REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-Toll

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

KAS ostrzega! SMSy w sprawie płatności za przejazd w e-TOLL to próba wyłudzenia danych

KAS ostrzega! SMSy dotyczące płatności za przejazd w systemie e-TOLL to próby wyłudzenia danych o rachunkach bankowych użytkowników. Podkreślono, że w przypadku otrzymania takiej wiadomości, należy ją zignorować i nie klikać w umieszczony w niej link.

Jedziesz na majówkę, na urlop? Gdzie zapłacisz za autostradę w systemie e-TOLL?

Ministerstwo Finansów przypomina, że na płatnych odcinkach autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica) obowiązuje system e-TOLL. Użytkownicy pojazdów lekkich (o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony) oraz motocykli mogą opłacić przejazd kupując e-bilet autostradowy, bez rejestracji w e-TOLL i przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemu.

Fałszywa strona systemu e-TOLL - jak nie dać się oszukać?

Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ostrzegają przed fałszywą stroną, której adres jest podobny do adresu rządowej strony etoll.gov.pl. Oszuści nakłaniają użytkowników do dokonania płatności za przejazd w e-TOLL i w ten sposób wyłudzają dane z kart płatniczych.

E-bilet autostradowy - gdzie można kupić

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała 28 listopada 2022 r., że do sieci dystrybucji e-biletu autostradowego dołączyli nowi partnerzy: firma Neptis S.A. z aplikacją Yanosik oraz Autokonto Sp. z o.o. z aplikacją Autokonto. Ponadto Autopay Mobility Sp. z o.o. rozpoczął wydawanie e-biletów autostradowych poprzez aplikację Banku Millennium.

REKLAMA

Yanosik, e-TOLL i bilet autostradowy. Nowa funkcja

Yanosik, e-TOLL i bilet autostradowy. Czyli użytkownicy polskiej aplikacji również będą w stanie zapłacić za przejazd fragmentem A2 i A4.

Wniosek o zwrot środków z systemu viaTOLL do 30 września 2022 r.

30 września 2022 r. mija termin składania wniosków o zwrot kaucji za urządzenia viaBOX (OBU) oraz środków z umów zawartych w wygaszonym systemie viaTOLL - przypominają Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa.

Zmiana listy dostawców kart flotowych i zakresu usług dla użytkowników e-TOLL od 1 lipca 2022 r.

Od 1 lipca 2022 r. każdy wystawca kart flotowych może nawiązać bezpośrednią współpracę z szefem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Dostępna jest możliwość wnoszenia opłaty elektronicznej z wykorzystaniem karty flotowej, jako zabezpieczenia. Sprawdź, czy dostawca Twojej karty flotowej jest zintegrowany z systemem e-TOLL.

e-TOLL: kara za brak opłaty jest dotkliwa. Jak jej uniknąć?

e-TOLL: kara za brak systemu może sięgnąć 1500 zł. Co zrobić, aby zapłacić za przejazd poprawnie i nie otrzymać mandatu od KAS?

REKLAMA

Rozliczenie opłat e-TOLL? Możliwe w... aplikacji!

Rozliczenie opłat e-TOLL? Dla przedsiębiorcy bilet autostradowy to nadal koszt. Jak go rozliczyć? Z pomocą przychodzi aplikacja Spark.

System e-TOLL. e-płatności to jedno. Po co powstał e-TOLL?

System e-TOLL powstał po to, aby ułatwić życie kierowcom i KAS. Choć intuicyjność ciśnie się na usta, jest kolejne słowo. Cwaniactwo. Co to znaczy?

System E – Toll dla samochodów osobowych. Ułatwienie?

System E – Toll dla samochodów osobowych. Ułatwienie? No właśnie głosy są podzielone. Bo działanie systemu pozostawia nieco do życzenia.

Jak aktywować pojazd w e-TOLL?

Jak aktywować pojazd w e-TOLL? Przygotowaliśmy dla kierowców instrukcję krok po kroku. Oto jak wygląda cały proces.

eTOLL status pojazdu nieaktywny. Co to oznacza?

eTOLL status pojazdu nieaktywny – to komunikat, który kierowcy często napotykają podczas rejestracji konta. Co on oznacza?

e-TOLL PL a e-TOLL PL BILET. Czym rożnią się te aplikacje?

e-TOLL PL a e-TOLL PL BILET. e-TOLL jest jedynym system do wnoszenia opłaty elektronicznej dla kierowców samochodów ciężarowych oraz opłaty za przejazd autostradami A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica przez użytkowników pojazdów lekkich. e-TOLL to też dwie rządowe aplikacje, które można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play oraz AppStore. e-TOLL PL BILET przeznaczona jest do zakupu e-biletu autostradowego przez kierowców pojazdów lekkich. e-TOLL PL jest bezpłatną alternatywą dla urządzeń OBU/ZSL i została przygotowana głównie z myślą o użytkownikach pojazdów ciężkich.

Jak zapłacić za autostradę e-TOLL? Oto nowa metoda

Jak zapłacić za autostradę e-TOLL? Na rynku pojawiła się kolejna metoda. Tą jest aplikacja mPay. Można w niej kupić bilet autostradowy.

e-TOLL bilet jednorazowy. Gdzie go kupić?

e-TOLL bilet jednorazowy, czyli od 1 grudnia 2021 roku jedyna możliwość zapłaty za przejazd A2 i A4. Gdzie można go kupić?

e-TOLL na A1? Czyli jak to jest z tymi opłatami

e-TOLL na A1? Czy po 1 grudnia 2021 roku elektroniczne płatności można wnosić również na autostradzie A1? Sprawdziliśmy to.

e-TOLL: co trzeba wiedzieć?

e-TOLL: co trzeba wiedzieć? Pakiet niezbędnych informacji zebrało Ministerstwo Finansów. Każdy kierowca od 1 grudnia musi wiedzieć, że...

Jak działa e-TOLL? Kontroluje kierowców... kamerami!

Jak działa e-TOLL? To system oparty o automatyczne bramownice, które nie będą blokować dostępu do trasy, a sprawdzą numer rejestracyjny auta.

e-TOLL, Autopay, czyli wreszcie intuicyjny system płatności

e-TOLL i Autopay – po 1 grudnia 2021 roku obydwa systemy będą współpracować. I kierowcy mogą się z tego cieszyć – bez dwóch zdań!

e-Toll, 1 grudnia, nowe kary dla kierowców. Co warto wiedzieć?

e-Toll od 1 grudnia 2021 roku będzie obowiązkowy także dla kierowców aut osobowych. Co należy wiedzieć o systemie, aby uniknąć 500-złotowej kary?

Przedłużenie możliwości wykorzystywania usług i urządzeń ZSL do 30 listopada 2021 r.

Usługi i urządzenia ZSL. Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała w komunikacie z 28 października 2021 r., że termin wykorzystywania dotychczasowych usług i urządzeń ZSL, dedykowanych systemowi SENT, został wydłużony do 30 listopada 2021 r. Od 1 listopada 2021 r. aplikacja e-TOLL PL będzie jedyną aplikacją wykorzystywaną do przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemów e-TOLL i SENT.

Dotychczasowe usługi i urządzenia ZSL mogą być wykorzystywane tylko do końca października

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała w komunikacie z 6 października 2021 r., że termin wykorzystywania dotychczasowych usług i urządzeń ZSL, dedykowanych systemowi SENT, został wydłużony do 31 października 2021 r. Od 1 listopada 2021 r. aplikacja e-TOLL PL będzie jedyną aplikacją wykorzystywaną do przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemów e-TOLL i SENT.

Kontrola e-TOLL, czyli nowoczesny system monitorujący

Kontrola e-TOLL zostanie oparta o rozwiązania monitorujące dostarczone przez firmę VITRONIC. Na czym polegają rozwiązania?

e-TOLL - bez kar dla przewoźników na początku

Krajowa Administracja Skarbowa nie będzie karać przewoźników w początkowym okresie działania systemu e-TOLL - to efekt niedawnej interwencji w tej sprawie Rzecznika MŚP Adama Abramowicza. 30 września wygasła możliwość jednoczesnego korzystania z dotychczasowego systemu viaTOLL oraz nowego - e-TOLL.

Koniec systemu viaTOLL. Od 1 października zastępuje go e-TOLL

System e-TOLL. Od 1 października jedynym systemem umożliwiającym wnoszenie opłaty elektronicznej za przejazd po drogach płatnych w Polsce będzie system e-TOLL. Dla firm transportowych to ostatni moment na zmianę systemu na e-TOLL. Kierowcy pojazdów lekkich do 30 listopada 2021 r. na państwowych odcinkach autostrad A2 i A4 mogą korzystać z manualnego systemu poboru opłat lub z płatności w e-TOLL.

System e-TOLL. Przewoźnicy drogowi wnoszą o zawieszenie poboru opłat

System e-TOLL. Przewoźnicy drogowi wnoszą o zawieszenie poboru opłat za przejazd po płatnych odcinkach dróg krajowych w nowym systemie e-TOLL - poinformował szef Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Jan Buczek.

Opłaty drogowe - zmiany od 1 października

Opłaty drogowe - zmiany od 1 października. Pozostało już tylko 8 dni do wygaszenia viaTOLL, który to system będzie działał tylko do 30 września 2021 r. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa apelują, by nie zwlekać i zmienić system na e-TOLL. Z nowym systemem można zapłacić zarówno za przejazd po drogach krajowych, jak i po autostradach zarządzanych przez GDDKiA. Od 1 października 2021 r. wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w Miejscach Poboru Opłat na autostradach A2 (Konin- Stryków) oraz A4 (Wrocław-Sośnica). Od tego dnia nie będą działać viaBOX i viaAUTO. Dotychczasowi użytkownicy tych urządzeń powinni korzystać z aplikacji mobilnej e-TOLL PL lub urządzeń pokładowych kompatybilnych z e-TOLL.

System viaTOLL tylko do 30 września 2021 r.

System viaTOLL będzie działać wyłącznie do 30 września br. Od 1 października zostanie wyłączony, a jedynym systemem umożliwiającym opłacanie przejazdów ciężkich po drogach płatnych będzie system e-TOLL – powiedziała Magdalena Rzeczkowska, Szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

Rejestracja w e-TOLL prostsza i szybsza

Rejestracja w e-TOLL. Ministerstwo Finansów udostępniło użytkownikom łatwiejszy sposób rejestracji w e-TOLL. Udogodnienie jest przeznaczone dla osób fizycznych i jednoosobowych działalności gospodarczych. Proces rejestracji został znacznie skrócony i zautomatyzowany.

Zniżki na autostradach. Dla kogo?

Do końca września kierowcy mogą korzystać ze zniżek za przejazd autostradami. Warunkiem jest zarejestrowanie w systemie e-TOLL.

Opłata za przejazd po drogach płatnych niższa o 25% dla zarejestrowanych w e-TOLL

e-TOLL - opłaty. Ministerstwo Finansów wprowadza pakiet kolejnych ułatwień dla przewoźników zarejestrowanych w e-TOLL. Do końca okresu przejściowego czyli do 30 września 2021 r. mogą oni korzystać ze zniżki - 25% stawki opłaty za przejazd autostradą i opłaty elektronicznej.

Zmiany w ustawie o funduszach inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne. 14 sierpnia 2021 r. Prezydent RP podpisał ustawę z 23 lipca 2021 r. o zmianie ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi oraz niektórych innych ustaw. Ustawa ta nowelizuje także niektóre regulacje, dotyczące pobierania opłat za przejazd autostradami.

Rejestracja w e-TOLL za pomocą kart flotowych i inne nowości

Rejestracja w e-TOLL. W nowym systemie e-TOLL można już rejestrować się za pośrednictwem operatorów kart flotowych. Lista dostawców OBU i ZSL dopuszczanych do systemu e-TOLL jest coraz dłuższa, dzięki czemu każdy kierowca ma szeroki wybór urządzeń. System viaTOLL zostanie wygaszony 30 września 2021 r. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zachęcają do jak najszybszej zmiany viaTOLL na e-TOLL.

e-TOLL: rejestracja jest mocno skomplikowana?

e-TOLL: rejestracja jest mocno skomplikowana? Zaraz opowiemy o tym, jak wprowadzić dane o pojeździe do systemu.

Kto musi korzystać z e-TOLL?

Kto musi korzystać z e-TOLL? Niedługo stosowanie elektronicznych opłat za drogi stanie się obowiązkowe w przypadku kierujących...

Rejestracja w e-TOLL - konieczna przed 30 września

Rejestracja w e-TOLL. Do 30 września 2021 r. obowiązuje okres przejściowy, w którym funkcjonują dwa systemy – e-TOLL i viaTOLL. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zachęcają przewoźników do szybkiej zmiany viaTOLL na e-TOLL i nie zostawiania tego na ostatni moment. Oprócz ulgi na zakup urządzeń OBU/ZSL, MF i KAS przygotowały pakiet kolejnych ułatwień dla przewoźników.

Jakie są zasady poboru opłat na A2 i A4?

e-TOLL i viaTOLL. Jakie zasady obowiązują w przypadku przejazdu przez miejsca poboru opłat na A2 i A4? Kto może poruszać się po pasach e-TOLL? Gdzie szukać informacji o e-TOLL?

System viaTOLL [30 września 2021 r.]

viaTOLL i eTOLL. Ministerstwo Finansów przedłużyło umowę na utrzymanie Elektronicznego Systemu Poboru Opłat (viaTOLL) do 30 września 2021 r. System e-TOLL działa od 24 czerwca 2021 r. Przedłużenie umowy oznacza okres przejściowy dla przewoźników i równoległe funkcjonowanie systemów viaTOLL i eTOLL.

System e-TOLL ruszył 24 czerwca

e-TOLL. 24 czerwca 2021 r. Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) uruchomiły nowy system poboru opłat za przejazd pojazdem ciężkim (powyżej 3,5 tony) po płatnych drogach krajowych oraz za przejazd po płatnych odcinkach autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4) zarówno dla pojazdów ciężkich jak i lekkich. Otwarte zostały pierwsze Miejsca Obsługi Klienta. Można już instalować na telefonach bezpłatną aplikację mobilną e-TOLL PL do wnoszenia opłat. Na miejscach poboru opłat autostrad A2 i A4 wyznaczone zostały pasy przejazdowe dedykowane dla użytkowników systemów e-TOLL i viaTOLL. Przewidziano okres przejściowy, w którym działać będą dwa systemy e-TOLL i viaTOLL.

e-TOLL: rejestracja przy pomocy mObywatel

e-TOLL: rejestracja do systemu jest skomplikowana? W żadnym razie! Teraz rejestrację można autoryzować nawet mObywatelem.

e-TOOL - zarejestrowało się 1750 podmiotów

System e-TOOL - rejestracja. W nowym systemie poboru opłat za przejazd samochodów ciężarowych po drogach krajowych zarejestrowało się około 1750 podmiotów - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).

Rejestracja w systemie e-TOLL - jak to zrobić?

Rejestracja w systemie e-TOLL. Ministerstwo Finansów uruchamia rejestrację w systemie e-TOLL oraz Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta. Rejestracja jest krótkim i intuicyjnym procesem, który można przeprowadzić całkowicie online. Kolejnym etapem wdrożenia nowego systemu, będzie uruchomienie w czerwcu 2021 r. poboru opłat w systemie e-TOLL.

e-TOLL - jak się zarejestrować?

e-TOLL. Od 25 maja Krajowa Administracja Skarbowa udostępni internetowe konto klienta i rozpocznie rejestrację użytkowników w nowym systemie poboru opłat drogowych e-TOLL - poinformowała szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Ulga podatkowa - 500 zł na dostosowanie do e-TOLL

Ulga podatkowa na dostosowanie pojazdów do systemu e-TOLL. Od dochodu będzie można odliczyć do 500 zł na każdy pojazd w zw. z dostosowaniem pojazdu do systemu e-TOLL - informuje Ministerstwo Finansów. Odpowiednią poprawkę przyjęła sejmowa komisja finansów publicznych.

Przejście z viaTOLL do e-TOLL - co trzeba zrobić?

Przejście z viaTOLL do e-TOLL. Ministerstwo Finansów udzieliło wyjaśnień jakich formalności powinien dopełnić użytkownik systemu viaTOLL aby przejść do e-TOLL.

System e-TOLL. Ulga podatkowa na urządzenia lokalizacyjne

Ulga podatkowa na urządzenia lokalizacyjne (e-TOLL). Resort finansów proponuje przewoźnikom ulgę podatkową dotyczącą urządzeń lokalizacyjnych wykorzystywanych w nowym systemie poboru opłat drogowych e-TOLL.

Ruszyła strona internetowa systemu e-TOLL. Co zawiera?

System e-TOLL. Ministerstwo Finansów uruchomiło stronę etoll.gov.pl. Portal zapewni komplet informacji dotyczących poboru opłat drogowych na polskich drogach. Kolejnym etapem wdrożenia nowego systemu, będzie uruchomienie rejestracji w systemie e-TOLL.

System poboru opłat e-TOLL od czerwca 2021 r. - co trzeba wiedzieć

System e-TOLL. W czerwcu 2021 r. na państwowych odcinkach dróg płatnych zostanie uruchomiony nowy system poboru opłat e-TOLL. Wygaszenie systemu viaTOLL nastąpi 30 czerwca 2021 r. Od 1 lipca 2021 r. będzie działał tylko nowy system e-TOLL. Dla wszystkich pojazdów przejazd odcinkami Konin – Stryków (autostrada A2) i Wrocław – Sośnica (autostrada A4) bez zatrzymywania się przed szlabanem, będzie możliwy od 1 grudnia 2021 r.

Nowy system poboru opłat drogowych e-TOLL od maja 2021 r.

System e-TOLL to następca systemu via-TOLL. Uruchomienie strony internetowej nowego systemu poboru opłat drogowych e-TOLL zaplanowano na pierwszą połowę maja 2021 roku - poinformował pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch.

REKLAMA