REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kolonie i obozy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wczasy pod gruszą i zwrot za kolonie 2024 r. Dla kogo?

Tzw. wczasy pod gruszą czy zwrot za kolonie to popularne formy dofinansowania, jakie pracodawca może przyznać pracownikom z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Kto może otrzymać takie świadczenia?

Czy organizacja półkolonii i kolonii może korzystać ze zwolnienia z opodatkowania VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) w swojej interpretacji potwierdził, że organizacja półkolonii i kolonii oraz dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związane mogą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.

1000 zł na kolonie letnie dla niektórych uczniów w 2024 r.? Warunki? Wniosek? Na jakich zasadach?

1000 zł na kolonie letnie dla niektórych uczniów? To coroczne świadczenie z KRUS. Szczegóły sprawdzaj na stronie www.szansadlagmin.pl. Informacja może pojawić się w każdej chwili. 

1000,00 zł na kolonie letnie dla dzieci urodzonych od 01 stycznia 2008 roku do 31 grudnia 2019 roku również w 2024 r.? Sprawdź!

1000,00 zł wsparcia na wypoczynek letni i 900,00 zł na wypoczynek zimowy oferowała rodzicom Fundacja Szansa dla Gmin. Na co będą mogli liczyć latem 2024 r.?

REKLAMA

Czy organizator półkolonii może skorzystać ze zwolnienia VAT?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) działalność organizacji półkolonii dla dzieci i młodzieży, włączając w to usługi dodatkowe, jest objęta zwolnieniem od podatku VAT ze względu na cel społeczny, zgodność z przepisami prawa i kompleksowy charakter usług świadczonych na rzecz uczestników.

Praca wakacyjna: Opiekun kolonijny

Praca opiekuna kolonijnego to jeden z wyjątkowych wyborów pracy wakacyjnej, która może łączyć zarobek i przygodę. Praca ta, obarczona odpowiedzialnością za bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczestników kolonii, przynosi nie tylko satysfakcję finansową, ale również rozwój osobisty i niezapomniane chwile.

Wakacje 2023. Kuratorzy sprawdzają organizatorów wypoczynku

Wakacje 2023. Kuratorzy zatwierdzili dotąd ok. 21 tys. zorganizowanych wypoczynków letnich dla dzieci i młodzieży: wyjazdów, kolonii, półkolonii i obozów. Łącznie skorzysta z nich ok. 879 tys. uczniów – dowiedziała się PAP w MEiN.

Kolonie i obozy – lato 2023. Sprawdź organizatora w bazie wypoczynku czy zgłosił turnus

REKLAMA

Opiekunowie letnich kolonii i obozów - kwalifikacje. Jakie uprawnienia i szkolenia powinni mieć?

Więcej niż 70 proc. wyjazdów dla dzieci i młodzieży organizują podmioty, które nie mają wpisu do ewidencji organizatorów turystyki. Tak wynika z raportu Oddziału Turystyki Dziecięcej i Młodzieżowej Polskiej Izby Turystyki za 2022 rok. Jakie uprawnienia i szkolenia powinni posiadać opiekunowie letnich kolonii i obozów?

Jak sprawdzić organizatora kolonii lub obozu dziecka?

Zaraz wakacje a wraz z nimi rozpoczynają się wyjazdy. Jak sprawdzić, czy organizator kolonii lub obozu działa zgodnie z prawem? Jak zgłosić złe warunki na wypoczynku? 

REKLAMA