejmowanie czynności związanych z nadzorowaniem wykonywania przez zakłady, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, umów o pożyczkę.

§ 2.
Wysokość opłaty prowizyjnej, o której mowa w § 1 pkt 1, wynosi 0,5 % kwoty udzielonej pożyczki z budżetu państwa.
§ 3.
Wysokość wynagrodzenia, o którym mowa w § 1 pkt 2, wynosi w stosunku rocznym 0,3 % pozostałej do spłaty kwoty pożyczki z budżetu państwa, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego.
§ 4.
Wysokość wynagrodzenia, o którym mowa w § 1 pkt 2, w roku 2005 wynosi 0,3 % kwoty udzielonej pożyczki z budżetu państwa.
§ 5.
[1] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Finansów: M. Gronicki

 

1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej – finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 134, poz. 1427).

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 22 czerwca 2005 r.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

topFX.pl

Portal. Platforma walutowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama