reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Inne

UOKiK ukarał pobieraczek.pl

Aktualizacja: 12.04.2010

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała właśnie decyzję, w której zakwestionowała praktyki portalu pobieraczek.pl, umożliwiającego pobieranie różnych plików. »

Jak reklamować i zwracać towary zakupione przez Internet?

Aktualizacja: 09.04.2010

Coraz częściej korzystamy z udogodnienia jakie stwarzają zakupy przez Internet. Warto wiedzieć jakie prawa mamy jako konsumenci dokonujący takich zakupów. »

Kiedy propozycja jest wiążącą ofertą?

Aktualizacja: 25.03.2012

Oferta jest jednym ze sposobów zawarcia umowy uregulowanych w Kodeksie cywilnym. Polega on na wzajemnej wymianie oświadczeń woli stron: propozycji zawarcia umowy (oferta) i akceptacji tej propozycji, czyli jej przyjęcia. Z propozycją występuje oferent, który składa ofertę, czyli proponuje zawarcie umowy drugiej stronie, zwanej oblatem. »

Reklamacje i przedawnienie roszczeń telekomunikacyjnych

Aktualizacja: 23.03.2010

Współpraca z operatorem telekomunikacyjnym nie zawsze przebiega bezproblemowo. Coraz częściej zdarza się, że pojawiają się wątpliwości co do zasadności naliczonej opłaty czy też po prostu problem z zapłatą zaległości. Warto więc wiedzieć jak reklamować takie usługi i kiedy przedawniają się roszczenia związane ze świadczeniem usług telekomunikacyjnych. »

Odstąpienie od umowy zawartej za pośrednictwem Allegro w wyniku błędu

Aktualizacja: 16.03.2010

Coraz więcej osób boryka się z problemem zakupu za pośrednictwem serwisu aukcyjnego w związku z wadliwą ceną. Problem ten może dotyczyć zarówno sprzedającego jak i kupującego. »

Odmowa podłączenia telewizji kablowej przez operatora

Aktualizacja: 04.03.2010

Wypowiedzenie umowy z tego względu, iż konsument jest jedynym odbiorcą w budynku i taka sytuacja jest dla operatora niekorzystna jest niedozwolone. »

Zmiana programu wycieczki

Aktualizacja: 09.02.2010

W przypadku, gdy część programu wycieczki nie może być z jakiegoś powodu zrealizowana, organizator turystyki jest obowiązany wykonać w ramach imprezy świadczenie zastępcze. »

Zawarcie i odstąpienie od umowy timesharingu

Aktualizacja: 09.02.2010

Umowa timesharingu zawierana jest na minimum 3 lata i musi być sporządzona na piśmie pod rygorem nieważności. »

Zaliczka a zadatek

Aktualizacja: 09.02.2010

Zarówno zadatek jak i zaliczka to kwoty wpłacane na poczet wykonywanej w przyszłości umowy (usługi). Uogólniając, możemy stwierdzić, iż zadatek ma charakter bezzwrotny, w przeciwieństwie do zaliczki. Różnice pomiędzy nimi pojawiają się wówczas, jeżeli z jakiejś przyczyny umowa nie zostanie zrealizowana. »

Prospekt umowy timesharingu

Aktualizacja: 09.02.2010

Na przedsiębiorcy zawierającym umowę timesharingu spoczywa obowiązek informacyjny. Wszelkie informacje powinne być zawarte w prospekcie informacyjnym. »

Podniesienie ceny usługi

Aktualizacja: 09.02.2010

Umowa, której efektem jest powstanie określonej rzeczy ruchomej to umowa o dzieło. W przypadku wykonywania dzieła zamiast o cenie należy mówić o wynagrodzeniu. Przepisy dopuszczają kilka sposobów ustalenia wynagrodzenia. »

Odszkodowanie za źle wykonaną usługę

Aktualizacja: 09.02.2010

Jeżeli zawarłeś umowę o dzieło z fachowcem i prace nie zostały wykonane w prawidłowy sposób albo nie zostały wykonane w ogóle, to możesz złożyć reklamacje do wykonawcy. Jeżeli natomiast z tego powodu, że nie otrzymałeś dzieła w umówionym terminie albo odebrałeś je, ale ma ono wady, poniosłeś szkodę, to możesz żądać jej naprawienia. »

Odstąpienie od umowy timesharingu

Aktualizacja: 09.02.2010

Jeżeli w umowie przedsiębiorca zastrzegł zwrot kosztów w przypadku odstąpienia to nabywca, rezygnując, będzie musiał takie koszty pokryć. Nie oznacza to jednak, że przedsiębiorca może zażądać od nas dowolnej sumy. »

Niedozwolona klauzula w umowie

Aktualizacja: 09.02.2010

Konsument jest uprawniony do tego, aby złożyć powództwo o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. »

Na czym polega umowa timesharingu

Aktualizacja: 09.02.2010

Timesharing to umowa, na mocy której umożliwia się korzystanie z nieruchomości (obiektu turystycznego) hotelu, ośrodka turystycznego, apartamentu, bungalowu itp. w oznaczonym czasie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama