reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 11 września 2020 r.

w sprawie opłaty za przeprowadzenie postępowania przez Komisję Rozjemczą przy Sądzie Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej

Na podstawie art. 26a ust. 5 ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2020 r. poz. 762) zarządza się, co następuje:

§ 1.

Rozporządzenie określa sposób i tryb uiszczania oraz wysokość opłaty za przeprowadzenie postępowania przez Komisję Rozjemczą przy Sądzie Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 2.

Wysokość opłaty za przeprowadzenie postępowania przez Komisję Rozjemczą przy Sądzie Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, zwanej dalej „opłatą”, wynosi 5000 zł.

§ 3.

Opłatę wpłaca się na rachunek bieżący dochodów Urzędu Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 4.

Do wystąpienia do Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej o rozstrzygnięcie sporu, o którym mowa w ustawie z dnia 20 lipca 2017 r. o Krajowym Zasobie Nieruchomości (Dz. U. z 2020 r. poz. 1100), zwanego dalej „wystąpieniem”, dołącza się dowód uiszczenia opłaty.

§ 5.

W przypadku wystąpienia bez dołączonego dowodu uiszczenia opłaty Prezes Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej wzywa występującego do dołączenia dowodu uiszczenia opłaty w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania.

§ 6.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: M. Morawiecki

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama