| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OŚWIADCZENIE RZĄDOWE

z dnia 23 marca 2011 r.

w sprawie mocy obowiązującej Poprawki do Umowy o Międzynarodowym Funduszu Walutowym dotyczącej wzmocnienia głosu i uczestnictwa w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, przyjętej przez Radę Gubernatorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego Rezolucją Nr 63-2 w dniu 28 kwietnia 2008 r., oraz Poprawki do Umowy o Międzynarodowym Funduszu Walutowym dotyczącej rozszerzenia działalności inwestycyjnej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, przyjętej przez Radę Gubernatorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego Rezolucją Nr 63-3 w dniu 5 maja 2008 r.

Podaje się niniejszym do wiadomości, że na podstawie ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o ratyfikacji Poprawki do Umowy o Międzynarodowym Funduszu Walutowym dotyczącej wzmocnienia głosu i uczestnictwa w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, przyjętej przez Radę Gubernatorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego Rezolucją Nr 63-2 w dniu 28 kwietnia 2008 r., oraz Poprawki do Umowy o Międzynarodowym Funduszu Walutowym dotyczącej rozszerzenia działalności inwestycyjnej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, przyjętej przez Radę Gubernatorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego Rezolucją Nr 63-3 w dniu 5 maja 2008 r. (Dz. U. Nr 122, poz. 824), Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej ratyfikował dnia 23 września 2010 r., wyżej wymienione poprawki.

Zgodnie z art. XXVIII Umowy o Międzynarodowym Funduszu Walutowym, podpisanej w Bretton Woods dnia 22 lipca 1944 r.:

1. Poprawka dotycząca wzmocnienia głosu i uczestnictwa w Międzynarodowym Funduszu Walutowym weszła w życie dnia 3 marca 2011 r.,

2. Poprawka dotycząca rozszerzenia działalności inwestycyjnej Międzynarodowego Funduszu Walutowego weszła w życie dnia 18 lutego 2011 r.

Poprawki weszły w życie w wyżej wymienionych datach w stosunku do wszystkich stron Umowy o Międzynarodowym Funduszu Walutowym, w tym również w stosunku do Rzeczypospolitej Polskiej. Tekst Umowy o Międzynarodowym Funduszu Walutowym oraz wykaz jej stron ogłoszone są w M. P. z 2010 r. Nr 36, poz. 501 i 502.

Minister Spraw Zagranicznych: R. Sikorski

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »