| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 23 września 2019 r.

w sprawie pozbawienia dróg kategorii dróg krajowych

Na podstawie art. 5 ust. 2 i art. 10 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 2068 oraz z 2019 r. poz. 698, 730, 1495, 1716 i 1815) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Odcinki dróg pozbawione kategorii dróg krajowych]

Pozbawia się kategorii dróg krajowych odcinki dróg określone w załączniku do rozporządzenia.

§ 2. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

Minister Infrastruktury: wz. R. Weber


1) Minister Infrastruktury kieruje działem administracji rządowej - transport, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury (Dz. U. poz. 101 i 176).

Załącznik 1. [WYKAZ ODCINKÓW DRÓG POZBAWIONYCH KATEGORII DRÓG KRAJOWYCH]

Załącznik do rozporządzenia Ministra Infrastruktury
z dnia 23 września 2019 r. (poz. 1850)

WYKAZ ODCINKÓW DRÓG POZBAWIONYCH KATEGORII DRÓG KRAJOWYCH

1. Odcinek drogi krajowej nr 16 – ul. Mazurska (od ul. Raczkowskiej do ul. Wojska Polskiego) w mieście Augustów.

2. Odcinek drogi krajowej nr 46 – ul. Żarecka (od skrzyżowania z ul. Zamkową do ul. Krótkiej), ul. Krótka (od ul. Żareckiej do ul. Plac Partyzantów), ul. Plac Partyzantów (od ul. Krótkiej do skrzyżowania z ul. Szczekocińską) w miejscowości Lelów.

3. Odcinek drogi krajowej nr 58 – ul. Graniczna (od drogi krajowej nr 61 do ul. Jana Kilińskiego) w mieście Szczuczyn.

4. Odcinek drogi krajowej nr 82 – al. Solidarności (od al. gen. Wł. Sikorskiego do al. Tysiąclecia), al. Tysiąclecia (od al. Solidarności do ul. Mełgiewskiej), ul. Mełgiewska (od al. Tysiąclecia do ul. Turystycznej), ul. Turystyczna (od ul. Mełgiewskiej do granicy miasta) w mieście Lublin oraz odcinek drogi od granicy miasta Lublin do węzła Lublin Tatary w gminie Wólka.

5. Odcinek drogi krajowej nr 98 – al. Jana III Sobieskiego (od granicy miasta do ul. Krzywoustego), ul. Krzywoustego (od al. Jana III Sobieskiego do al. Brucknera), al. Brucknera (od ul. Krzywoustego do al. Kochanowskiego), al. Kochanowskiego (od al. Brucknera do Mostów Jagiellońskich), Mosty Jagiellońskie, al. Kochanowskiego (od Mostów Jagiellońskich do Mostu Szczytnickiego), Most Szczytnicki, pl. Grunwaldzki (od Mostu Szczytnickiego do Mostu Grunwaldzkiego), Most Grunwaldzki, pl. Społeczny, pl. Wróblewskiego, ul. Pułaskiego (od pl. Wróblewskiego do ul. Dyrekcyjnej), ul. Dyrekcyjna (od ul. Pułaskiego do ul. Ślężnej), ul. Ślężna (od ul. Dyrekcyjnej do ul. Wyścigowej), ul. Wyścigowa (od ul. Ślężnej do al. Karkonoskiej) w mieście Wrocław oraz odcinek drogi od granicy miasta Wrocław do granicy miasta Wrocław w gminie Długołęka, odcinek drogi od granicy miasta Wrocław do granicy miasta Wrocław w mieście Wrocław, odcinek drogi od granicy miasta Wrocław do granicy gminy Długołęka w gminie Długołęka, odcinek drogi od granicy gminy Długołęka do granicy gminy Wisznia Mała w gminie Wisznia Mała, odcinek drogi od granicy gminy Wisznia Mała do skrzyżowania A8/S8/DK98 w mieście Wrocław.

6. Odcinek drogi krajowej nr 8 – ul. Gen. Stanisława Maczka (od skrzyżowania z ul. Produkcyjną do ul. Gen. Stanisława Maczka) w mieście Białystok.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

EPZ Kancelaria

Specjalizuje się w prawie rolnym oraz dochodzeniem odszkodowań z różnych zdarzeń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »