REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezrobocie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Stopa bezrobocia w maju wyniosła 5,1 proc.

Z szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że stopa bezrobocia rejestrowanego pod koniec maja wyniosła 5,1 proc. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż w kwietniu. Według danych resortu, w maju w urzędach pracy zarejestrowanych było 852 tys. bezrobotnych.

Schłodzenie na rynku pracy?

Wskaźnik Rynku Pracy informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia wzrósł w maju o 1,5 punktu - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Zdaniem BIEC świadczy to o lekkim schłodzeniu na rynku pracy.

W kwietniu bezrobocie spadło o 0,1 pkt procent

Bezrobocie wynosi obecnie 5,3% - podało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Bezrobocie w kwietniu było niższe niż przed wybuchem pandemii

Bezrobocie w kwietniu było niższe niż przed wybuchem pandemii – twierdzi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

REKLAMA

Poziom bezrobocia w kwietniu: 5,3 proc. Najniższe bezrobocie w Wielkopolsce

Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu kwietnia wyniosła 5,3 proc. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż w marcu – wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Najlepszy wynik zanotowano w Wielkopolsce – tam stopa bezrobocia wyniosła 3 proc.

Maląg: rynek pracy w Polsce ma się dobrze, sytuacja jest stabilna

Rynek pracy w Polsce ma się dobrze, sytuacja jest stabilna – oceniła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, która skomentowała dane Eurostatu o bezrobociu w Polsce na poziomie 3 proc.

Stopa bezrobocia w Polsce – najnowsze dane

Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce państw europejskich z najniższym bezrobociem. Sprawdź ile wynosiła stopa bezrobocia w marcu 2022r.

Spadek stopy bezrobocia – marzec 2022 r.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu marca 2022 r. wyniosła 5,4 proc. i była niższa o 0,1 pkt proc. niż w lutym 2022 r. Tym samym Polska znalazła się na drugim miejscu z najniższym bezrobociem w Unii Europejskiej.

REKLAMA

Polska drugim państwem w UE z najniższym bezrobociem

Minister rodziny Marlena Maląg powiedziała, że jesteśmy drugim państwem w Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem. Dzięki specustawie o pomocy obywatelom Ukrainy usprawniliśmy proces zatrudniania oraz umożliwiliśmy pracodawcom uzupełnianie braków kadrowych w firmach - tłumaczyła.

Marzec 2022 - na portalach rekrutacyjnych pojawiło się 360 tys. nowych ofert pracy

W marcu na portalach rekrutacyjnych w Polsce pojawiło się 360 tys. nowych ofert pracy. Łącznie liczba ofert pracy wynosiła 681,5 tys. - podano w raporcie Grant Thornton i firmy Element.

Spadek bezrobocia w marcu 2022 r.

MRiPS informuje, że najniższy stopień bezrobocia odnotowano w Wielkopolsce. Tam stopa wyniosła 3,1 proc. Szacunkowa stopa bezrobocia w marcu 2002 r. wyniosła 5,4 proc.

Status bezrobotnego a staż pracy

Jakie okresy zaliczają się do uprawnień pracowniczych, które z nich można zaliczyć do wysługi lat, nagrody jubileuszowej, emerytury czy urlopu? U nas znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Bezrobocie rejestrowane w lutym 2022 roku

Dane o bezrobociu rejestrowanym w końcu lutego należy uznać jako zaskakująco pozytywne. Liczba bezrobotnych spadła, a stopa bezrobocia utrzymała poziom ze stycznia. To mocno asezonowe. Luty przynosi bowiem zazwyczaj wyraźne wzrosty liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia. W dodatku szacowana na podstawie danych GUS liczba pracujących była w końcu lutego o 279 tys. osób czyli 1,79% wyższa niż przed rokiem. Rynek pracy najwyraźniej absorbuje coraz więcej osób uznawanych do niedawna za trwale bezrobotne - komentuje Piotr Soroczyński, Główny Ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.

Wzrosła liczba pracujących, którzy nie myślą o możliwości utraty pracy

Do 76 proc. wzrosła liczba pracujących zarobkowo, którzy nie biorą pod uwagę możliwości utraty obecnej pracy - wynika z badania "Nastroje na rynku pracy w pierwszej dekadzie marca" Centrum Badania Opinii Społecznej.

Bezrobocie wzrośnie, wielu Ukraińców zarejestruje się w urzędach pracy

W marcu bezrobocie wzrośnie, ponieważ wielu Ukraińców zarejestruje się w urzędach pracy - ocenia w środowym komentarzu do danych GUS ekspert ekonomiczny Konfederacji Lewiatan Mariusz Zielonka. Nasz rynek pracy poradzi sobie z napływem nowych pracowników z Ukrainy - wskazał.

Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 5,5 procent

Z szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że stopa bezrobocia w Polsce w lutym wyniosła 5,5 procent. W porównaniu z bezrobociem w styczniu pozostała bez zmian. O 4,3 tys. spadła liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy.

Dane GUS o sytuacji gospodarczej województw w styczniu 2022 r.

Główny Urząd Statystyczny zaprezentował dane o sytuacji gospodarczej województw w styczniu 2022 roku.

Wynagrodzenie i bezrobocie w 2022 roku - prognoza

Wynagrodzenie i bezrobocie w 2022 roku - jaka jest prognoza ekspertki do spraw rynku pracy Konfederacji Lewiatan, Moniki Fedorczuk?

COVID-19: Darmowa szczepionka przeciw koronawirusowi dostępna również dla nieubezpieczonych

Brak posiadania ubezpieczenia zdrowotnego nie wyklucza ze szczepień przeciwko COVID-19. Nieodpłatnym szczepieniom podlegają także osoby nieubezpieczone. A co z testami i wizytami u lekarza POZ?

Szacowana stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 5,4 proc.

Szacowana stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 5,4 proc. i w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 0,1 pkt. proc. – poinformowało w poniedziałek PAP Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Sytuacja na rynku pracy jest lepsza, niż przed pandemią - komentuje minister Marlena Maląg.

Bezrobocie maleje od 7 miesięcy

Bezrobocie maleje już od 7 miesięcy. Wskazują na to dane GUS z września 2021 r.

Coraz trudniej zatrudnić i zatrzymać pracownika

Coraz trudniej zatrudnić i zatrzymać pracownika. Bezrobocie jest niskie, a ofert pracy przybywa. Najłatwiej o nową pracę pracownikom w zawodach technicznych.

Niskie bezrobocie i wysoki popyt na pracowników

Popyt na pracowników wciąż rośnie. Nie widać już negatywnych konsekwencji pandemii. Jakie są teraz największe wyzwania pracodawców?

MRPiT: są dane o stopie bezrobocia za czerwiec

Z danych resortu wynika, że najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w województwie wielkopolskim (3,5 proc.), a najwyższą w warmińsko-mazurskim (9,2 proc.).

Bezrobocie. Dane lepsze od oczekiwanych

Główny Urząd Statystyczny zaprezentował dane o poziomie bezrobocia rejestrowanego w końcu maja 2021. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 1026,7 tys. osób i była o 27,1 tys. osób niższa niż w końcu kwietnia oraz o 15,0 tys. osób wyższa niż przed rokiem.

Bezrobocie w maju 2021 r. najniższe w UE

Bezrobocie w maju 2021 r. - ile wyniosła szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego? Czy Polska ma najniższe bezrobocie w UE?

Budżet państwa na 2022 rok - założenia

Budżet państwa na 2022 rok. Rada Ministrów przyjęła 8 czerwca 2021 r. założenia projektu budżetu państwa na 2022 r. przedłożony przez ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej. Rząd zakłada, że PKB w przyszłym roku wzrośnie o 4,3 proc., inflacja wyniesie 2,8 proc., konsumpcja prywatna zwiększy się o 4,4 proc., a bezrobocie spadnie do 5,8 proc.

Prognoza wzrostu PKB Polski w 2021 i 2022 r. 

PKB Polski - prognoza 2021. Komisja Europejska podwyższyła w środę prognozę wzrostu PKB Polski w 2021 r. Przedstawiła również prognozę na 2022 rok.

Bezrobocie w kwietniu 2021 r.

Bezrobocie - w kwietniu 2021 r. w Polsce odnotowano spadek bezrobocia. Gdzie jest najwyższe bezrobocie, a gdzie najniższe?

Po roku większa liczba bezrobotnych – porównanie [TABELA]

Liczba bezrobotnych w Polsce w 2021 r. wzrosła w porównaniu do roku ubiegłego. Jak wygląda porównanie w poszczególnych województwach?

Bezrobocie w Polsce najniższe w UE - marzec 2021 r.

Bezrobocie w Polsce jest najniższe w całej UE. Potwierdzają to statystyki Eurostatu z marca 2021 r. Sprawdź, ile bezrobocie wynosi w poszczególnych państwach UE.

Bezrobocie w Polsce najniższe w UE - luty 2021 r.

Bezrobocie w Polsce w lutym 2021 r. było najniższe w całej UE. Takie dane podaje Eurostat.

Eurostat podał dane dotyczące bezrobocia w Polsce za luty

W lutym bezrobocie w Polsce wyniosło 3,1 proc. i był to najniższy wskaźnik wśród krajów Unii Europejskiej - poinformował Eurostat. Jak to wygląda na tle Europy? Jakie są prognozy?

Jak zachęcić Ukraińców do pracy w Polsce?

Ukraińcy mają trudną sytuację w kraju. Mimo że bezrobocie na Ukrainie wzrosło, mniej pracowników ze Wschodu decyduje się na przyjazd do pracy w Polsce. Jednym z głównych problemów jest obowiązkowa kwarantanna. Jak zachęcić pracowników z Ukrainy do pracy w Polsce?

Bezrobocie bez zmian. MRPiT podało najnowsze dane

Bezrobocie w listopadzie utrzymało się na poziomie 6,1 proc, czyli niezmienionym od czerwca - tak wynika z szacunków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

50 tyś. pracowników sportu straciło już pracę

Wiosenne obostrzenia związane z pandemią dotknęły wiele sektorów rynku. Branża sportu i fitnessu była jedną z najbardziej ograniczanych – zamknięto w Polsce siłownie, baseny czy aquaparki. Podobnie było w całej UE, gdzie pracę straciło 50 tys. reprezentantów tych profesji (-6% kw/kw) - wynika z danych Eurostatu za II kwartał 2020 r.

Przed nami wzrost bezrobocia [VIDEO]

Sytuacja na rynku pracy jest stabilna. Jednak to stan przejściowy. Bezrobocie będzie rosnąć w sposób znaczący w II lub III kwartale 2021 r. Zapraszamy do obejrzenia komentarza video w tym temacie.

Rynek pracy. Tylko w II kwartale 270 tyś. osób bezrobotnych

Eurostat opublikował miesięczną stopę bezrobocia w sierpniu dla krajów UE. Pokazuje ona względną stabilizację stopy bezrobocia w Polsce, ale nie dostarcza informacji o kompleksowym stanie rynku pracy. Tymczasem wg badania zgodnego z metodologią europejską w II kw. ponad 270 tys. osób w Polsce straciło pracę. Co więcej, aktywność zawodowa jest w naszym kraju najniższa od 10 lat.

Wnioski o dodatek solidarnościowy do końca sierpnia

Do końca sierpnia, osoby które straciły pracę w czasie pandemii mogą składać wnioski o przyznanie dodatku solidarnościowego. Jak poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, do tej pory wypłacono ponad 185 tys. takich świadczeń. Z tego tytułu wypłacono blisko 246 mln złotych.

Trudny powrót gospodarki na ścieżkę wzrostu [ANALIZA]

Niepewność, ograniczenie popytu krajowego oraz spadek popytu zagranicznego, związany z wysokim wciąż natężeniem pandemii za granicą - to czynniki utrudniające funkcjonowanie gospodarki w sytuacji pandemii.

Stabilniej na rynku pracy. Lipiec porównywalny do czerwca

Przez 2 tygodnie lipca przybyło około 3 tysiące osób bezrobotnych. Wiele wskazuje na to, że ten miesiąc będzie podobny do minionego.

Stabilizacja na rynku pracy. Pracodawcy zatrudniają i tworzą nowe miejsca pracy

Tylko w czerwcu pracodawcy zgłosili do urzędów 91 tys. wakatów. To o ponad 20% więcej miejsc pracy niż w maju.

Bezrobocie w czerwcu 2020 r.

Bezrobocie w czerwcu 2020 r. nieznacznie wzrosło w porównaniu do maja. Wygląda na to, że sytuacja na rynku pracy się stabilizuje.

Rośnie bezrobocie na rynku pracy. Tylko w czerwcu zarejestrowało się prawie 18 tysięcy bezrobotnych.

Tylko w czerwcu w Urzędach Pracy zarejestrowało się ok. 18 tysięcy bezrobotnych. Jakie są prognozy na koniec roku?

Firmy tną koszty. W tym roku bez podwyżek i wzrostu zatrudnienia

Ten rok to prawdziwe wyzwanie dla przedsiębiorców. Wiadomo już, że nie należy spodziewać się ani wzrostu zatrudnienia, ani wzrostu płac. Po wygaśnięciu pandemii rynek pracy czeka natomiast transformacja i masowa cyfryzacja, do której należałoby już w tej chwili przygotowywać zarówno firmy, jak i pracowników.

Ile razy można otrzymać dodatek solidarnościowy?

Ile razy można otrzymać dodatek solidarnościowy, jeśli przysługuje w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r.? Wynosi 1400 zł netto i przysługuje osobom, które utraciły pracę po dniu 15 marca 2020 r. Dodatek solidarnościowy wypłaca ZUS.

Dodatek solidarnościowy - 1400 złotych dla osób, które straciły pracę po 15 marca

Wniosek o dodatek solidarnościowy już na portalu PUE ZUS. O pieniądze mogą wnioskować osoby, które po 15 marca 2020 roku straciły pracę lub ich umowa wygasła z powodu COVID-19. Wysokość dodatku wynosi 1400 zł i można go dostać maksymalnie 3 razy.

Ustawa o dodatku solidarnościowym obowiązuje od 21 czerwca 2020 r. Jakie rozwiązania przewiduje?

W Dzienniku Ustaw z dnia 20 czerwca 2020 r. opublikowana została ustawa o dodatku solidarnościowym. Weszła ona w życie, z kilkoma wyjątkami, z dniem następującym po dniu ogłoszenia, czyli 21 czerwca br. Dodatek solidarnościowy przysługuje od 1 czerwca, przez 3 miesiące, w wysokości 1400 zł. Wniosek o dodatek można złożyć do 31 sierpnia 2020 r. Co jeszcze warto wiedzieć o dodatku?

Zwolnienie pracownika - jakie prawa przysługują zwalnianym pracownikom?

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa wpłyną negatywnie na rynek pracy. Wielu pracowników już zostało zwolnionych i nie wiadomo co przyniosą kolejne miesiące. W związku z tym warto mieć świadomość tego, jakie prawa przysługują zwalnianym pracownikom. Kiedy przysługuje odprawa? Jak wnieść odwołanie do sądu pracy? Kiedy i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

1400 zł dodatku solidarnościowego dla bezrobotnych od czerwca do sierpnia 2020 r.

Dodatek solidarnościowy będzie przysługiwał osobie, która straciła pracę po 15 marca 2020 r. wskutek wypowiedzenia umowy o pracę lub nieprzedłużenia umowy przez pracodawcę. Dodatek solidarnościowy wypłacany będzie w kwocie 1400 złotych miesięcznie za okres od 1 czerwca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. Natomiast za ten okres nie będzie wypłacany tym osobom zasiłek dla bezrobotnych. Wypłacony dodatek solidarnościowy będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych.

REKLAMA