REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Aborcja w Polsce

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Min. zdrowia I. Leszczyna: przepis o klauzuli sumienia nie obowiązuje lekarza, gdy trzeba ratować czyjeś zdrowie lub życie

Przepis o klauzuli sumienia nie obowiązuje, gdy trzeba ratować czyjeś zdrowie lub życie. Mam wrażenie, że niektórzy lekarze o tym zapominają - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską minister zdrowia Izabela Leszczyna. Minister powiedziała, że jej resort będzie kontrolował szpitale, czy nie utrudniają wykonywania aborcji. Placówki, które będą to bezprawnie utrudniały, dostaną najpierw karę. Gdy proceder będzie się powtarzał - NFZ będzie wypowiadał umowę. 

Aborcja. Jakie jest aktualne prawo w Polsce?

Co warto wiedzieć na temat prawa aborcyjnego w Polsce? W jakich przypadkach można dokonać aborcji, a kiedy jest to karalne? 

Czy Polacy chcą powrotu do kompromisu aborcyjnego?

Czy Polacy chcą powrotu do kompromisu aborcyjnego? Referendum to najbardziej pożądany sposób rozstrzygnięcia o tym, jak mają wyglądać przepisy dotyczące przerywania ciąży – wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM. Tak uważa 64 proc. badanych.

RPO bada dostępność legalnej aborcji w Polsce

Rzecznik Praw Obywatelskich bada dostępność legalnej aborcji w Polsce po medialnych doniesieniach o odmowie dokonania legalnej aborcji 14-latki, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu. 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA