| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OŚWIADCZENIE RZĄDOWE

z dnia 27 kwietnia 2010 r.

w sprawie mocy obowiązującej Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o oznakowaniu i utrzymaniu wspólnej granicy na odcinkach lądowych i wodach granicznych oraz powołaniu Stałej Polsko-Niemieckiej Komisji Granicznej, podpisanej w Warszawie dnia 16 września 2004 r.

Podaje się niniejszym do wiadomości, że na podstawie ustawy z dnia 11 września 2009 r. o ratyfikacji Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o oznakowaniu i utrzymaniu wspólnej granicy na odcinkach lądowych i wodach granicznych oraz powołaniu Stałej Polsko-Niemieckiej Komisji Granicznej, podpisanej w Warszawie dnia 16 września 2004 r. (Dz. U. Nr 179, poz. 1385), dnia 22 grudnia 2009 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej ratyfikował wyżej wymienioną umowę.

Zgodnie z art. 29 ust. 1 umowy została dokonana przewidziana w tym artykule wymiana dokumentów ratyfikacyjnych.

Zgodnie z art. 29 ust. 2 umowy weszła ona w życie dnia 25 kwietnia 2010 r.

Tekst umowy ogłoszony w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej uwzględnia zmiany, które zostały wprowadzone do jej treści przed wejściem w życie w drodze Porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o zmianie ww. umowy, zawartym w formie wymiany not z dnia 10 lipca 2008 r. i z dnia 16 lipca 2008 r. Tekst porozumienia załącza się dla celów informacyjnych.

Minister Spraw Zagranicznych: w z. J. Borkowski

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »