reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ADMINISTRACJI I CYFRYZACJI1)

z dnia 13 grudnia 2013 r.

w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz ustalenia nazwy obiektu fizjograficznego

Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 2003 r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych (Dz. U. Nr 166, poz. 1612 oraz z 2005 r. Nr 17, poz. 141) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Ustala się urzędowe nazwy miejscowości, zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 1 do rozporządzenia.

2. Zmienia się urzędowe nazwy miejscowości, zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 2 do rozporządzenia.

3. Znosi się urzędowe nazwy miejscowości, zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 3 do rozporządzenia.

§ 2.
Ustala się urzędową nazwę obiektu fizjograficznego:

„Kanał Dobrzycki ”, kanał (-łu -kiego), położony na terenie gminy Zalewo, w powiecie iławskim, w województwie warmińsko-mazurskim, o następujących współrzędnych geograficznych: 53°48'16” szerokości geograficznej północnej i 19°35'03” długości geograficznej wschodniej.

§ 3.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2014 r.

Minister Administracji i Cyfryzacji: R. Trzaskowski

 

1) Minister Administracji i Cyfryzacji kieruje działem administracji rządowej - administracja publiczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Administracji i Cyfryzacji (Dz. U. Nr 248, poz. 1479).

Załącznik 1. [WYKAZ USTALONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI]

Załączniki rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji
z dnia 13 grudnia 2013 r. (poz. 1629)

Załącznik nr 1

WYKAZ USTALONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI

Lp.

Województwo, powiat, gmina

Ustalone nazwy miejscowości

Drugi przypadek deklinacji, forma przymiotnika

1

2

3

4

KUJAWSKO-POMORSKIE

 

nakielski

 

 

1.

Nakło nad Notecią

Gostusza, osada osady Janowo

-szy

LUBELSKIE

 

bialski

 

 

2.

Piszczac

Piszczac Pierwszy, wieś

-ca -szego, piszczacki

3.

Piszczac Trzeci, wieś

-ca -ciego, piszczacki

 

biłgorajski

 

 

4.

Józefów

Długi Kąt-Osada, osada

-giego -ta-Osady

ŁÓDZKIE

 

bełchatowski

 

 

5.

Szczerców

Puszcza, część wsi Tatar

-czy

MAŁOPOLSKIE

 

olkuski

 

 

6.

Klucze

Hucisko, wieś

-ka, huciski

 

MAZOWIECKIE

 

otwocki

 

 

7.

Osieck

Kolonia Pogorzel, część wsi Pogorzel

-nii Pogorzel

 

radomski

 

 

8.

Gózd

Kłonówek-Kolonia, wieś

-wka-Kolonii, kłonówecki

9.

Kłonówek-Wieś, wieś

-wka-Wsi, kłonówecki

POMORSKIE

 

gdański

 

 

10.

Kolbudy

Pręgowo, wieś

-wa, pręgowski

ŚWIĘTOKRZYSKIE

 

kielecki

 

 

11.

Zagnańsk

Osiedle Kaniów, osiedle

-dla Kaniów

WIELKOPOLSKIE

 

złotowski

 

 

12.

Złotów

Grudna, osada

-nej

13.

Zawilce, osada

-ców

 

Załącznik 2. [WYKAZ ZMIENIONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI]

Załącznik nr 2

WYKAZ ZMIENIONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI

Lp.

Województwo, powiat, gmina

Zmienione nazwy miejscowości

Drugi przypadek deklinacji, forma przymiotnika

nazwa dotychczasowa

nazwa zmieniona

1

2

3

4

5

DOLNOŚLĄSKIE

 

bolesławiecki

 

 

 

1.

Bolesławiec

Stare Jaroszewice, wieś

Stare Jaroszowice, wieś

-rych -wic, jaroszowicki

 

kłodzki

 

 

 

2.

Lądek-Zdrój

Stojków, wieś

Stójków, wieś

-kowa, stójkowski

KUJAWSKO-POMORSKIE

 

toruński

 

 

 

3.

Obrowo

Osiek, wieś

Osiek nad Wisłą, wieś

-ka nad Wisłą, osiecki

LUBELSKIE

 

bialski

 

 

 

4.

Biała Podlaska

Nowy Sławacinek, wieś

Sławacinek Nowy, wieś

-nka -wego, sławacinecki

5.

Stary Sławacinek, wieś

Sławacinek Stary, wieś

-nka -rego, sławacinecki

6.

Piszczac

Borowe, kolonia

Borowe, część wsi Piszczac Pierwszy

-wego

7.

Chmielne, kolonia

Chmielne, część wsi Piszczac Pierwszy

-nego

8.

Hulcze, kolonia

Hulcze, część wsi Piszczac Trzeci

-czego

 

9.

 

Podpołoski, kolonia

Podpołoski, część wsi Piszczac Trzeci

-sek

10.

Pod Torem, kolonia

Pod Torem, część wsi Piszczac Pierwszy

Pod Torem

11.

Za Torem, kolonia

Za Torem, część wsi Piszczac Pierwszy

Za Torem

 

biłgorajski

 

 

 

12.

Józefów

Siedliska, część wsi Majdan Nepryski

Siedliska, wieś

-lisk, siedliski

13.

Tartak-Długi Kąt, osada wsi Majdan Nepryski

Tartak Długi Kąt, osada

-ku -giego -ta

 

lubelski

 

 

 

14.

Niedrzwica Duża

Trojaszkowice, wieś

Trojaczkowice, wieś

-wic, trojaczkowicki

 

zamojski

 

 

 

15.

Zamość

Skokówka, część wsi Zwódne

Skokówka, wieś

-ki, skokówecki

ŁÓDZKIE

 

pajęczański

 

 

 

16.

Rząśnia

Broszęcin-Kolonia, kolonia

Kolonia Broszęcin, kolonia

-nii Broszęcin

MAŁOPOLSKIE

 

nowotarski

 

 

 

17.

Łapsze Niżne

Zamek, przysiółek wsi Niedzica

Niedzica-Zamek, wieś

-cy -mku, niedzicki

MAZOWIECKIE

 

garwoliński

 

 

 

18.

Borowie

Słup Drugi, kolonia

Słup Drugi, wieś

-pa -giego, słupski

 

 

legionowski

 

 

 

19.

Wieliszew

Poddębe, wieś

Poddębie, wieś

-bia, poddębski

 

mławski

 

 

 

20.

Strzegowo

Budy Kowalewskie, część wsi Kowalewko

Budy Kowalewkowskie, część wsi Kowalewko

Bud -kich

 

nowodworski

 

 

 

21.

Czosnów

Dobrzyń, część wsi Łosia Wólka

Dobrzyń, wieś

-nia, dobrzyński

 

otwocki

 

 

 

22.

Wiązowna

Annopol, część wsi Wiązowna Kościelna

Annopol, część wsi Wiązowna

-la

23.

Piekło, część wsi Wiązowna Kościelna

Piekło, część wsi Wiązowna

-ła

24.

Płachta, część wsi Wiązowna Kościelna

Płachta, część wsi Wiązowna

-ty

25.

Wiązowna Kościelna, wieś

Wiązowna Kościelna, część wsi Wiązowna

-ny -nej

26.

Zdroja, część wsi Wiązowna Kościelna

Zdroja, część wsi Wiązowna

Zdroi

 

płocki

 

 

 

27.

Drobin

Łęg Kasztelański, wieś

Łęg Kasztelański, część wsi Łęg Kościelny

-gu -kiego

 

pułtuski

 

 

 

28.

Obryte

Nowy Gródek, wieś

Gródek Nowy, wieś

-dka -wego, gródecki

29.

Stare Zambski, wieś

Zambski Stare, wieś

Zambsk -rych, zambski

 

warszawski zachodni

 

 

 

30.

Leszno

Czarnów-Towarzystwo, wieś

Towarzystwo Czarnów, wieś

-wa Czarnów, czarnowski

 

PODKARPACKIE

 

dębicki

 

 

 

31.

Dębica

Dąbrówki, przysiółek wsi Paszczyna

Dąbrówki, przysiółek wsi Kochanówka

-wek

32.

Kochanówka, przysiółek wsi Paszczyna

Kochanówka, wieś

-ki, kochanówecki

POMORSKIE

 

bytowski

 

 

 

33.

Parchowo

Baranowo, przysiółek wsi Nowa Wieś

Baranowo, wieś

-wa, baranowski

34.

Bawernica, kolonia

Bawernica, wieś

-cy, bawernicki

35.

Bylina, przysiółek wsi Żukówko

Bylina, wieś

-ny, byliński

36.

Soszyca, przysiółek wsi Żukówko

Soszyca, wieś

-cy, soszycki

37.

Struga, osada

Struga, wieś

-gi, strugowski

 

gdański

 

 

 

38.

Kolbudy

Buszkowy Górne, wieś

Buszkowy, wieś

-ków, buszkowski

 

starogardzki

 

 

 

39.

Czarna Woda

Huta Kalna, część miasta Czarna Woda

Huta Kalna, wieś

-ty -nej, hucki

40.

Kamionna, część miasta Czarna Woda

Kamionna, osada

-nny

41.

Lubiki, część miasta Czarna Woda

Lubiki, wieś

-bik, lubicki

42.

Lubiki Małe, część miasta Czarna Woda

Lubiki Małe, wieś

-bik -łych, lubicki

43.

Podlesie, część miasta Czarna Woda

Podlesie, osada

-sia

 

ŚLĄSKIE

 

żywiecki

 

 

 

44.

Rajcza

Kiczora, część wsi Sól

Sól-Kiczora, wieś

Soli-Kiczory, solski

ŚWIĘTOKRZYSKIE

 

kielecki

 

 

 

45.

Łagów

Gułaczów, część wsi Piotrów

Piotrów-Gułaczów, wieś

-rowa-Gułaczowa, piotrowski

46.

Podłazy, część wsi Piotrów

Piotrów-Podłazy, wieś

-rowa-Podłazów, piotrowski

47.

Porębiska, część wsi Piotrów

Piotrów-Porębiska, wieś

-rowa-Porębisk, piotrowski

48.

Zagościniec, część wsi Piotrów

Piotrów-Zagościniec, wieś

-rowa-Zagościńca, piotrowski

 

opatowski

 

 

 

49.

Sadowie

Rzuchów, wieś

Rżuchów, wieś

-chowa, rżuchowski

 

włoszczowski

 

 

 

50.

Secemin

Psary-Kolonia, część wsi Psary

Psary-Kolonia, wieś

-rów-Kolonii, psarski

WARMIŃSKO-MAZURSKIE

 

elbląski

 

 

 

51.

Pasłęk

Leżnice, wieś

Leżnica, wieś

-cy, leżnicki

WIELKOPOLSKIE

 

czarnkowsko-trzcianecki

 

 

 

52.

Drawsko

Nowe Kwiejce, wieś

Kwiejce Nowe, wieś

Kwiejc -wych, kwiejecki

 

 

kolski

 

 

 

53.

Dąbie

Rośle Duże, wieś

Rośle, wieś

-la, rosielski

54.

Zalesie-Kolonia, wieś

Zalesie, wieś

-sia, zaleski

 

poznański

 

 

 

55.

Murowana Goślina

Stary Łoskoń, wieś

Łoskoń Stary, wieś

-nia -rego, łoskoński

 

średzki

 

 

 

56.

Środa Wielkopolska

Starkowiec Piątkowski, wieś

Starkówiec Piątkowski, wieś

-wca -kiego, starkówiecki

ZACHODNIOPOMORSKIE

 

sławieński

 

 

 

57.

Postomino

Tyn, wieś

Tyń, wieś

-nia, tyński

 

Załącznik 3. [WYKAZ ZNIESIONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI]

Załącznik nr 3

WYKAZ ZNIESIONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI

Lp.

Województwo, powiat, gmina

Znoszone nazwy miejscowości

Drugi przypadek deklinacji, forma przymiotnika

1

2

3

4

DOLNOŚLĄSKIE

 

bolesławiecki

 

 

1.

Bolesławiec

Golniczki, część wsi Dąbrowa Bolesławiecka

-czek

2.

Huta, część wsi Trzebień

-ty

 

głogowski

 

 

3.

Głogów

Obora, część miasta Głogów

-ry

4.

Pomłyńsko, część miasta Głogów

-ka

ŁÓDZKIE

 

bełchatowski

 

 

5.

Szczerców

Puszcza Chabielska, część wsi Tatar

-czy -kiej

6.

Puszcza Osińska, część wsi Tatar

-czy -kiej

7.

Puszcza Sulmierska, część wsi Tatar

-czy -kiej

MAŁOPOLSKIE

 

olkuski

 

 

8.

Klucze

Hucisko, część wsi Ryczówek

-ka

9.

Hucisko Kwaśniowskie, osada

-ka -kiego

 

MAZOWIECKIE

 

garwoliński

 

 

10.

Górzno

Górzno-Kolonia, wieś

-na-Kolonii, górzeński

 

grodziski

 

 

11.

Żabia Wola

Gajówka Bartoszówka, część wsi Bartoszówka

-ki -ki

12.

Gajówka Skuły, osada leśna

-ki Skuł

13.

Musuły-Gajówka, osada leśna

-suł-Gajówki

14.

Nadleśnictwo Skuły, część wsi Skuły

-wa Skuł

15.

Płaski, część wsi Piotrkowice

-ków

 

mławski

 

 

16.

Radzanów

Kazimierzowo, część wsi Zgliczyn-Glinki

-wa

 

nowodworski

 

 

17.

Czosnów

Dąbrówka, osada leśna

-ki

18.

Kaliszki, osada leśna

-szek

19.

Palmiry, osada leśna

-mir

 

otwocki

 

 

20.

Osieck

Bagienki, część wsi Pogorzel

-nek

21.

Pod Miastem, część wsi Pogorzel

Pod Miastem

22.

Pod Sobienkami, część wsi Pogorzel

Pod Sobienkami

 

płocki

 

 

23.

Gąbin

Osada, część miasta Gąbin

-dy

24.

Paszkówka, część miasta Gąbin

-ki

 

25.

 

Rogatki Gostynińskie, część miasta Gąbin

-tek -kich

26.

Rogatki Żychlińskie, część miasta Gąbin

-tek -kich

27.

Suchy Pień, część miasta Gąbin

-chego Pnia

 

radomski

 

 

28.

Gózd

Kłonówek, wieś

-wka, kłonówecki

PODKARPACKIE

 

łańcucki

 

 

29.

Żołynia

Kopanie Zmysłowskie, przysiółek wsi Żołynia

-nia -kiego

POMORSKIE

 

gdański

 

 

30.

Kolbudy

Pręgowo Dolne, wieś

-wa -nego, pręgowski

31.

Pręgowo Górne, wieś

-wa -nego, pręgowski

ŚWIĘTOKRZYSKIE

 

kielecki

 

 

32.

Łagów

Góra-Łazy, kolonia wsi Piotrów

-ry-Łazów

33.

Kolonie Piotrowskie, część wsi Piotrów

-nii -kich

34.

Piotrów, wieś

-rowa, piotrowski

35.

Podlesie, kolonia wsi Piotrów

-sia

36.

Poręba, przysiółek wsi Piotrów

-by

 

WIELKOPOLSKIE

 

gostyński

 

 

37.

Gostyń

Brzezie, część miasta Gostyń

-zia

38.

Brzezie-Huby, część wsi Brzezie

-zia-Hub

39.

Drzęczewo, część miasta Gostyń

-wa

40.

Dusina, część miasta Gostyń

-ny

41.

Huby, część wsi Ziółkowo

Hub

42.

Kosowo, osada

-wa

43.

Nowe Dalabuszki, część wsi Dalabuszki

-wych -szek

44.

Skowronki, część wsi Kunowo

-ków

 

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Szkurłat

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama