Czy najemca może być stroną umowy o dostarczanie wody
Aktualizacja: 25.01.2010
Właściciel kamienicy, w której mieszkam nie zawarł umowy o zaopatrzenie w wodę z przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjny. Czy w takiej sytuacji najemcy mogą sami zawierać takie umowy z przedsiębiorstwem? »
Umowa z zakładem energetycznym
Aktualizacja: 13.01.2010
Sprzedaż, dystrybucja, sieci, instalacje i urządzenia. To tylko podstawowe hasła jakie powinieneś znać zawierając umowę z przedsiębiorstwem energetycznym. Sprawdź co musisz wiedzieć. »
Aktualizacja: 13.01.2010
Do podstawowych usług komunalnych, należących do zadań własnych gminy, zalicza się m.in. odprowadzanie ścieków. Przedsiębiorca chcący prowadzić działalność w zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków musi uzyskać zezwolenie. Sprawdź jak zawrzeć umowę z przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym. »
Aktualizacja: 13.01.2010
Jeżeli konsument został pozbawiony prądu lub nie zgadza się z wysokością naliczonej mu opłaty za dostarczoną energię elektryczną, kwestionując ilość pobranego prądu, ma możliwość złożenia reklamacji do zakładu energetycznego. »
Czy można wstrzymać dostawę energii elektrycznej
Aktualizacja: 13.01.2010
Dostawa energii powinna być świadczona przez przedsiębiorstwo energetyczne w sposób ciągły. Może się jednak zdarzyć, że dostawy zostaną wstrzymane, a odbiorcy nie będą mieli w swoich domach prądu przez jakiś czas. »
Aktualizacja: 13.01.2010
Artykuł 4 ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy Prawo energetyczne nakłada na gazownię obowiązek aktualizacji wszystkich umów sprzedaży paliwa gazowego zawartych przed 1 lipca 2007 roku. Na przepisanie umów gazownia i klienci mają czas do końca 2009 roku. Obowiązek wynika stad, że zmieniły się unijne i polskie przepisy. Nowe umowy - z punktu widzenia odbiorców - niczego nie zmieniają. Są konieczne - bo wymagają tego nowe przepisy. »
Czy zakład wodociągowy może wstrzymać dostawy wody mimo dokonywania regularnych płatności
Aktualizacja: 13.01.2010
Jestem właścicielką mieszkania w bloku spółdzielczym. Ostatnio zdarzyła się dość długa przerwa w dostawie wody. Rachunki płacę regularnie, nie zauważyłam też żadnej awarii w okolicy. Gdy zadzwoniłam do przedsiębiorstwa wodociągowego poinformowano mnie, że spółdzielnia zalegała z płatnościami co powodowało wstrzymanie dostaw wody. Czy fakt , że ja reguluję opłaty mieszkaniowe w terminie nie ma w takiej sytuacji znaczenia? »
Parę słów o usługach komunalnych
Aktualizacja: 13.01.2010
W dzisiejszych czasach nie potrafimy już wyobrazić sobie życia bez bieżącej wody w domu, czy systemów odprowadzających ścieki. Jednak rzadko, który Kowalski wie, kto odpowiada za te nasze drobne dogodności życia codziennego i na jakich zasadach. »
Aktualizacja: 13.01.2010
Coraz więcej pojawia się inicjatyw chroniących nasze środowisko. Najbardziej popularny wydaje się być recykling. Na czym on polega i jakie są jego rodzaje? »
Aktualizacja: 13.01.2010
Gmina to przede wszystkim jednostka samorządu terytorialnego. W orzecznictwie administracyjnym przyjmuje się, że gmina nie jest przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów o działalności gospodarczej. »
Jak zmienić sprzedawcę energii
Aktualizacja: 13.01.2010
Rynek energetyczny w Polsce został otwarty w lipcu 2007 roku. Dzięki temu mamy możliwość zmiany sprzedawcy energii. Mimo to nadal wielu z nas nie wie jak dokładnie tego dokonać. Poniżej przedstawiony został prosty poradnik na ten temat. »
Co to jest nielegalny pobór energii
Aktualizacja: 13.01.2010
Moja znajoma ostatnio znalazła się w dość nieprzyjemnej sytuacji. Została oskarżona o nielegalny pobór ciepła. Sprawa co prawda wyjaśniła się pozytywnie dla mojej znajomej. Ja jednak mam pytanie czym dokładnie jest nielegalny pobór? »
Czy musisz mieć świadectwo energetyczne dla mieszkania?
Aktualizacja: 24.05.2011
Kończysz budowę, chcesz wynająć lub sprzedać posiadany dom, lub mieszkanie? Od 1 stycznia 2009 roku potrzebujesz świadectwa charakterystyki energetycznej (certyfikat energetyczny). »
Czy mogę żądać odszkodowania za brak prądu spowodowany wichurą
Aktualizacja: 13.01.2010
Parę dni temu doszło do przerwy w dostawie prądu w naszym bloku. Chciałbym się ubiegać o odszkodowanie. Słyszałem, że istnieje jakiś limit czasowy. To znaczy, że jeśli nie miałem prądu przez 6 godzin to nic mi się należy? »
Aktualizacja: 24.05.2011
Od stycznia 2009 roku wszystkie budynki będą musiały posiadać świadectwo energetyczne. Sprzedaż albo wynajem mieszkania bez wymaganego dokumentu może okazać się problemem. Szczególnie, że przepisy określające sposób obliczania charakterystyki energetycznej budynku nie zostały jeszcze uchwalone. »
Powikłania po szczepieniach przeciwko COVID–19. Państwo wypłaci odszkodowanie
Ligęzowscy & Partnerzy. Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Partnerska.
Kompleksowa obsługa prawna na rzecz przedsiębiorców i klientów indywiduwalnych
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »