| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 1 września 2016 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie komisji egzaminacyjnej do spraw aplikacji adwokackiej oraz przeprowadzania egzaminu wstępnego

Na podstawie art. 75e ust. 12 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze (Dz. U. z 2015 r. poz. 615, 1064, 1224, 1255 i 1311) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Rozporządzenie w sprawie komisji egzaminacyjnej do spraw aplikacji adwokackiej oraz przeprowadzania egzaminu wstępnego]

W rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 czerwca 2009 r. w sprawie komisji egzaminacyjnej do spraw aplikacji adwokackiej oraz przeprowadzania egzaminu wstępnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 105 i 1103) w § 3 ust. 4 otrzymuje brzmienie:

„4. Minister Sprawiedliwości zwraca się do prokuratorów regionalnych o wskazanie, w terminie określonym w ust. 1, kandydatów na członków komisji kwalifikacyjnej spośród prokuratorów prokuratury regionalnej lub podległych prokuratur okręgowych oraz prokuratorów w stanie spoczynku, powołanych co najmniej na stanowisko prokuratora prokuratury okręgowej.”.

§ 2. [Zakres obowiązków prokuratora regionalnego]

Prokurator regionalny, w terminie 14 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia, potwierdza spełnienie kryteriów przez dotychczasowych członków komisji – prokuratorów, którym powierzono funkcję członka komisji w komisjach egzaminacyjnych powołanych w 2015 r. na dwuletnią kadencję na podstawie art. 75a ust. 1 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze, przesłanek, o których mowa w § 3 ust. 4 rozporządzenia zmienianego w § 1, albo wskazuje nowych kandydatów na ich miejsce. Niezależnie od spełnienia kryteriów przez dotychczasowych członków komisji – prokuratorów prokurator regionalny może wskazać nowych kandydatów na członków komisji egzaminacyjnej.

§ 3. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Minister Sprawiedliwości: Z. Ziobro

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »