reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Inne

Rodzina na swoim również dla singli

Aktualizacja: 09.09.2011

Nowe przepisy znowelizowanej ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu mieszkania weszły w życie w dniu 31 sierpnia 2011 roku. Ustawa ułatwi nabywanie mieszkań przez osoby pozostające w związkach, jak również przez osoby niepozostające w związkach, czyli przez singli. »

Bezpłatne porady emerytalno-rentowe w poznańskim ZUS-ie

Aktualizacja: 06.09.2011

W dniu 21 i 22 września 2011 roku podczas Międzynarodowych Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące m.in. niemieckich emerytur. »

Fałszywy fan-page na portalach społecznościowych

Aktualizacja: 26.08.2011

Dynamiczny rozwój portali społecznościowych spowodował, że przedsiębiorcy odkryli możliwość bezpłatnego dotarcia doszerokiego kręgu odbiorców i skierowaliswoje działania marketingowe na właśnie takie portale. Na tzw. „fan-page’ach” firmy zamieszczają aktualności, kampanie promocyjne i inne informacje o różnorakim charakterze. Skutkiem ubocznymtakich możliwości jest problem zakładania fan-page’ówprzez osoby nieuprawnione. Stworzenie fałszywego fan-page może być kwalifikowane jako kilka rodzajów naruszeń prawa, w zależności od tego co umieszczono na takiej stronie. »

Uprawnienia przedsiębiorców telekomunikacyjnych

Aktualizacja: 26.08.2011

Przepisy tzw. megaustawy telekomunikacyjnej – czyli ustawy z dnia 7 maja 2010r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnychmają przede wszystkim na celu stworzenie ram prawnych umożliwiających zapewnienie powszechnego dostępu do telekomunikacji, ze szczególnym naciskiem na szerokopasmowy dostęp do internetu. »

Jaką formę księgowości najlepiej wybrać ?

Aktualizacja: 11.08.2011

Na polskim rynku aktualnie działa ponad 1,8 miliona przedsiębiorców, którzy rozliczają się z fiskusem. W 2008 roku znowelizowano ustawę o rachunkowości, która zezwoliła podmiotom o przychodach dochodzących do 1,2 mln zł na korzystanie z uproszczonej księgowości. Przedsiębiorcy mają także do dyspozycji księgowość pełną. »

Dofinansowanie kursu na prawo jazdy

Aktualizacja: 02.08.2011

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że do dnia 22 sierpnia 2011 roku można będzie składać wnioski z prośbą o dofinansowanie na przykład kursu prawa jazdy kategorii B. »

Winiety w opinii NIK-u

Aktualizacja: 02.08.2011

Program winiet zakończył się wielomilionowymi stratami Skarbu Państwa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przez lata nie była w stanie wyegzekwować pieniędzy od zalegających z opłatami przewoźników. Większości zadłużenia nie uda się odzyskać, bo sprawy uległy przedawnieniu. »

Informowanie o naruszeniu danych osobowych-konsultacje KE

Aktualizacja: 01.08.2011

Komisja Europejska zamierza zebrać opinie operatorów telekomunikacyjnych, dostawców internetu, państw członkowskich, krajowych organów odpowiedzialnych za ochronę danych osobowych, oraz organizacji konsumenckich na temat ewentualnej konieczności wprowadzenia dodatkowych praktycznych zasad dotyczących informowania w jednolity sposób w całej UE o przypadkach naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych. »

Zatrudnianie niepełnosprawnych w opinii NIK-u

Aktualizacja: 21.07.2011

Coraz więcej osób niepełnosprawnych poszukuje pracy. Wspierające ich aktywizację programy, na które w ciągu ostatnich trzech lat wydano 300 mln. zł, nie przynoszą jednak wystarczających efektów. W skontrolowanych urzędach pracy rejestrowało się coraz więcej niepełnosprawnych osób, ale po odbyciu stażu coraz rzadziej uzyskiwały one zatrudnienie. »

Wsparcie dla projektów innowacyjnych

Aktualizacja: 13.07.2011

Wzrost innowacyjności i konkurencyjności gospodarki przez wspieranie nowych inwestycji realizowanych przez polskie i zagraniczne firmy to podstawowy cel przyjętego przez rząd „Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020”. »

Egzekwowanie prawa dotyczącego bezpieczeństwa na drodze łatwiejsze

Aktualizacja: 13.07.2011

W dniu 6 lipca 2011 roku Parlament Europejski przyjął dyrektywę wprowadzającą ułatwienia w transgranicznym egzekwowaniu prawa dotyczącego bezpieczeństwa drogowego. »

Łatwiej zostać małym producentem wina

Aktualizacja: 08.07.2011

Sprzyjające warunki zakładania i prowadzenia działalności oraz mniejsze podatki dla drobnych producentów wina - to niektóre nowe ułatwienia wprowadzone przez Rząd. »

Jak zachować się w parku?

Aktualizacja: 01.07.2011

Czy można palić ogniska w Parku Narodowym, zrywać kwiaty, grzyby, jagody? Jak zachować się w zetknięciu z dzikim lub rannym zwierzęciem? Czy można fotografować otaczająca nas przyrodę? Jakimi pojazdami można poruszać się w parku? Ministerstwo Środowiska zwraca uwagę na najważniejsze sprawy, o których powinniśmy pamiętać podczas urlopów, odwiedzając Parki Narodowe. »

Zmiany w Kodeksie Spółek Handlowych

Aktualizacja: 27.06.2011

W dniu 16 czerwca 2011 roku Senat zgodził się na wykreślenie art. 585 z Kodeksu spółek handlowych mówiącego o działaniu na szkodę spółek. Budził on wiele kontrowersji, ponieważ był nieprecyzyjny i pozwalał organom ścigania na zbyt daleko idącą uznaniowość. »

Ułatwienia dla firm

Aktualizacja: 27.06.2011

Przyjęte przez Radę Ministrów założenia do tzw. drugiej ustawy deregulacyjnej, zawierają kolejne przepisy sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości, innowacyjności i konkurencyjności. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama