| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ1)

z dnia 27 grudnia 2005 r.

w sprawie wzoru dokumentu potwierdzającego okres i wysokość pobieranego przez posłów do Parlamentu Europejskiego wybranych w Rzeczypospolitej Polskiej uposażenia i składek od tego świadczenia, składu zespołu powypadkowego badającego okoliczności i przyczyny wypadku przy sprawowaniu mandatu oraz zakresu zadań Kancelarii Sejmu w stosunku do poszkodowanych w tych wypadkach

Na podstawie art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 30 lipca 2004 r. o uposażeniu posłów do Parlamentu Europejskiego wybranych w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 187, poz. 1925) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Dokumentem potwierdzającym okres i wysokość pobieranego przez posła do Parlamentu Europejskiego wybranego w Rzeczypospolitej Polskiej, zwanego dalej „posłem do Parlamentu Europejskiego”, uposażenia i składek od tego świadczenia jest zaświadczenie, którego wzór stanowi załącznik do rozporządzenia.
§ 2.
1. Okoliczności i przyczyny wypadków przy sprawowaniu mandatu posła do Parlamentu Europejskiego bada zespół powypadkowy.

2. W skład zespołu powypadkowego wchodzi pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy w Kancelarii Sejmu oraz przedstawiciel pracowników Kancelarii Sejmu przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

§ 3.
1. Do ustalenia zakresu zadań Kancelarii Sejmu w stosunku do posłów do Parlamentu Europejskiego poszkodowanych w wypadkach przy sprawowaniu mandatu stosuje się odpowiednio przepisy regulujące zasady i tryb postępowania przy ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy.

2. Przy wykonywaniu zadań, o których mowa w ust. 1, Kancelaria Sejmu wykonuje obowiązki pracodawcy.

§ 4.
[1] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Pracy i Polityki Społecznej: K. Michałkiewicz

 

 

1) Minister Pracy i Polityki Społecznej kieruje działem administracji rządowej – praca i zabezpieczenie społeczne, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 października 2005 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Pracy i Polityki Społecznej (Dz. U. Nr 220, poz. 1891).

Załącznik 1.

Załącznik do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej
z dnia 27 grudnia 2005 r. (poz. 4)

infoRgrafika

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 17 stycznia 2006 r.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »