reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 5 września 2016 r.

w sprawie sposobu sporządzania i dokonywania doręczeń z użyciem środków komunikacji elektronicznej odpisów dokumentów w przypadku wystąpienia zbiegu egzekucji

Na podstawie art. 63a § 2 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2016 r. poz. 599, 868, 1228 i 1244) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Format odpisów dokumentów przy zbiegu egzekucji]

1. W przypadku wystąpienia zbiegu egzekucji odpisy dokumentów sporządza się w postaci elektronicznej w formacie:

1) XML;

2) PDF, jeżeli:

a) dokument został sporządzony w formacie uniemożliwiającym konwersję do dokumentu w formacie XML,

b) z innych przyczyn nie jest możliwe sporządzenie odpisu dokumentu w formacie XML.

2. Jeżeli dokument ma postać papierową, jego odpis sporządza się jako elektroniczną kopię dokumentu.

3. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, odpis tytułu wykonawczego opatruje się klauzulą organu egzekucyjnego o skierowaniu tytułu wykonawczego do egzekucji administracyjnej w brzmieniu: „Klauzula o skierowaniu tytułu wykonawczego do egzekucji administracyjnej została nadana przez organ egzekucyjny ... w dniu ... .”.

§ 2. [Adnotacja w odpisach tytułów wykonawczych]

1. Adnotację, o której mowa w art. 62b § 2 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, zwaną dalej „adnotacją”, sporządza się według struktury logicznej udostępnionej w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Izby Skarbowej w Szczecinie.

2. W przypadku doręczania więcej niż jednego odpisu tytułu wykonawczego, wystawionego przez tego samego wierzyciela, odpisy tytułów wykonawczych opatruje się zbiorczą adnotacją.

§ 3. [Doręczanie odpisów dokumentów wraz z adnotacją przy wystąpieniu zbiegu egzekucji]

1. W przypadku wystąpienia zbiegu egzekucji administracyjnych odpisy dokumentów wraz z adnotacją doręcza się na elektroniczną skrzynkę podawczą.

2. W przypadku wystąpienia zbiegu egzekucji sądowej z egzekucją administracyjną:

1) organ egzekucyjny, o którym mowa w art. 19 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, doręcza odpisy dokumentów wraz z adnotacją komornikowi sądowemu na adres elektroniczny na elektronicznej platformie usług administracji publicznej, zwanej dalej „ePUAP”, powiązany z kontem tego komornika na ePUAP;

2) komornik sądowy doręcza odpisy dokumentów wraz z adnotacją organowi egzekucyjnemu, o którym mowa w art. 19 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, na elektroniczną skrzynkę podawczą organu egzekucyjnego, wykorzystując konto komornika na ePUAP.

§ 4. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 8 września 2016 r.

Minister Finansów: P. Szałamacha


1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. poz. 1900).

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama