REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Projekt obywatelski

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

W 2024 r. w szpitalach i przychodniach nie będzie podwyżek wyrównujących. W ciągu dwóch lat skok pensji do 9639,10 zł

To podwyżki dla grupy V i VII. Wynikają ze zmian współczynników. Nie będzie zmian dla pielęgniarek i położnych z 2. grupy (współczynnik 1,29). Ten współczynnik daje dziś pensję średnio 12 241 zł brutto.

Podwyżki dla pielęgniarek coraz realniejsze. Sejm na poważnie wziął się do pracy nad projektem obywatelskim

Wszystkie kluby opowiedziały się w środę, podczas pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy o sposobie ustalania wynagrodzenia pielęgniarek za dalszymi pracami nad nim w komisjach: zdrowia i finansów publicznych. Proponowane w nim zmiany dotyczą m.in. podwyższenia współczynnika pracy.

Pensja nauczyciela: 7195 zł brutto i 5235 zł netto (zasadnicza). 11 152 zł brutto i 7932 zł netto (średnia) [Druk sejmowy Nr 28, Obliczenia podwyżki]

7195 zł brutto i 5235 zł netto (wynagrodzenie zasadnicze). To podwyżka o 2645 zł brutto i o około1800 netto w stosunku do 2023 r. Dodatkowo podwyżka do 11152 zł brutto i 7932 zł netto (jako wynagrodzenie średnie).

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA