| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 8 grudnia 2005 r.

w sprawie ustanowienia składu wolnocłowego w Braniewie

Na podstawie art. 27 ust. 2 ustawy z dnia 19 marca 2004 r. – Prawo celne (Dz. U. Nr 68, poz. 622 i Nr 273, poz. 2703) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Ustanawia się skład wolnocłowy w Braniewie.

2. Szczegółowy opis granic i obszar składu wolnocłowego określa załącznik do rozporządzenia.

§ 2.
Zarządzającym składem wolnocłowym w Braniewie ustanawia się Annę Wajdlejt prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą: Anna Wajdlejt Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Export-lmport „Wajdlejt” E.R.A.
§ 3.
[1] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Finansów: w z. E. Suchocka-Roguska

 

1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej – finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 października 2005 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 220, poz. 1887).

Załącznik 1. [SZCZEGÓŁOWY OPIS GRANIC I OBSZAR SKŁADU WOLNOCŁOWEGO W BRANIEWIE]

Załącznik do rozporządzenia Ministra Finansów
z dnia 8 grudnia 2005 r. (poz. 2105)

SZCZEGÓŁOWY OPIS GRANIC I OBSZAR SKŁADU WOLNOCŁOWEGO W BRANIEWIE

Opis przebiegu granic składu wolnocłowego w Braniewie przy ul. Szkolnej 9a przedstawiony jest na mapie w skali 1:500 i jest przechowywany u zarządzającego składem wolnocłowym oraz w kopii we właściwej miejscowo izbie celnej nadzorującej skład wolnocłowy i w Ministerstwie Finansów.

Skład wolnocłowy jest zlokalizowany na terenie siedziby przedsiębiorcy – Anna Wajdlejt Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Export-lmport „Wajdlejt” E.R.A. w Braniewie. Skład stanowi pomieszczenie magazynowe o powierzchni 160 m2 w budynku murowanym.

Część przeznaczona na magazyn jest odgrodzona ścianą murowaną o wysokości 3,50 m. Przestrzeń pomiędzy tą ścianą i dachem jest odeskowana. Magazyn stanowi strefę zamkniętą ścianami. Zamknięcie od dołu stanowi podłoga na gruncie (obiekt niepodpiwniczony), od góry zaś dach drewniany pokryty dachówką. Magazyn posiada jedno wejście oraz dwa okratowane okna.

Granice składu wolnocłowego stanowią:

I. Ściany:

1) ściana murowana zewnętrzna o długości 15 m, w której znajduje się otwór drzwiowy z drewnianymi wrotami zewnętrznymi o szerokości 5 m i wysokości 3,7 m. Wrota posiadają podwójne zamknięcie mechaniczne (zewnętrzna kłódka i wewnętrzny zamek) oraz są przystosowane do założenia zabezpieczeń celnych. W ścianie znajduje się zakratowane okienko o wymiarach 75 cm x 55 cm;

2) ściana murowana zewnętrzna o długości 10,65 m, w której znajduje się okratowane okno o wymiarach 96 cm x 104 cm;

3) ściana murowana zewnętrzna o długości 15 m;

4) ściana murowana wewnętrzna odgradzająca magazyn składu o długości 10,65 m i wysokości 3,5 m; przestrzeń pomiędzy tą ścianą i dachem jest odeskowana.

Grubość ścian murowanych wynosi 30 cm.

II. Podłoga, którą stanowi betonowa posadzka na gruncie.

III. Drewniany dach pokryty dachówką.

Powierzchnia użytkowa składu wolnocłowego wynosi łącznie 160 m2.

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 5 stycznia 2006 r.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »