REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2019 poz. 71

ROZPORZĄDZENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 10 grudnia 2018 r.

w sprawie uznania za pomnik historii "Brzeg - Zamek Piastów Śląskich z renesansową bramą i kaplicą zamkową pod wezwaniem św. Jadwigi - nekropolią Piastów"

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2018 r. poz. 2067 i 2245) zarządza się, co następuje:

§ 1.

Uznaje się za pomnik historii "Brzeg - Zamek Piastów Śląskich z renesansową bramą i kaplicą zamkową pod wezwaniem św. Jadwigi - nekropolią Piastów", położony w Brzegu, w województwie opolskim.

§ 2.

Celem ochrony pomnika historii wymienionego w § 1 jest zachowanie, ze względu na wartości historyczne, artystyczne i naukowe, zespołu rezydencjonalnego obejmującego zamek z renesansową bramą, będącą wybitnym dziełem sztuki o unikatowym programie ideowym, oraz kaplicą zamkową - nekropolią Piastów Śląskich.

§ 3.

1. Obszar pomnika historii "Brzeg - Zamek Piastów Śląskich z renesansową bramą i kaplicą zamkową pod wezwaniem św. Jadwigi - nekropolią Piastów" obejmuje zamek z bramą oraz kaplicą, położone na działkach ewidencyjnych nr 85 i nr 86 (obręb 1102), w granicach ich obrysu.

2. Mapa pomnika historii "Brzeg - Zamek Piastów Śląskich z renesansową bramą i kaplicą zamkową pod wezwaniem św. Jadwigi - nekropolią Piastów" stanowi załącznik do rozporządzenia.

§ 4.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Duda

Prezes Rady Ministrów: M. Morawiecki

Załącznik 1. [MAPA POMNIKA HISTORII „BRZEG-ZAMEK PIASTÓW ŚLĄSKICH Z RENESANSOWĄ BRAMĄ I KAPLICĄ ZAMKOWĄ POD WEZWANIEM ŚW. JADWIGI – NEKROPOLIĄ PIASTÓW”]

Załącznik do rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
z dnia 10 grudnia 2018 r. (poz. 71)

MAPA POMNIKA HISTORII "BRZEG-ZAMEK PIASTÓW ŚLĄSKICH Z RENESANSOWĄ BRAMĄ I KAPLICĄ ZAMKOWĄ POD WEZWANIEM ŚW. JADWIGI - NEKROPOLIĄ PIASTÓW"

infoRgrafika

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2019-01-15
  • Data wejścia w życie: 2019-01-16
  • Data obowiązywania: 2019-01-16
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA