| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 18 listopada 2019 r.

w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra - Członka Rady Ministrów Michała Wosia

Na podstawie art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2019 r. poz. 1171) zarządza się, co następuje:

§ 1.

1. Ministrowi - Członkowi Rady Ministrów Michałowi Wosiowi, zwanemu dalej "ministrem", powierza się prowadzenie prac związanych z przygotowaniem propozycji podziału spraw objętych działem administracji rządowej "środowisko" pomiędzy ten dział administracji rządowej a projektowany dział administracji rządowej "klimat".

2. W ramach prac, o których mowa w ust. 1, minister:

1) opracowuje i opiniuje projekty dokumentów rządowych, w tym projekty aktów prawnych dotyczących wydzielenia z działu administracji rządowej "środowisko" spraw, które zostaną ujęte w zakresie spraw działu administracji rządowej "klimat", z uwzględnieniem pozostawienia w dziale administracji rządowej "środowisko" w szczególności spraw związanych z geologią, leśnictwem, ochroną przyrody i polityki surowcowej państwa;

2) opracowuje i opiniuje projekty dokumentów rządowych, w tym projekty aktów prawnych dotyczących organizacji Ministerstwa Środowiska po wydzieleniu z niego spraw, które należeć będą do działu administracji rządowej "klimat".

§ 2.

Obsługę ministra zapewnia Ministerstwo Klimatu.

§ 3.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia 15 listopada 2019 r.

Prezes Rady Ministrów: M. Morawiecki

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »