| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OBWIESZCZENIE
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ

z dnia 23 listopada 2014 r.

o zbiorczych wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze kraju, przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r.

Na podstawie art. 477 § 1 w związku z art. 168 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112, z późn. zm.1)) Państwowa Komisja Wyborcza podaje do publicznej wiadomości, na podstawie danych zawartych w obwieszczeniach komisarzy wyborczych, zbiorcze wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze kraju, przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r.

Rozdział 1

Dane zbiorcze

1. Wybierano łącznie 2 477 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast spośród 8 044 kandydatów, w tym w 251 gminach i miastach, w których zarejestrowano tylko jednego kandydata.

2. Uprawnionych do głosowania było 30 433 409 osób, w tym 985 obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi.

3. Karty do głosowania wydano 14 423 478 wyborcom, w tym 679 obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej niebędącym obywatelami polskimi.

4. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 14 409 923 wyborców.

5. Frekwencja wyborcza wyniosła 47,4%.

6. Głosy ważne stanowiły 97,9% ogólnej liczby głosów oddanych.

7. Głosy nieważne stanowiły 2,1% ogólnej liczby głosów oddanych:

1) głosy nieważne z powodu niepostawienia znaku „x” stanowiły 67,3% ogólnej liczby głosów nieważnych;

2) głosy nieważne z powodu postawienia dwu lub więcej znaków „x” stanowiły 26,0% ogólnej liczby głosów nieważnych;

3) głosy nieważne z innych przyczyn stanowiły 6,7% ogólnej liczby głosów nieważnych.

Rozdział 2

Zbiorcze wyniki wyborów

1. Wybierano łącznie 2 477 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, z czego:

1) 2 412 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w gminach niebędących miastami na prawach powiatu;

2) 65 prezydentów miast na prawach powiatu.

2. Wybrano łącznie 1 586 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, z czego:

1) 1 565 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w gminach niebędących miastami na prawach powiatu;

2) 21 prezydentów miast na prawach powiatu.

3. Nie wybrano wójtów, burmistrzów, prezydentów miast w 891 gminach i miastach z następujących powodów:

1) w 1 gminie zarejestrowano tylko jednego kandydata na wójta, który w wyniku głosowania nie uzyskał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów za wyborem; wyboru wójta dokona rada gminy zgodnie z art. 482 § 4 Kodeksu wyborczego;

2) w 890 gminach i miastach żaden z kandydatów na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów, z czego:

a) w 846 gminach niebędących miastami na prawach powiatu,

b) w 44 miastach na prawach powiatu.

4. W obwieszczeniach komisarzy wyborczych zawarte są: nazwiska i imiona wybranych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast wraz z oznaczeniami komitetów wyborczych, które zgłosiły ich kandydatury, oraz nazwiska kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, którzy uczestniczą w ponownym głosowaniu.

Rozdział 3

Wyniki wyborów

W następujących gminach i miastach, o których mowa w pkt 3 rozdziału 2, zgodnie z art. 473 § 2 Kodeksu wyborczego, w dniu 30 listopada 2014 r. zostanie przeprowadzone ponowne głosowanie:

1. Województwo dolnośląskie

1) gm. Bierutów – pow. oleśnicki

2) gm. Brzeg Dolny – pow. wołowski

3) gm. Czernica – pow. wrocławski

4) gm. Dobroszyce – pow. oleśnicki

5) gm. Domaniów – pow. oławski

6) gm. Jelcz-Laskowice – pow. oławski

7) gm. Jordanów Śląski – pow. wrocławski

8) gm. Kąty Wrocławskie – pow. wrocławski

9) gm. Krośnice – pow. milicki

10) gm. Malczyce – pow. średzki

11) gm. Milicz – pow. milicki

12) gm. Oborniki Śląskie – pow. trzebnicki

13) m. Oleśnica – pow. oleśnicki

14) m. Oława – pow. oławski

15) gm. Przeworno – pow. strzeliński

16) gm. Siechnice – pow. wrocławski

17) gm. Sobótka – pow. wrocławski

18) gm. Syców – pow. oleśnicki

19) gm. Środa Śląska – pow. średzki

20) gm. Wińsko – pow. wołowski

21) m. Wrocław

22) gm. Zawonia – pow. trzebnicki

23) gm. Żórawina – pow. wrocławski

24) gm. Bielawa – pow. dzierżoniowski

25) gm. Boguszów-Gorce – pow. wałbrzyski

26) gm. Duszniki-Zdrój – pow. kłodzki

27) gm. Głuszyca – pow. wałbrzyski

28) m. Kłodzko – pow. kłodzki

29) gm. Kłodzko – pow. kłodzki

30) gm. Kudowa-Zdrój – pow. kłodzki

31) gm. Lądek-Zdrój – pow. kłodzki

32) gm. Lewin Kłodzki – pow. kłodzki

33) gm. Marcinowice – pow. świdnicki

34) gm. Mieroszów – pow. wałbrzyski

35) gm. Międzylesie – pow. kłodzki

36) gm. Pieszyce – pow. dzierżoniowski

37) gm. Piława Górna – pow. dzierżoniowski

38) gm. Polanica-Zdrój – pow. kłodzki

39) gm. Szczawno-Zdrój – pow. wałbrzyski

40) m. Świdnica – pow. świdnicki

41) gm. Ziębice – pow. ząbkowicki

42) m. Jelenia Góra

43) m. Kamienna Góra – pow. kamiennogórski

44) gm. Kamienna Góra – pow. kamiennogórski

45) m. Karpacz – pow. jeleniogórski

46) m. Kowary – pow. jeleniogórski

47) m. Lubań – pow. lubański

48) gm. Lubawka – pow. kamiennogórski

49) gm. Lubomierz – pow. lwówecki

50) gm. Lwówek Śląski – pow. lwówecki

51) m. Piechowice – pow. jeleniogórski

52) gm. Podgórzyn – pow. jeleniogórski

53) m. Szklarska Poręba – pow. jeleniogórski

54) gm. Węgliniec – pow. zgorzelecki

55) gm. Wleń – pow. lwówecki

56) m. Zgorzelec – pow. zgorzelecki

57) gm. Zgorzelec – pow. zgorzelecki

58) m. Głogów – pow. głogowski

59) m. Legnica

60) m. Góra – pow. górowski

61) m. Jawor – pow. jaworski

62) gm. Ścinawa – pow. lubiński

63) gm. Przemków – pow. polkowicki

64) gm. Chocianów – pow. polkowicki

65) m. Złotoryja – pow. złotoryjski

66) gm. Głogów – pow. głogowski

67) gm. Jemielno – pow. górowski

68) gm. Niechlów – pow. górowski

69) gm. Chojnów – pow. legnicki

70) gm. Legnickie Pole – pow. legnicki

71) gm. Lubin – pow. lubiński

72) gm. Rudna – pow. lubiński

73) gm. Radwanice – pow. polkowicki

74) gm. Zagrodno – pow. złotoryjski

2. Województwo kujawsko-pomorskie

1) m. Aleksandrów Kujawski – powiat aleksandrowski

2) gm. Białe Błota – powiat bydgoski

3) gm. Brodnica – powiat brodnicki

4) gm. Brzozie – powiat brodnicki

5) gm. Brzuze – powiat rypiński

6) m. Bydgoszcz

7) m. Chełmno – powiat chełmiński

8) gm. Chodecz – powiat włocławski

9) gm. Chrostkowo – powiat lipnowski

10) gm. Dobre – powiat radziejowski

11) gm. Dobrzyń nad Wisłą – powiat lipnowski

12) gm. Dragacz – powiat świecki

13) gm. Drzycim – powiat świecki

14) gm. Fabianki – powiat włocławski

15) gm. Gniewkowo – powiat inowrocławski

16) m. Golub-Dobrzyń – powiat golubsko-dobrzyński

17) gm. Grudziądz – powiat grudziądzki

18) m. Inowrocław – powiat inowrocławski

19) gm. Izbica Kujawska – powiat włocławski

20) gm. Jeżewo – powiat świecki

21) gm. Kcynia – powiat nakielski

22) m. Lipno – powiat lipnowski

23) gm. Lubanie – powiat włocławski

24) gm. Lubiewo – powiat tucholski

25) gm. Lubraniec – powiat włocławski

26) gm. Łasin – powiat grudziądzki

27) m. Nieszawa – powiat aleksandrowski

28) gm. Nowa Wieś Wielka – powiat bydgoski

29) gm. Osiek – powiat brodnicki

30) gm. Pruszcz – powiat świecki

31) gm. Rogóźno – powiat grudziądzki

32) gm. Rojewo – powiat inowrocławski

33) gm. Sadki – powiat nakielski

34) gm. Strzelno – powiat mogileński

35) gm. Szubin – powiat nakielski

36) gm. Topólka – powiat radziejowski

37) gm. Wąpielsk – powiat rypiński

38) gm. Więcbork – powiat sępoleński

39) m. Włocławek

40) gm. Zakrzewo – powiat aleksandrowski

41) gm. Zbójno – powiat golubsko-dobrzyński

42) gm. Zławieś Wielka – powiat toruński

43) gm. Żnin – powiat żniński

3. Województwo lubelskie

1) gm. Annopol – powiat kraśnicki

2) gm. Bełżyce – powiat lubelski

3) m. Biała Podlaska

4) m. Biłgoraj – powiat biłgorajski

5) gm. Bychawa – powiat lubelski

6) m. Chełm

7) gm. Czemierniki – powiat radzyński

8) gm. Dębowa Kłoda – powiat parczewski

9) gm. Dubienka – powiat chełmski

10) gm. Dzwola – powiat janowski

11) gm. Fajsławice – powiat krasnostawski

12) gm. Frampol – powiat biłgorajski

13) gm. Godziszów – powiat janowski

14) gm. Goraj – powiat biłgorajski

15) gm. Grabowiec – powiat zamojski

16) gm. Hanna – powiat włodawski

17) m. Hrubieszów – powiat hrubieszowski

18) gm. Jastków – powiat lubelski

19) gm. Jeziorzany – powiat lubartowski

20) gm. Kodeń – powiat bialski

21) gm. Komarówka Podlaska – powiat radzyński

22) gm. Krasnobród – powiat zamojski

23) m. Krasnystaw – powiat krasnostawski

24) m. Kraśnik – powiat kraśnicki

25) gm. Krynice – powiat tomaszowski

26) gm. Krzywda – powiat łukowski

27) gm. Księżpol – powiat biłgorajski

28) gm. Leśna Podlaska – powiat bialski

29) m. Lubartów – powiat lubartowski

30) gm. Łaszczów – powiat tomaszowski

31) gm. Łaziska – powiat opolski

32) gm. Łęczna – powiat łęczyński

33) gm. Łomazy – powiat bialski

34) gm. Łopiennik Górny – powiat krasnostawski

35) m. Łuków – powiat łukowski

36) gm. Mełgiew – powiat świdnicki

37) gm. Miączyn – powiat zamojski

38) m. Międzyrzec Podlaski – powiat bialski

39) gm. Modliborzyce – powiat janowski

40) gm. Nałęczów – powiat puławski

41) gm. Niedrzwica Duża – powiat lubelski

42) gm. Opole Lubelskie – powiat opolski

43) gm. Ostrówek – powiat lubartowski

44) gm. Parczew – powiat parczewski

45) gm. Piszczac – powiat bialski

46) gm. Poniatowa – powiat opolski

47) gm. Rachanie – powiat tomaszowski

48) gm. Radecznica – powiat zamojski

49) m. Radzyń Podlaski – powiat radzyński

50) gm. Ryki – powiat rycki

51) gm. Sawin – powiat chełmski

52) gm. Serokomla – powiat łukowski

53) gm. Siemień – powiat parczewski

54) gm. Skierbieszów – powiat zamojski

55) gm. Sosnowica – powiat parczewski

56) m. Stoczek Łukowski – powiat łukowski

57) gm. Susiec – powiat tomaszowski

58) gm. Tarnawatka – powiat tomaszowski

59) gm. Tereszpol – powiat biłgorajski

60) gm. Tomaszów Lubelski – powiat tomaszowski

61) gm. Trzebieszów – powiat łukowski

62) gm. Trzydnik Duży – powiat kraśnicki

63) gm. Uchanie – powiat hrubieszowski

64) gm. Urzędów – powiat kraśnicki

65) gm. Uścimów – powiat lubartowski

66) gm. Wąwolnica – powiat puławski

67) gm. Wierzbica – powiat chełmski

68) gm. Wilków – powiat opolski

69) gm. Włodawa – powiat włodawski

70) m. Włodawa – powiat włodawski

71) gm. Wohyń – powiat radzyński

72) gm. Wojciechów – powiat lubelski

73) gm. Wyryki – powiat włodawski

74) gm. Zakrzówek – powiat kraśnicki

75) m. Zamość

76) gm. Zwierzyniec – powiat zamojski

77) gm. Żyrzyn – powiat puławski

4. Województwo lubuskie

1) gm. Bledzew – powiat międzyrzecki

2) gm. Bobrowice – powiat krośnieński

3) gm. Brody – powiat żarski

4) gm. Cybinka – powiat słubicki

5) gm. Gubin – powiat krośnieński

6) gm. Iłowa – powiat żagański

7) gm. Jasień – powiat żarski

8) gm. Kożuchów – powiat nowosolski

9) gm. Lubiszyn – powiat gorzowski

10) gm. Lubrza – powiat świebodziński

11) gm. Lubsko – powiat żarski

12) gm. Międzyrzecz – powiat międzyrzecki

13) gm. Nowa Sól – powiat nowosolski

14) gm. Nowe Miasteczko – powiat nowosolski

15) gm. Nowogród Bobrzański – powiat zielonogórski

16) gm. Otyń – powiat nowosolski

17) gm. Rzepin – powiat słubicki

18) gm. Santok – powiat gorzowski

19) gm. Skwierzyna – powiat międzyrzecki

20) gm. Strzelce Krajeńskie – powiat strzelecko-drezdenecki

21) gm. Sulechów – powiat zielonogórski

22) gm. Sulęcin – powiat sulęciński

23) gm. Szczaniec – powiat świebodziński

24) gm. Szlichtyngowa – powiat wschowski

25) gm. Świebodzin – powiat świebodziński

26) gm. Tuplice – powiat żarski

27) gm. Witnica – powiat gorzowski

28) gm. Wschowa – powiat wschowski

29) gm. Zabór – powiat zielonogórski

30) gm. Zwierzyn – powiat strzelecko-drezdenecki

31) m. Żagań – powiat żagański

32) m. Żary – powiat żarski

5. Województwo łódzkie

1) m. Bełchatów – powiat bełchatowski

2) gm. Bielawy – powiat łowicki

3) gm. Błaszki – powiat sieradzki

4) gm. Bolesławiec – powiat wieruszowski

5) gm. Brójce – powiat łódzki wschodni

6) gm. Czerniewice – powiat tomaszowski

7) gm. Dąbrowice – powiat kutnowski

8) gm. Działoszyn – powiat pajęczański

9) gm. Galewice – powiat wieruszowski

10) gm. Gidle – powiat radomszczański

11) m. Głowno – powiat zgierski

12) gm. Gomunice – powiat radomszczański

13) gm. Grabów – powiat łęczycki

14) gm. Jeżów – powiat brzeziński

15) gm. Kamieńsk – powiat radomszczański

16) gm. Kluki – powiat bełchatowski

17) gm. Kocierzew Południowy – powiat łowicki

18) m. Konstantynów Łódzki – powiat pabianicki

19) gm. Ładzice – powiat radomszczański

20) gm. Łask – powiat łaski

21) gm. Łęczyca – powiat łęczycki

22) gm. Łęki Szlacheckie – powiat piotrkowski

23) m. Łowicz – powiat łowicki

24) gm. Łyszkowice – powiat łowicki

25) gm. Nieborów – powiat łowicki

26) gm. Nowosolna – powiat łódzki wschodni

27) gm. Opoczno – powiat opoczyński

28) gm. Ozorków – powiat zgierski

29) m. Pabianice – powiat pabianicki

30) gm. Pątnów – powiat wieluński

31) gm. Piątek – powiat łęczycki

32) m. Radomsko – powiat radomszczański

33) m. Rawa Mazowiecka – powiat rawski

34) gm. Rokiciny – powiat tomaszowski

35) m. Rzgów – powiat łódzki wschodni

36) gm. Sieradz – powiat sieradzki

37) m. Sieradz – powiat sieradzki

38) m. Skierniewice – miasto na prawach powiatu

39) gm. Skierniewice – powiat skierniewicki

40) gm. Sokolniki – powiat wieruszowski

41) gm. Strzelce Wielkie – powiat pajęczański

42) gm. Sulejów – powiat piotrkowski

43) gm. Szczerców – powiat bełchatowski

44) gm. Świnice Warckie – powiat łęczycki

45) m. Tomaszów Mazowiecki – powiat tomaszowski

46) gm. Warta – powiat sieradzki

47) gm. Wartkowice – powiat poddębicki

48) gm. Widawa – powiat łaski

49) gm. Wieluń – powiat wieluński

50) gm. Wieruszów – powiat wieruszowski

51) gm. Wola Krzysztoporska – powiat piotrkowski

52) gm. Wolbórz – powiat piotrkowski

53) gm. Zapolice – powiat zduńskowolski

54) m. Zduńska Wola – powiat zduńskowolski

55) gm. Zelów – powiat bełchatowski

56) gm. Zgierz – powiat zgierski

57) m. Zgierz – powiat zgierski

58) gm. Złoczew – powiat sieradzki

59) gm. Żychlin – powiat kutnowski

6. Województwo małopolskie

1) Andrychów – powiat wadowicki

2) Bolesław – powiat olkuski

3) Bochnia m. – powiat bocheński

4) Bochnia gm. – powiat bocheński

5) Brzesko – powiat brzeski

6) Brzeszcze – powiat oświęcimski

7) Chrzanów – powiat chrzanowski

8) Czarny Dunajec – powiat nowotarski

9) Dąbrowa Tarnowska – powiat dąbrowski

10) Gdów – powiat wielicki

11) Gorlice m. – powiat gorlicki

12) Gródek nad Dunajcem – powiat nowosądecki

13) Grybów m. – powiat nowosądecki

14) Iwanowice – powiat krakowski

15) Jerzmanowice-Przeginia – powiat krakowski

16) Klucze – powiat olkuski

17) Kozłów – powiat miechowski

18) Krzeszowice – powiat krakowski

19) Kalwaria Zebrzydowska – powiat wadowicki

20) Kraków – miasto na prawach powiatu

21) Krościenko nad Dunajcem – powiat nowotarski

22) Krynica-Zdrój – powiat nowosądecki

23) Lanckorona – powiat wadowicki

24) Laskowa – powiat limanowski

25) Lisia Góra – powiat tarnowski

26) Liszki – powiat krakowski

27) Łapsze Niżne – powiat nowotarski

28) Mogilany – powiat krakowski

29) Mszana Dolna m. – powiat limanowski

30) Mszana Dolna gm. – powiat limanowski

31) Nowe Brzesko – powiat proszowicki

32) Nowy Sącz – miasto na prawach powiatu

33) Nowy Targ m. – powiat nowotarski

34) Nowy Wiśnicz – powiat bocheński

35) Olkusz – powiat olkuski

36) Oświęcim gm. – powiat oświęcimski

37) Piwniczna-Zdrój – powiat nowosądecki

38) Pleśna – powiat tarnowski

39) Proszowice – powiat proszowicki

40) Radziemice – powiat proszowicki

41) Ryglice – powiat tarnowski

42) Rzepiennik Strzyżewski – powiat tarnowski

43) Rzezawa – powiat bocheński

44) Skawina – powiat krakowski

45) Słaboszów – powiat miechowski

46) Stryszów – powiat wadowicki

47) Sułkowice – powiat myślenicki

48) Szaflary – powiat nowotarski

49) Tarnów m. – miasto na prawach powiatu

50) Trzebinia – powiat chrzanowski

51) Tuchów – powiat tarnowski

52) Tymbark – powiat limanowski

53) Wadowice – powiat wadowicki

54) Wojnicz – powiat tarnowski

55) Wierzchosławice – powiat tarnowski

56) Wiśniowa – powiat myślenicki

57) Wolbrom – powiat olkuski

58) Zakopane – powiat tatrzański

59) Zawoja – powiat suski

60) Zator – powiat oświęcimski

7. Województwo mazowieckie

1) gm. Baboszewo – powiat płoński

2) gm. Białobrzegi – powiat białobrzeski

3) gm. Bielany – powiat sokołowski

4) gm. Błędów – powiat grójecki

5) gm. Bodzanów – powiat płocki

6) gm. Celestynów – powiat otwocki

7) gm. Ceranów – powiat sokołowski

8) gm. Chlewiska – powiat szydłowiecki

9) m. Ciechanów – powiat ciechanowski

10) gm. Czerwin – powiat ostrołęcki

11) gm. Dąbrówka – powiat wołomiński

12) gm. Dobre – powiat miński

13) gm. Dzierzążnia – powiat płoński

14) gm. Głowaczów – powiat kozienicki

15) gm. Gniewoszów – powiat kozienicki

16) m. Gostynin – powiat gostyniński

17) gm. Gostynin – powiat gostyniński

18) gm. Goszczyn – powiat grójecki

19) gm. Goworowo – powiat ostrołęcki

20) gm. Góra Kalwaria – powiat piaseczyński

21) gm. Gózd – powiat radomski

22) gm. Izabelin – powiat warszawski zachodni

23) gm. Jabłonna – powiat legionowski

24) gm. Jastrząb – powiat szydłowiecki

25) gm. Jastrzębia – powiat radomski

26) gm. Jedlińsk – powiat radomski

27) gm. Jedlnia-Letnisko – powiat radomski

28) gm. Jednorożec – powiat przasnyski

29) m. Józefów – powiat otwocki

30) gm. Kampinos – powiat warszawski zachodni

31) gm. Kazanów – powiat zwoleński

32) gm. Klembów – powiat wołomiński

33) gm. Konstancin-Jeziorna – powiat piaseczyński

34) gm. Korytnica – powiat węgrowski

35) gm. Kowala – powiat radomski

36) gm. Kuczbork-Osada – powiat żuromiński

37) gm. Leszno – powiat warszawski zachodni

38) gm. Lipowiec Kościelny – powiat mławski

39) gm. Lipsko – powiat lipski

40) gm. Łaskarzew – powiat garwoliński

41) gm. Łomianki – powiat warszawski zachodni

