| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OŚWIADCZENIE RZĄDOWE

z dnia 13 czerwca 2019 r.

w sprawie mocy obowiązującej Konwencji dotyczącej budowy i funkcjonowania Europejskiego Ośrodka Badań Laserem Rentgenowskim na Swobodnych Elektronach, sporządzonej w Hamburgu dnia 30 listopada 2009 r.

Podaje się niniejszym do wiadomości, że na podstawie ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o ratyfikacji Konwencji dotyczącej budowy i funkcjonowania Europejskiego Ośrodka Badań Laserem Rentgenowskim na Swobodnych Elektronach, sporządzonej w Hamburgu dnia 30 listopada 2009 r.1) (Dz. U. poz. 614) Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej wykonujący obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dnia 8 lipca 2010 r. ratyfikował wyżej wymienioną konwencję.

Zgodnie z art. 13 ust. 1 konwencji weszła ona w życie dnia 1 grudnia 2018 r., a jej stronami tego dnia stały się:

Królestwo Danii

Republika Francuska

Republika Federalna Niemiec

Rzeczpospolita Polska

Federacja Rosyjska

Republika Słowacka

Konfederacja Szwajcarska

Królestwo Szwecji

Węgry

Republika Włoska

Jednocześnie podaje się do wiadomości, że na podstawie z art. 13 ust. 3 konwencji, w związku z pkt 7 Aktu Końcowego Konferencji Pełnomocników dotyczącej budowy i funkcjonowania Europejskiego Ośrodka Badań Laserem Rentgenowskim na Swobodnych Elektronach, konwencja była tymczasowo stosowana przez Rzeczpospolitą Polską od dnia 8 lipca 2010 r. do dnia 30 listopada 2018 r.

Minister Spraw Zagranicznych: wz. M. Lang


1) Tekst Konwencji dotyczącej budowy i funkcjonowania Europejskiego Ośrodka Badań Laserem Rentgenowskim na Swobodnych Elektronach, sporządzonej w Hamburgu dnia 30 listopada 2009 r., został ogłoszony w Dz. U. z 2011 r. poz. 1296.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »