Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dziennik Ustaw - rok 2022 poz. 291

OBWIESZCZENIE
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH 1)

z dnia 25 stycznia 2022 r.

o sprostowaniu błędów

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 18b ustawy z dnia 14 kwietnia 2000 r. o umowach międzynarodowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 127) obwieszcza się, że w art. 41 polskiego tekstu Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Socjalistyczną Republiką Wietna-mu o pomocy prawnej i stosunkach prawnych w sprawach cywilnych, rodzinnych i karnych, sporządzonej w Warszawie dnia 22 marca 1993 r. (Dz. U. z 1995 r. poz. 289), zamiast wyrazów:

"1. W sprawach spadkowych dotyczących majątku ruchomego są właściwe organy tej Umawiającej się Strony, której obywatelem był spadkodawca w chwili śmierci.

2. W sprawach spadkowych dotyczących majątku nieruchomego są właściwe organy tej Umawiającej się Strony, na której terytorium znajduje się ten majątek."

powinny być wyrazy:

"1. W sprawach spadkowych dotyczących majątku ruchomego stosuje się prawo tej Umawiającej się Strony, której obywatelem był spadkodawca w chwili śmierci.

2. W sprawach spadkowych dotyczących majątku nieruchomego stosuje się prawo tej Umawiającej się Strony, na której terytorium znajduje się ten majątek.".

Minister Spraw Zagranicznych: wz. P. Wawrzyk


1) Minister Spraw Zagranicznych kieruje działem administracji rządowej - sprawy zagraniczne, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 sierpnia 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Zagranicznych (Dz. U. poz. 1469).

Metryka

Dziennik Ustaw