42) gm. Łosice – powiat łosicki

43) gm. Łyse – powiat ostrołęcki

44) gm. Maciejowice – powiat garwoliński

45) gm. Magnuszew – powiat kozienicki

46) gm. Mała Wieś – powiat płocki

47) gm. Małkinia Górna – powiat ostrowski

48) m. Marki – powiat wołomiński

49) gm. Michałowice – powiat pruszkowski

50) m. Milanówek – powiat grodziski

51) gm. Mińsk Mazowiecki – powiat miński

52) gm. Mirów – powiat szydłowiecki

53) gm. Młodzieszyn – powiat sochaczewski

54) gm. Mochowo – powiat sierpecki

55) gm. Mogielnica – powiat grójecki

56) gm. Mokobody – powiat siedlecki

57) gm. Mordy – powiat siedlecki

58) gm. Obryte – powiat pułtuski

59) gm. Odrzywół – powiat przysuski

60) gm. Ojrzeń – powiat ciechanowski

61) gm. Opinogóra Górna – powiat ciechanowski

62) gm. Orońsko – powiat szydłowiecki

63) gm. Osieck – powiat otwocki

64) m. Ostrołęka

65) m. Ostrów Mazowiecka – powiat ostrowski

66) m. Otwock – powiat otwocki

67) gm. Piaseczno – powiat piaseczyński

68) m. Piastów – powiat pruszkowski

69) m. Pionki – powiat radomski

70) gm. Płoniawy-Bramura – powiat makowski

71) m. Płońsk – powiat płoński

72) m. Pruszków – powiat pruszkowski

73) gm. Przysucha – powiat przysuski

74) m. Radom

75) gm. Radzymin – powiat wołomiński

76) gm. Różan – powiat makowski

77) gm. Rusinów – powiat przysuski

78) gm. Rzewnie – powiat makowski

79) gm. Sadowne – powiat węgrowski

80) gm. Sarnaki – powiat łosicki

81) gm. Sieciechów – powiat kozienicki

82) m. Siedlce

83) gm. Siedlce – powiat siedlecki

84) gm. Sienno – powiat lipski

85) m. Sierpc – powiat sierpecki

86) gm. Skaryszew – powiat radomski

87) gm. Słubice – powiat płocki

88) gm. Słupno – powiat płocki

89) gm. Sobolew – powiat garwoliński

90) m. Sochaczew – powiat sochaczewski

91) gm. Sochocin – powiat płoński

92) m. Sokołów Podlaski – powiat sokołowski

93) gm. Solec nad Wisłą – powiat lipski

94) gm. Sońsk – powiat ciechanowski

95) gm. Stanisławów – powiat miński

96) gm. Stromiec – powiat białobrzeski

97) gm. Szczutowo – powiat sierpecki

98) gm. Szydłowiec – powiat szydłowiecki

99) gm. Trojanów – powiat garwoliński

100) gm. Warka – powiat grójecki

101) gm. Wiązowna – powiat otwocki

102) m.st. Warszawa

103) gm. Wierzbica – powiat radomski

104) gm. Wierzbno – powiat węgrowski

105) gm. Wilga – powiat garwoliński

106) gm. Wiskitki – powiat żyrardowski

107) gm. Wiśniew – powiat siedlecki

108) gm. Wołomin – powiat wołomiński

109) gm. Wyszków – powiat wyszkowski

110) gm. Zakroczym – powiat nowodworski

111) gm. Zakrzew – powiat radomski

112) gm. Załuski – powiat płoński

113) m. Zielonka – powiat wołomiński

114) gm. Zwoleń – powiat zwoleński

115) gm. Żabia Wola – powiat grodziski

116) gm. Żelechów – powiat garwoliński

117) gm. Żuromin – powiat żuromiński

118) m. Żyrardów – powiat żyrardowski

8. Województwo opolskie

1) gm. Baborów – powiat głubczycki

2) gm. Biała – powiat prudnicki

3) gm. Branice – powiat głubczycki

4) m. Brzeg – powiat brzeski

5) gm. Domaszowice – powiat namysłowski

6) gm. Głogówek – powiat prudnicki

7) gm. Głuchołazy – powiat nyski

8) gm. Grodków – powiat brzeski

9) m. Kędzierzyn-Koźle – powiat kędzierzyńsko-kozielski

10) gm. Kietrz – powiat głubczycki

11) gm. Kolonowskie – powiat strzelecki

12) gm. Krapkowice – powiat krapkowicki

13) gm. Lubsza – powiat brzeski

14) gm. Namysłów – powiat namysłowski

15) gm. Niemodlin – powiat opolski

16) gm. Nysa – powiat nyski

17) m. Opole

18) gm. Paczków – powiat nyski

19) gm. Pakosławice – powiat nyski

20) gm. Praszka – powiat oleski

21) gm. Prudnik – powiat prudnicki

22) gm. Strzelce Opolskie – powiat strzelecki

23) gm. Strzeleczki – powiat krapkowicki

24) gm. Świerczów – powiat namysłowski

25) gm. Tułowice – powiat opolski

26) gm. Zawadzkie – powiat strzelecki

9. Województwo podkarpackie

1) gm. Baligród – powiat leski

2) gm. Bircza – powiat przemyski

3) gm. Błażowa – powiat rzeszowski

4) gm. Boguchwała – powiat rzeszowski

5) gm. Brzozów – powiat brzozowski

6) gm. Chłopice – powiat jarosławski

7) gm. Chorkówka – powiat krośnieński

8) m. Dębica – powiat dębicki

9) gm. Domaradz – powiat brzozowski

10) gm. Dynów – powiat rzeszowski

11) gm. Frysztak – powiat strzyżowski

12) gm. Horyniec-Zdrój – powiat lubaczowski

13) gm. Hyżne – powiat rzeszowski

14) gm. Iwierzyce – powiat ropczycko-sędziszowski

15) gm. Iwonicz-Zdrój – powiat krośnieński

16) m. Jarosław – powiat jarosławski

17) m. Jasło – powiat jasielski

18) gm. Jasło – powiat jasielski

19) gm. Jedlicze – powiat krośnieński

20) gm. Krasiczyn – powiat przemyski

21) gm. Krzywcza – powiat przemyski

22) m. Lubaczów – powiat lubaczowski

23) gm. Lubenia – powiat rzeszowski

24) m. Łańcut – powiat łańcucki

25) gm. Markowa – powiat łańcucki

26) gm. Mielec – powiat mielecki

27) m. Mielec – powiat mielecki

28) gm. Nisko – powiat niżański

29) gm. Nowy Żmigród – powiat jasielski

30) gm. Pruchnik – powiat jarosławski

31) gm. Przecław – powiat mielecki

32) m. Przemyśl – powiat Przemyśl

33) gm. Przemyśl – powiat przemyski

34) m. Przeworsk – powiat przeworski

35) gm. Pysznica – powiat stalowowolski

36) gm. Rudnik nad Sanem – powiat niżański

37) m. Sanok – powiat sanocki

38) gm. Sędziszów Małopolski – powiat ropczycko-sędziszowski

39) gm. Sieniawa – powiat przeworski

40) gm. Stary Dzików – powiat lubaczowski

41) m. Tarnobrzeg

42) gm. Trzebownisko – powiat rzeszowski

43) gm. Tyczyn – powiat rzeszowski

44) gm. Ustrzyki Dolne – powiat bieszczadzki

45) gm. Wadowice Górne – powiat mielecki

46) gm. Wiązownica – powiat jarosławski

47) gm. Wielopole Skrzyńskie – powiat ropczycko-sędziszowski

48) gm. Zaklików – powiat stalowowolski

49) gm. Zaleszany – powiat stalowowolski

50) gm. Żyraków – powiat dębicki

10. Województwo podlaskie

1) m. Augustów – powiat augustowski

2) m. Białystok

3) m. Brańsk – powiat bielski

4) gm. Choroszcz – powiat białostocki

5) gm. Czarna Białostocka – powiat białostocki

6) gm. Czeremcha – powiat hajnowski

7) gm. Dąbrowa Białostocka – powiat sokólski

8) gm. Dobrzyniewo Duże – powiat białostocki

9) gm. Dziadkowice – powiat siemiatycki

10) gm. Giby – powiat sejneński

11) gm. Goniądz – powiat moniecki

12) gm. Grabowo – powiat kolneński

13) m. Grajewo – powiat grajewski

14) gm. Hajnówka – powiat hajnowski

15) gm. Jasionówka – powiat moniecki

16) gm. Jedwabne – powiat łomżyński

17) gm. Jeleniewo – powiat suwalski

18) gm. Juchnowiec Kościelny – powiat białostocki

19) gm. Knyszyn – powiat moniecki

20) gm. Kołaki Kościelne – powiat zambrowski

21) gm. Kuźnica – powiat sokólski

22) gm. Lipsk – powiat augustowski

23) gm. Łomża – powiat łomżyński

24) m. Łomża

25) gm. Michałowo – powiat białostocki

26) gm. Mielnik – powiat siemiatycki

27) gm. Narew – powiat hajnowski

28) gm. Nowinka – powiat augustowski

29) gm. Nowogród – powiat łomżyński

30) gm. Nurzec-Stacja – powiat siemiatycki

31) gm. Piątnica – powiat łomżyński

32) gm. Płaska – powiat augustowski

33) gm. Przytuły – powiat łomżyński

34) gm. Rajgród – powiat grajewski

35) gm. Rutki – powiat zambrowski

36) gm. Sejny – powiat sejneński

37) gm. Siemiatycze – powiat siemiatycki

38) gm. Sokółka – powiat sokólski

39) gm. Stawiski – powiat kolneński

40) gm. Suchowola – powiat sokólski

41) gm. Supraśl – powiat białostocki

42) gm. Suraż – powiat białostocki

43) m. Suwałki

44) gm. Sztabin – powiat augustowski

45) gm. Szumowo – powiat zambrowski

46) gm. Trzcianne – powiat moniecki

47) gm. Wasilków – powiat białostocki

48) gm. Wizna – powiat łomżyński

49) gm. Wyszki – powiat bielski

50) gm. Zabłudów – powiat białostocki

11. Województwo pomorskie

1) gm. Chmielno – powiat kartuski

2) gm. Choczewo – powiat wejherowski

3) gm. Debrzno – powiat człuchowski

4) gm. Dębnica Kaszubska – powiat słupski

5) gm. Gardeja – powiat kwidzyński

6) m. Gdańsk

7) gm. Gniew – powiat tczewski

8) gm. Kartuzy – powiat kartuski

9) gm. Kosakowo – powiat pucki

10) m. Kościerzyna – powiat kościerski

11) gm. Kwidzyn – powiat kwidzyński

12) m. Lębork – powiat lęborski

13) gm. Lubichowo – powiat starogardzki

14) m. Malbork – powiat malborski

15) gm. Miastko – powiat bytowski

16) gm. Miłoradz – powiat malborski

17) gm. Nowy Staw – powiat malborski

18) gm. Pelplin – powiat tczewski

19) gm. Potęgowo – powiat słupski

20) gm. Prabuty – powiat kwidzyński

21) m. Rumia – powiat wejherowski

22) m. Słupsk

23) gm. Smętowo Graniczne – powiat starogardzki

24) gm. Smołdzino – powiat słupski

25) gm. Stare Pole – powiat malborski

26) m. Starogard Gdański – powiat starogardzki

27) gm. Stary Targ – powiat sztumski

28) gm. Stegna – powiat nowodworski

29) gm. Suchy Dąb – powiat gdański

30) gm. Tczew – powiat tczewski

31) gm. Ustka – powiat słupski

32) m. Ustka – powiat słupski

33) m. Władysławowo – powiat pucki

34) gm. Zblewo – powiat starogardzki

35) gm. Żukowo – powiat kartuski

12. Województwo śląskie

1) m. Bielsko-Biała

2) gm. Bieruń – powiat bieruńsko-lędziński

3) gm. Chybie – powiat cieszyński

4) m. Cieszyn – powiat cieszyński

5) gm. Czeladź – powiat będziński

6) gm. Czernichów – powiat żywiecki

7) m. Częstochowa

8) gm. Gaszowice – powiat rybnicki

9) gm. Gierałtowice – powiat gliwicki

10) gm. Gilowice – powiat żywiecki

11) gm. Goleszów – powiat cieszyński

12) gm. Gorzyce – powiat wodzisławski

13) gm. Hażlach – powiat cieszyński

14) gm. Istebna – powiat cieszyński

15) gm. Janów – powiat częstochowski

16) m. Jastrzębie-Zdrój

17) m. Jaworzno

18) gm. Jeleśnia – powiat żywiecki

19) gm. Kamienica Polska – powiat częstochowski

20) m. Katowice

21) gm. Kłobuck – powiat częstochowski

22) gm. Kłomnice – powiat częstochowski

23) gm. Kobiór – powiat pszczyński

24) gm. Koniecpol – powiat częstochowski

25) gm. Konopiska – powiat częstochowski

26) gm. Kruszyna – powiat częstochowski

27) gm. Lędziny – powiat bieruńsko-lędziński

28) gm. Lipowa – powiat żywiecki

29) gm. Miedźno – powiat kłobucki

30) gm. Mikołów – powiat mikołowski

31) gm. Mykanów – powiat częstochowski

32) m. Mysłowice

33) m. Myszków – powiat myszkowski

34) gm. Ogrodzieniec – powiat zawierciański

35) gm. Orzesze – powiat mikołowski

36) gm. Pawłowice – powiat pszczyński

37) m. Piekary Śląskie

38) gm. Pilchowice – powiat gliwicki

39) gm. Porąbka – powiat bielski

40) m. Poręba – powiat zawierciański

41) m. Pszów – powiat wodzisławski

42) gm. Pyskowice – powiat gliwicki

43) m. Racibórz – powiat raciborski

44) gm. Radziechowy-Wieprz – powiat żywiecki

45) gm. Rajcza – powiat żywiecki

46) gm. Rędziny – powiat częstochowski

47) m. Ruda Śląska

48) m. Rybnik

49) m. Siemianowice Śląskie

50) gm. Skoczów – powiat cieszyński

51) m. Sosnowiec

52) m. Szczyrk – powiat bielski

53) gm. Ślemień – powiat żywiecki

54) gm. Świerklaniec – powiat tarnogórski

55) gm. Wojkowice – powiat będziński

56) gm. Zawiercie – powiat zawierciański

57) gm. Zbrosławice – powiat tarnogórski

58) m. Żory

13. Województwo świętokrzyskie

1) m. Ostrowiec Świętokrzyski – powiat ostrowiecki

2) m. Skarżysko-Kamienna – powiat skarżyski

3) m. Starachowice – powiat starachowicki

4) gm. Chmielnik – powiat kielecki

5) gm. Kazimierza Wielka – powiat kazimierski

6) gm. Końskie – powiat konecki

7) gm. Koprzywnica – powiat sandomierski

8) gm. Małogoszcz – powiat jędrzejowski

9) gm. Osiek – powiat staszowski

10) m. Sandomierz – powiat sandomierski

11) gm. Staszów – powiat staszowski

12) gm. Bejsce – powiat kazimierski

13) gm. Brody – powiat starachowicki

14) gm. Gowarczów – powiat konecki

15) gm. Imielno – powiat jędrzejowski

16) gm. Klimontów – powiat sandomierski

17) gm. Łagów – powiat kielecki

18) gm. Miedziana Góra – powiat kielecki

19) gm. Mirzec – powiat starachowicki

20) gm. Mniów – powiat kielecki

21) gm. Moskorzew – powiat włoszczowski

22) gm. Nagłowice – powiat jędrzejowski

23) gm. Nowa Słupia – powiat kielecki

24) gm. Piekoszów – powiat kielecki

25) gm. Samborzec – powiat sandomierski

26) gm. Skarżysko Kościelne – powiat skarżyski

27) gm. Smyków – powiat konecki

28) gm. Sobków – powiat jędrzejowski

29) gm. Solec-Zdrój – powiat buski

30) gm. Strawczyn – powiat kielecki

31) gm. Tarłów – powiat opatowski

32) gm. Wilczyce – powiat sandomierski

14. Województwo warmińsko-mazurskie

1) gm. Banie Mazurskie – powiat gołdapski

2) gm. Barciany – powiat kętrzyński

3) m. Bartoszyce – powiat bartoszycki

4) gm. Biała Piska – powiat piski

5) gm. Biskupiec – powiat nowomiejski

6) gm. Bisztynek – powiat bartoszycki

7) m. Braniewo – powiat braniewski

8) m. Działdowo – powiat działdowski

9) gm. Działdowo – powiat działdowski

10) m. Elbląg

11) gm. Ełk – powiat ełcki

12) gm. Gietrzwałd – powiat olsztyński

13) m. Giżycko – powiat giżycki

14) gm. Giżycko – powiat giżycki

15) gm. Godkowo – powiat elbląski

16) gm. Grunwald – powiat ostródzki

17) m. Iława – powiat iławski

18) gm. Iłowo-Osada – powiat działdowski

19) gm. Janowo – powiat nidzicki

20) gm. Jedwabno – powiat szczycieński

21) gm. Jeziorany – powiat olsztyński

22) gm. Jonkowo – powiat olsztyński

23) gm. Kętrzyn – powiat kętrzyński

24) gm. Korsze – powiat kętrzyński

25) gm. Kruklanki – powiat giżycki

26) m. Lidzbark – powiat działdowski

27) m. Lidzbark Warmiński – powiat lidzbarski

28) gm. Markusy – powiat elbląski

29) m. Mrągowo – powiat mrągowski

30) gm. Nowe Miasto Lubawskie – powiat nowomiejski

31) m. Olsztyn

32) gm. Olsztynek – powiat olsztyński

33) gm. Orzysz – powiat piski

34) m. Ostróda – powiat ostródzki

35) gm. Pasym – powiat szczycieński

36) gm. Pisz – powiat piski

37) gm. Płośnica – powiat działdowski

38) gm. Pozezdrze – powiat węgorzewski

39) gm. Prostki – powiat ełcki

40) gm. Purda – powiat olsztyński

41) gm. Ruciane-Nida – powiat piski

42) gm. Rychliki – powiat elbląski

43) gm. Sępopol – powiat bartoszycki

44) gm. Sorkwity – powiat mrągowski

45) gm. Stawiguda – powiat olsztyński

46) m. Szczytno – powiat szczycieński

47) gm. Świętajno – powiat olecki

48) gm. Węgorzewo – powiat węgorzewski

49) gm. Wieliczki – powiat olecki

15. Województwo wielkopolskie

1) gm. Białośliwie – powiat pilski

2) gm. Bojanowo – powiat rawicki

3) m. Chodzież – powiat chodzieski

4) gm. Czempiń – powiat kościański

5) gm. Czerwonak – powiat poznański

6) gm. Damasławek – powiat wągrowiecki

7) gm. Dąbie – powiat kolski

8) m. Gniezno – powiat gnieźnieński

9) gm. Golina – powiat koniński

10) gm. Grabów nad Prosną – powiat ostrzeszowski

11) gm. Grodziec – powiat koniński

12) gm. Jastrowie – powiat złotowski

13) m. Kalisz

14) gm. Kazimierz Biskupi – powiat koniński

15) gm. Kępno – powiat kępiński

16) gm. Kłecko – powiat gnieźnieński

17) gm. Kłodawa – powiat kolski

18) gm. Kołaczkowo – powiat wrzesiński

19) m. Koło – powiat kolski

20) m. Konin

21) gm. Kostrzyn – powiat poznański

22) gm. Koźminek – powiat kaliski

23) gm. Kramsk – powiat koniński

24) gm. Krotoszyn – powiat krotoszyński

25) gm. Krzemieniewo – powiat leszczyński

26) gm. Krzymów – powiat koniński

27) gm. Książ Wielkopolski – powiat śremski

28) gm. Lądek – powiat słupecki

29) m. Leszno

30) gm. Lubasz – powiat czarnkowsko-trzcianecki

31) gm. Łęka Opatowska – powiat kępiński

32) gm. Łobżenica – powiat pilski

33) gm. Malanów – powiat turecki

34) gm. Miasteczko Krajeńskie – powiat pilski

35) gm. Międzychód – powiat międzychodzki

36) gm. Mikstat – powiat ostrzeszowski

37) gm. Miłosław – powiat wrzesiński

38) gm. Mosina – powiat poznański

39) gm. Murowana Goślina – powiat poznański

40) gm. Nowy Tomyśl – powiat nowotomyski

41) gm. Odolanów – powiat ostrowski

42) gm. Okonek – powiat złotowski

43) gm. Opalenica – powiat nowotomyski

44) gm. Orchowo – powiat słupecki

45) gm. Ostrów Wielkopolski – powiat ostrowski

46) m. Ostrów Wielkopolski – powiat ostrowski

47) gm. Pobiedziska – powiat poznański

48) gm. Powidz – powiat słupecki

49) m. Poznań

50) gm. Rawicz – powiat rawicki

51) gm. Rychtal – powiat kępiński

52) gm. Rydzyna – powiat leszczyński

53) gm. Sompolno – powiat koniński

54) gm. Swarzędz – powiat poznański

55) gm. Szamotuły – powiat szamotulski

56) gm. Ślesin – powiat koniński

57) gm. Śmigiel – powiat kościański

58) gm. Śrem – powiat śremski

59) gm. Trzemeszno – powiat gnieźnieński

60) gm. Tuliszków – powiat turecki

61) m. Turek – powiat turecki

62) m. Wągrowiec – powiat wągrowiecki

63) gm. Wieleń – powiat czarnkowsko-trzcianecki

64) gm. Wijewo – powiat leszczyński

65) gm. Władysławów – powiat turecki

66) gm. Wyrzysk – powiat pilski

67) gm. Wysoka – powiat pilski

68) m. Złotów – powiat złotowski

69) gm. Żelazków – powiat kaliski

70) gm. Żerków – powiat jarociński

16. Województwo zachodniopomorskie

1) gm. Barlinek – powiat myśliborski

2) gm. Barwice – powiat szczecinecki

3) m. Białogard – powiat białogardzki

4) gm. Bierzwnik – powiat choszczeński

5) gm. Brojce – powiat gryficki

6) gm. Cedynia – powiat gryfiński

7) gm. Chociwel – powiat stargardzki

8) gm. Chojna – powiat gryfiński

9) gm. Czaplinek – powiat drawski

10) gm. Człopa – powiat wałecki

11) gm. Dębno – powiat myśliborski

12) gm. Dobra – powiat łobeski

13) gm. Dobrzany – powiat stargardzki

14) gm. Dolice – powiat stargardzki

15) gm. Drawno – powiat choszczeński

16) gm. Goleniów – powiat goleniowski

17) gm. Gryfice – powiat gryficki

18) gm. Gryfino – powiat gryfiński

19) gm. Grzmiąca – powiat szczecinecki

20) gm. Ińsko – powiat stargardzki

21) gm. Kamień Pomorski – powiat kamieński

22) gm. Kobylanka – powiat stargardzki

23) gm. Kołobrzeg – powiat kołobrzeski

24) m. Kołobrzeg – powiat kołobrzeski

25) m. Koszalin

26) gm. Kozielice – powiat pyrzycki

27) gm. Lipiany – powiat pyrzycki

28) gm. Łobez – powiat łobeski

29) gm. Malechowo – powiat sławieński

30) gm. Marianowo – powiat stargardzki

31) gm. Maszewo – powiat goleniowski

32) gm. Mielno – powiat koszaliński

33) gm. Moryń – powiat gryfiński

34) gm. Myślibórz – powiat myśliborski

35) gm. Nowogródek Pomorski – powiat myśliborski

36) gm. Pełczyce – powiat choszczeński

37) gm. Płoty – powiat gryficki

38) gm. Połczyn-Zdrój – powiat świdwiński

39) gm. Przelewice – powiat pyrzycki

40) gm. Pyrzyce – powiat pyrzycki

41) gm. Recz – powiat choszczeński

42) gm. Rewal – powiat gryficki

43) gm. Stare Czarnowo – powiat gryfiński

44) gm. Stargard Szczeciński – powiat stargardzki

45) m. Stargard Szczeciński – powiat stargardzki

46) m. Szczecin

47) gm. Świerzno – powiat kamieński

48) gm. Świeszyno – powiat koszaliński

49) gm. Trzcińsko-Zdrój – powiat gryfiński

50) gm. Trzebiatów – powiat gryficki

51) gm. Tuczno – powiat wałecki

52) gm. Tychowo – powiat białogardzki

53) gm. Ustronie Morskie – powiat kołobrzeski

54) m. Wałcz – powiat wałecki

55) gm. Widuchowa – powiat gryfiński

56) gm. Wolin – powiat kamieński

57) gm. Złocieniec – powiat drawski

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej

Stefan J. Jaworski

Zastępca Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej

Andrzej Kisielewicz

Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej

Bogusław Dauter

Maria Grzelka

Andrzej Mączyński

Janusz Niemcewicz

Włodzimierz Ryms

Stanisław Zabłocki


1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2011 r. Nr 26, poz. 134, Nr 94, poz. 550, Nr 102, poz. 588, Nr 134, poz. 777, Nr 147, poz. 881, Nr 149, poz. 889, Nr 171, poz. 1016 i Nr 217, poz. 1281, z 2012 r. poz. 849, 951 i 1529 oraz z 2014 r. poz. 179, 180 i 1072.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »