REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Lotnisko Chopina

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wysokie ceny biletów nie odstraszyły. Taylor Swift wykręci rekord? Linie lotnicze zacierają ręce

Lotnisko im. Fryderyka Chopina może w sierpniu 2024 r. ustanowić nowy rekord obsłużonych pasażerów. Liczba planowanych przylotów już teraz jest wyższa o 339 proc. niż w 2023 roku. To efekt wielkiego zainteresowania koncertem Taylor Swift. Amerykańska piosenkarka, oprócz uwielbienia fanów, ściąga jednak również głosy krytyki. 

Remedium na utratę przedmiotów, które nie mogą z nami polecieć w podróż samolotem

Odwieczny problem z przedmiotami, które nie mogą zostać wniesione na pokład samolotu. Często zdarza się, że przyszli pasażerowi zmuszeni są do pozostawienia na lotnisku przedmiotów, których nie mogą zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Paszport tymczasowy na lotnisku. Co trzeba o nim wiedzieć?

"Blisko 8,5 tys. osób skorzystało z punktu paszportowego na Lotnisku Chopina w Warszawie" - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W jakich sytuacjach można wyrobić paszport tymczasowy? Ile to kosztuje? Jak długo ważny jest dokument?

Paszport tymczasowy wyrobisz w jeden dzień. Opłata to 30 zł, fotografie wykona urzędnik. Gdzie złożyć wniosek?

Paszport tymczasowy wyrobić można w budynku Terminala A Lotniska Chopina w Warszawie. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-20:00. Opłata za wydanie paszportu tymczasowego wynosi 30 zł.

REKLAMA

Paczkomat stanął na Lotnisku Chopina. Można nadać przedmioty, które nie przeszły kontroli bezpieczeństwa. Ale jest haczyk...

Nowe udogodnienia na Lotnisku Chopina. Kapsuły do spania dla pasażerów oczekujących na przesiadkę oraz paczkomat dla osób, których przedmioty przewożone w bagażu podręcznym nie przeszły kontroli bezpieczeństwa. Będą chętni?

Ilu pasażerów odprawiono od początku roku na największym lotnisku w Polsce?

Ilu pasażerów odlatuje z warszawskiego Lotniska Chopina? Ilu w ruchu międzynarodowym, a ilu w krajowym? W maju tego roku z lotniska skorzystało 1,5 mln osób, co oznacza odbudowę ruchu o 97 proc. wobec maja 2019 r. 

Punkt paszportowy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Kto z niego korzysta?

Paszport tymczasowy można wyrobić w punkcie na Lotnisku Chopina w Warszawie. Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w pierwszym miesiącu od uruchomienia punktu skorzystało już z niego 900 obywateli. 

Personel pokładowy pilnie poszukiwany

Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują młodszy personel pokładowy. Aby dołączyć do podniebnej elity, trzeba znać angielski w stopniu komunikatywnym, mieć wykształcenie średnie i umieć pracować w grupie. Liczy się też prezencja i nienaganne maniery. Na zakwalifikowanych kandydatów czeka cały świat lotowskiej siatki połączeń.

REKLAMA

Punkt Obsługi NFZ na Lotnisku Chopina - co tam załatwisz?

Narodowy Fundusz Zdrowia otworzył punkt obsługi klientów na Lotnisku Chopina w Warszawie. Na miejscu można m.in. otrzymać bezpłatnie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która ułatwia korzystanie z opieki medycznej w państwach Unii Europejskiej, EFTA i Wielkiej Brytanii.

Nie będzie szkoleń dla kontrolerów ruchu lotniczego

Spadek lotów i mniejsze zapotrzebowanie na pracowników na lotniskach - to efekty pandemii koronawirusa. W rezultacie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wstrzymała rekrutację na kursy dla kontrolerów ruchu lotniczego.

Lotnisko Chopina i port w Modlinie - powstanie duoport?

Warto rozważyć powstanie duoportu, w skład którego weszłoby lotnisko Chopina i port w Modlinie ale należy pamiętać, że taki duoport musiałby być osadzony w sieci dróg i kolei, powiedział naczelny dyrektor PPL, który pełni funkcję dyrektora Lotniska Chopina.

Zwiększono przepustowość lotniska Chopina w Warszawie

Na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina oddano do użytku nową drogę szybkiego zjazdu dla lądujących samolotów. Co dzięki temu się zmieni?

Rozbudowa lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Porty Lotnicze podpisały umowę z bankiem Pekao S.A. dot. finansowania rozbudowy portu lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Czego dotyczy inwestycja i na jaką kwotę opiewa?

REKLAMA