reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Inne

Zapis windykacyjny umożliwi przekazanie w spadku konkretnych rzeczy

Aktualizacja: 18.02.2011

Szykują się zmiany w prawie spadkowym, które umożliwią spadkodawcy zapisanie konkretnych rzeczy wybranym osobom. Spadkodawca będzie mógł mieć pewność, że zapis zostanie wykonany zgodnie z jego wolą, bez dodatkowego postępowania. »

Jak odzyskać zatrzymane prawo jazdy?

Aktualizacja: 22.10.2010

Zgodnie z kodeksem drogowym policjant ma prawo zatrzymać prawo jazdy, jeżeli wystąpią określone okoliczności, np. prawo jazdy będzie nieczytelne albo upłynie termin ważności. Prawo jazdy w ciągu 7 dni przekazywane jest do sądu, prokuratury lub starosty, który wydaje postanowienie o jego zatrzymaniu »

Taksówkarze a przewóz osób

Aktualizacja: 08.10.2010

Zdaniem Konfederacji Pracy proponowane zmiany do projektu ustawy o transporcie drogowym wprowadzają nieznany dotychczas monopol na przewozy wyłącznie dla jednej grupy przedsiębiorców, tj. dla taksówkarzy. »

Czym jest umowa poręczenia?

Aktualizacja: 10.09.2010

Poręczenie kojarzy się najczęściej z formą zabezpieczenia kredytu bankowego – bowiem jest to jedna z najczęstszych form występowania tej umowy w obrocie prawnym. Umowa poręczenia ma jednak znacznie szersze ramy i wcale nie musi być stosowana tylko do kredytów czy pożyczek. »

Zmiany dotyczące billboardów na budynkach mieszkalnych

Aktualizacja: 17.12.2009

W połowie grudnia wejdzie w życie rozporządzenie ministra infrastruktury, które zakazuje umieszczania billboardów na budynkach wielorodzinnych. »

Fotoradar w śmietniku a mandaty za prędkość

Aktualizacja: 10.12.2009

Umieszczenie fotoradaru w śmietniku jest niezgodne z właściwym użytkowaniem urządzenia. »

Ocena z religii wliczy się do średnej ocen

Aktualizacja: 08.12.2009

Wliczenie do średniej ocen z obowiązkowych zajęć lekcyjnych ocen z religii lub etyki jest zgodne z Konstytucją uznał w dniu 2 grudnia 2009 roku Trybunał Konstytucyjny. »

Skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Aktualizacja: 04.12.2009

ETPCz jest międzynarodową instytucją, która rozpoznaje skargi dotyczące naruszenia przepisów Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. »

PIT złożysz również przez Internet

Aktualizacja: 17.11.2009

Nowelizacja ordynacji podatkowej umożliwił składanie deklaracji podatkowych za pomocą elektronicznych środków komunikacji bez konieczności podpisywania ich bezpiecznym podpisem kwalifikowanym »

ZTM nie ma prawa gromadzić danych osobowych

Aktualizacja: 17.11.2009

Gromadzenie danych osobowych przez Zarząd Transportu Miejskiego w celu umieszczania ich na kartach miejskich jest bezprawne-uznał Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. »

Skarga do Rzecznika Praw Obywatelskich

Aktualizacja: 07.12.2009

Rzecznik Praw Obywatelskich jest organem stojącym na straży wolności i praw obywatelskich, który ma badać, czy nie doszło do naruszenia prawa oraz zasad współżycia społecznego. »

Staż ubezpieczeniowy z dwóch krajów można łączyć

Aktualizacja: 17.11.2009

Po wejściu w życie umowy o zabezpieczeniu społecznym z Kanadą można sumować staż ubezpieczeniowy z obu państw, nie jest przy tym istotne czy zamieszkujemy w Polsce, Kanadzie, czy w innym kraju. »

Wszystko o obowiązku meldunkowym

Aktualizacja: 17.11.2009

Każdy obywatel Polski jest obciążony obowiązkiem meldunkowym. W różnych okolicznościach musi wskazywać adres stałego, lub czasowego miejsca pobytu. »

Dopłaty do kredytów hipotecznych dla bezrobotnych

Aktualizacja: 04.11.2009

Osoby, które utraciły pracę po 1 lipca 2008 roku i złożą wniosek o udzielenie pomocy do końca 2010 roku uzyskają pomoc w spłacie kredytu. Ustawa, która Prezydent Lech Kaczyński podpisał, przewiduje, że państwo będzie udzielało osobom bezrobotnym rocznej pożyczki. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Nizioł

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama