Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rodzinny kapitał opiekuńczy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi udostępniony został specjalny wniosek o rodzinny kapitał opiekuńczy w języku ukraińskim (RKO-U).
Jakie błędy najczęściej pojawiają się w złożonych wnioskach o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy? Czy takie sytuacje opóźniają realizację świadczenia?
W jaki sposób uchodźcy z Ukrainy będą mogli ubiegać się o świadczenie 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO)?
Do Rzecznika Praw Obywatelskich trafiło wiele skarg na opóźnienia przy rozpoznawaniu przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wniosków o rodzinny kapitał opiekuńczy.
Wniosek o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) można złożyć wyłącznie w postaci elektronicznej. Jak informuje ZUS, już ponad 420 mln zł przelanych zostało na konta rodziców w ramach nowego świadczenia.
24 lutego 2022 r. odbędą się dyżury dotyczące świadczenia wychowawczego ("500 plus") i Rodzinnego Kapitały Opiekuńczego (RKO).
Rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) jest nowym świadczeniem dla rodziców. Aby je otrzymać, należy złożyć wniosek. Kiedy warto to zrobić jeszcze w styczniu 2022 r.?
Wniosek o RKO, czyli rodzinny kapitał opiekuńczy jest niezbędny, aby otrzymać świadczenie. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podpowiada jakie dokumenty należy dołączyć i gdzie szukać pomocy.
ZUS przyznając rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) nie będzie wydawał decyzji. W jaki sposób rodzic może uzyskać informację w tej sprawie?
Wypełnienie wniosku o RKO (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy) na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) trwa średnio 12 minut.
Rodzinny kapitał opiekuńczy to nowe świadczenie dla rodzin. Kiedy najlepiej złożyć wniosek, aby wsparcie przysługiwało w pełnej wysokości?
W całej Polsce rodzice wysłali już 104 tys. wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Kiedy zostaną wypłacone świadczenia? Gdzie można uzyskać pomoc?
Jakie plany ma ZUS na 2022 rok? Jak podsumowuje ubiegły 2021 rok?
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to nowy rodzaj świadczenia dla rodzin z małymi dziećmi. Dla kogo przewidziano wsparcie? Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Od kiedy będzie przysługiwał rodzinny kapitał opiekuńczy? W jakiej formie rodzice złożą wnioski o nowe świadczenie?
Wniosek o rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) do ZUS będzie składany wyłącznie w postaci elektronicznej. Pieniądze będą wypłacane tylko na konto bankowe.
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy jest rodzajem wsparcia wprowadzonym w ramach Polskiego Ładu. Czy przysługuje, gdy rodzic pracuje za granicą?
Rodzinny kapitał opiekuńczy od 1 stycznia 2022 r. będzie przysługiwał na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia.
Polski Ład dla dzieci to przede wszystkim 12 tys. zł kapitału opiekuńczego. Kto dostanie dodatkowe pieniądze? Co dalej z 500+?
Rodzinny kapitał opiekuńczy - pytania i odpowiedzi. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej udzieliło odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na temat rodzinnego kapitału opiekuńczego.
400 plus na dziecko w żłobku w 2022 r.? Podpowiadamy dla kogo przewidziano nowy rodzaj wsparcia.
1000 plus. Dla kogo przewidziano wsparcie w ramach rodzinnego kapitału opiekuńczego? Prezentujemy najważniejsze założenia.
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Nowe świadczenie opiekuńcze ma być wypłacane od 2022 r. na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, w wieku od 12. do 36. miesiąca życia, w maksymalnej łącznej wysokości 12 tys. zł na dziecko.
Świadczenie z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego w łącznej wysokości 12 tys. zł będzie wypłacane na wniosek osoby uprawnionej i nie będzie uzależnione od dochodów rodziny. Rząd szacuje, że w 2022 r. wsparciem zostanie objętych ok. 410 tys. dzieci, a kolejne 110 tys. otrzyma dofinansowanie na pobyt w żłobku lub klubie dziecięcym.
Wszyscy rodzice będą mogli zdecydować o kwocie rodzinnego kapitału opiekuńczego. O zmianach poinformowała PAP szefowa MRiPS Marlena Maląg.
Projekt ustawy o rodzinnym kapitale opiekuńczym został skierowany do konsultacji społecznych. Komu będzie przysługiwało świadczenie?
12 tys. zł na dziecko to maksymalna kwota nowego świadczenia dla rodziców. Komu będzie przysługiwał rodzinny kapitał opiekuńczy? W jakich częściach?
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to nowe świadczenie, które ma wspierać rodziny z dziećmi. Komu i od kiedy będzie przysługiwało?