reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biura rachunkowe > Prowadzę biuro rachunkowe > W jakim kierunku zmierza księgowość, obsługa biur rachunkowych oraz system podatkowo-księgowy w 2019 r.?

W jakim kierunku zmierza księgowość, obsługa biur rachunkowych oraz system podatkowo-księgowy w 2019 r.?

Dzisiejsza księgowość to nie tylko prowadzenie: ksiąg rachunkowych, ewidencji środków trwałych i wyposażenia; deklaracji VAT, PIT, CIT; sporządzanie list płac; rozliczanie umów cywilnoprawnych oraz sporządzanie raportów ZUS. Dziś od współczesnego księgowego wymaga się, żeby znał prawo, przepisy gospodarcze oraz przede wszystkim księgowość.

Księgowy to zawód, który ma duże poważanie i zaufanie społeczne. Dobra księgowość to podstawowa i bardzo ważna część każdego przedsiębiorstwa, a relacja z księgową stanowi podwalinę ekosystemu każdej firmy. Księgowa jest doradcą, mentorem, wskazuje najlepsze rozwiązania finansowe, a przy tym zna wszystkie akty prawne i na bieżąco śledzi zmiany w rozporządzeniach. To powoduje, że przedsiębiorca, powierzy swoją firmę tylko osobie której ufa.

Zamów bezpłatny 14-dniowy dostęp do INFORLEX Biura rachunkowe!

Żyjemy w dynamicznych czasach i szybko zmieniającym się otoczeniu prawno-gospodarczym. Rachunkowość behawioralna, blockchain, big data, kryptowaluty, sztuczna inteligencja – to nie są pojęcia z przyszłości, ale rzeczywistość. Prawdopodobnie większość księgowych, jeżeli jeszcze nie miała, to wkrótce spotyka się z tymi zjawiskami.

Księgowi stanowiąc tak ważne ogniowo w przedsiębiorstwie i mając tak dużą odpowiedzialność zawodową także potrzebują wsparcia w codziennej pracy. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom mBank oraz SuperKsiegowa.pl założyli Ogólnopolską Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR).

Projekt OSCBR powstał by wspierać pracę i rozwój biur rachunkowych oraz księgowych w Polsce. Głównym celem OSCBR jest wspieranie właścicieli biur rachunkowych w umacnianiu ich pozycji rynkowej, a zaangażowanie i współpraca z mBankiem daje pewność wsparcia silnego partnera.  Certyfikat, który otrzymują członkowie OSCBR to dodatkowy element podnoszący prestiż i zaufanie do biura rachunkowego.

Rolą OSCBR jest także śledzenie bieżących zmian w prawie oraz trendów, a także dzielenie się tą wiedzą z członkami Sieci. Właściciele biur rachunkowych mogą zapoznać się z zasadami przystąpienia do OSCBR podczas konferencji Nowoczesna Księgowość 2019. Podczas konferencji uczestnicy mogą również zapoznać się z zagadnieniami z zakresu nowej matrycy stawek VAT i wiążących informacji stawkowych, nowych zasad opodatkowania voucherów, fiskalizacji JPK_VDEK, JPK_SF, bieżącej praktyki podatkowej VAT oraz obowiązkowym raportowaniem MDR.

W grudniu 2018 roku w Warszawie oraz w styczniu 2019 roku w Łodzi oraz Katowicach odbyły się trzy konferencje z cyklu Nowoczesna Księgowość 2019. Organizatorem konferencji była IDEORIA – spółka szkoleniowa należąca do Grupy Wydawniczej INFOR. W konferencjach uczestniczyło około 200 właścicieli oraz pracowników biur rachunkowych. Obecni na naszych konferencjach Nowoczesna Księgowość 2019 właściciele biur rachunkowych bardzo chwalili pomysł i inicjatywę oraz deklarowali chęć udziału w kolejnych tego typu spotkaniach.

Kolejne konferencje z cyklu Nowoczesna Księgowość 2019 odbędą się 12 lutego w Krakowie oraz 19 lutego w Poznaniu. Zapraszamy!

Nowoczesna Księgowość 2019 – Kraków, 12 lutego 2019

Nowoczesna Księgowość 2019 – Poznań, 19 lutego 2019

reklama

Przydatne formularze online

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W jakim kierunku zmierza księgowość, obsługa biur rachunkowych oraz system podatkowo-księgowy w 2019 r.?
W jakim kierunku zmierza księgowość, obsługa biur rachunkowych oraz system podatkowo-księgowy w 2019 r.?

Przedsiębiorca i pracodawca w kryzysie – komplet e-booków59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama
reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama