reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 14 sierpnia 2018 r.

w sprawie dodatkowych danych podlegających wskazaniu w zgłoszeniu przewozu towarów

Na podstawie art. 7c ust. 2 ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów (Dz. U. poz. 708 oraz z 2018 r. poz. 138, 1000, 1039 i 1539) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Dodatkowe dane podlegające wskazaniu przez podmiot wysyłający i podmiot odbierający w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 5 ust. 1 i art. 6 ust. 1 ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów]

Rozporządzenie określa dodatkowe dane podlegające wskazaniu przez podmiot wysyłający i podmiot odbierający w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 5 ust. 1 i art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, zwanej dalej „ustawą”.

§ 2. [Podmioty wskazujące stawkę podatku od towarów i usług w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów]

1. W zgłoszeniu, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy, w przypadku przewozu towarów objętych pozycjami CN od 1507 do 1516 i 1517, z wyłączeniem margaryny oraz margaryny płynnej, objętych systemem monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, zwanego dalej „systemem monitorowania przewozu”, będących przedmiotem:

1) dostawy towarów – podmiot wysyłający wskazuje stawkę podatku od towarów i usług zastosowaną dla dostawy przewożonego towaru;

2) wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów albo eksportu towarów – podmiot wysyłający wskazuje stawkę podatku od towarów i usług zastosowaną dla dostawy następującej bezpośrednio przed wewnątrzwspólnotową dostawą albo eksportem tych towarów.

2. Przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się w przypadku wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów albo eksportu towarów, jeżeli podmiot wysyłający był ich wytwórcą.

§ 3. [Podmiot wskazujący stawkę podatku od towarów i usług w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 6 ust. 1 ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów]

W zgłoszeniu, o którym mowa w art. 6 ust. 1 ustawy, w przypadku przewozu towarów objętych pozycjami CN od 1507 do 1516 i 1517, z wyłączeniem margaryny oraz margaryny płynnej, objętych systemem monitorowania przewozu, będących przedmiotem wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów albo importu towarów, podmiot odbierający wskazuje stawkę podatku od towarów i usług zastosowaną dla przewożonego towaru.

§ 4. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 2 miesięcy od dnia ogłoszenia.

Minister Finansów: T. Czerwińska


1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 10 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. poz. 92).

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama