REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rodzinny kapitał opiekuńczy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rodzinny kapitał opiekuńczy 2024 - dla kogo? Do 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko. ZUS: Nadal można składać wnioski

ZUS informuje, że cały czas rodzice mogą składać wnioski aby otrzymać do 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od 12. do 35. miesiąca z tytułu tzw. rodzinnego kapitału opiekuńczego - RKO. 

Babciowe a rko - świadczenie „aktywnie w domu” zastąpi rodzinny kapitał opiekuńczy, z zachowaniem praw nabytych do rko

Ustawa o „babciowym” uchyli ustawę o rko (rodzinnym kapitale opiekuńczym). Zamiast rko będzie funkcjonowało świadczenie „aktywnie w domu”. Zmiana zakłada zachowanie praw nabytych do rko.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) jeszcze w 2024 r. także na pierwsze dziecko!

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) jeszcze w 2024 r. będzie przysługiwał także na pierwsze dziecko - powiedział premier Donald Tusk. Co to jest RKO, ile wynosi i dla kogo jest to świadczenie?

Jakie świadczenia wypłacane są przez ZUS dla rodzin? Komu przysługują?

Świadczenia dla rodziny z ZUS obejmują świadczenie wychowawcze 800+, rodzinny kapitał opiekuńczy, dofinansowanie pobytu w żłobku oraz program Dobry Start 300+. Komu przysługują te świadczenia?

REKLAMA

Jak uzyskać 12.000,00 zł na dziecko bez kryterium dochodowego? Świadczenie nie tylko dla Polaków, ale także dla cudzoziemców (RKO).

Katalog świadczeń wspomagających wychowanie dzieci w ostatnich latach znacząco się powiększył. Niektóre ze świadczeń są przyznawane bez spełnienia kryterium dochodowego, a przy innych wysokość zależy od dochodu rodziny. Jednym ze świadczeń przysługujących wszystkim rodzicom na drugie i kolejne dziecko jest rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO).

12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko. Po 1000 zł miesięcznie przez rok lub po 500 zł przez dwa lata. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

ZUS informuje, że rodzice i opiekunowie cały czas (także w 2024 roku) mogą ubiegać się o rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. Świadczenie to wypłacane jest przez ZUS w dwóch opcjach: po 1000 zł miesięcznie przez rok lub po 500 zł przez dwa lata - w zależności od wyboru rodzica. Od 2022 roku ZUS przyznał to świadczenie dla ponad 800 tys. dzieci. Na konta rodziców trafiło z tego tytułu w sumie ponad 5 mld 868 mln zł. 

Nowy zasiłek na drugie i kolejne dziecko w rodzinie: kto składa wniosek do ZUS. Jest na to 2,4 mld zł w budżecie

Jedną z pozycji w budżecie państwa na 2024 rok, który Sejm uchwalił, a więc już pewne, że pieniądze trafią do rodziców, jest 2,4 miliarda złotych na Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Co to za świadczenie, komu przysługuje, w jakiej wysokości. Kto musi o nie złożyć – jak i gdzie – wniosek w 2024 roku.

Rodzinny kapitał opiekuńczy. Kiedy najlepiej złożyć wniosek?

Od kiedy można złożyć wniosek o rodzinny kapitał opiekuńczy? Co w przypadku przekroczenia terminu? Jakie są warunki do otrzymania świadczenia? Odpowiadamy.

REKLAMA

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. ZUS wypłacił ponad 700 tys. świadczeń

Kapitał wypłacany jest w miesięcznych częściach – po 500 zł przez dwa lata lub po 1000 zł przez rok. Wyboru dokonuje rodzic. Błędy we wnioskach mogą jednak wpływać na czas rozpatrzenia elektronicznego dokumentu. 

12 tys. zł na dziecko urodzone w 2022 r.

Jeśli dziecko przyszło na świat w 2022 r., to warto sprawdzić czy w roku 2023 nie przysługuje na nie rodzinny kapitał opiekuńczy. To łącznie 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w rodzinie.

Ile dzieci skorzystało z rodzinnego kapitału opiekuńczego?

Już 610 tys. dzieci skorzystało z rodzinnego kapitału opiekuńczego. W ramach programu wypłacono do tej pory 3,5 mld zł – poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że kontynuowane są także działania związane z rozwojem opieki żłobkowej.

Rodzinny kapitał opiekuńczy w 2023 roku

Jak uzyskać rodzinny kapitał opiekuńczy w 2023 roku? Ile wynosi świadczenie? Czy rodziców czekają zmiany?

Rodzinny kapitał opiekuńczy ma już rok

1 stycznia 2022 r. wszedł w życie Rodzinny kapitał opiekuńczy, czyli nawet 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia.

Rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO)

Rodzinny kapitał opiekuńczy to świadczenie, którego celem jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka. Komu przysługuje?

Z ZUS nie tylko 500+. Rodzice wnioskują też o RKO

Zakład Ubezpieczeń wypłaca Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) w miesięcznych częściach: po 500 zł przez dwa lata albo po 1000 zł przez rok.

Rodzinny kapitał opiekuńczy - wniosek w języku ukraińskim

Dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi udostępniony został specjalny wniosek o rodzinny kapitał opiekuńczy w języku ukraińskim (RKO-U).

Wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - najczęstsze błędy

Jakie błędy najczęściej pojawiają się w złożonych wnioskach o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy? Czy takie sytuacje opóźniają realizację świadczenia?

500+ i RKO dla uchodźców z Ukrainy

W jaki sposób uchodźcy z Ukrainy będą mogli ubiegać się o świadczenie 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO)?

Rodzinny kapitał opiekuńczy - RPO pyta ZUS o opóźnienia

Do Rzecznika Praw Obywatelskich trafiło wiele skarg na opóźnienia przy rozpoznawaniu przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wniosków o rodzinny kapitał opiekuńczy.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - wniosek tylko online

Wniosek o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) można złożyć wyłącznie w postaci elektronicznej. Jak informuje ZUS, już ponad 420 mln zł przelanych zostało na konta rodziców w ramach nowego świadczenia.

500 plus i RKO - pracownicy ZUS odpowiedzą na pytania

24 lutego 2022 r. odbędą się dyżury dotyczące świadczenia wychowawczego ("500 plus") i Rodzinnego Kapitały Opiekuńczego (RKO).

RKO – kto powinien złożyć wniosek do końca stycznia 2022 r.?

Rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) jest nowym świadczeniem dla rodziców. Aby je otrzymać, należy złożyć wniosek. Kiedy warto to zrobić jeszcze w styczniu 2022 r.?

Wniosek o RKO - jak złożyć i jakie dokumenty dołączyć?

Wniosek o RKO, czyli rodzinny kapitał opiekuńczy jest niezbędny, aby otrzymać świadczenie. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podpowiada jakie dokumenty należy dołączyć i gdzie szukać pomocy.

RKO - gdzie szukać informacji o przyznaniu świadczenia?

ZUS przyznając rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) nie będzie wydawał decyzji. W jaki sposób rodzic może uzyskać informację w tej sprawie?

Wniosek o RKO w 12 minut

Wypełnienie wniosku o RKO (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy) na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) trwa średnio 12 minut.

Rodzinny kapitał opiekuńczy - kiedy najlepiej złożyć wniosek?

Rodzinny kapitał opiekuńczy to nowe świadczenie dla rodzin. Kiedy najlepiej złożyć wniosek, aby wsparcie przysługiwało w pełnej wysokości?

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - rodzice składają wnioski

W całej Polsce rodzice wysłali już 104 tys. wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Kiedy zostaną wypłacone świadczenia? Gdzie można uzyskać pomoc?

Plany ZUS na 2022 rok

Jakie plany ma ZUS na 2022 rok? Jak podsumowuje ubiegły 2021 rok?

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy – dla kogo?

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to nowy rodzaj świadczenia dla rodzin z małymi dziećmi. Dla kogo przewidziano wsparcie? Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Rodzinny kapitał opiekuńczy - od kiedy?

Od kiedy będzie przysługiwał rodzinny kapitał opiekuńczy? W jakiej formie rodzice złożą wnioski o nowe świadczenie?

Wniosek o rodzinny kapitał opiekuńczy do ZUS

Wniosek o rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) do ZUS będzie składany wyłącznie w postaci elektronicznej. Pieniądze będą wypłacane tylko na konto bankowe.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy a praca za granicą

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy jest rodzajem wsparcia wprowadzonym w ramach Polskiego Ładu. Czy przysługuje, gdy rodzic pracuje za granicą?

Rodzinny kapitał opiekuńczy od 2022 r.

Rodzinny kapitał opiekuńczy od 1 stycznia 2022 r. będzie przysługiwał na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia.

Polski Ład dla dzieci - 12 tys. zł kapitału opiekuńczego. Kiedy dodatkowe pieniądze dla rodzin?

Polski Ład dla dzieci to przede wszystkim 12 tys. zł kapitału opiekuńczego. Kto dostanie dodatkowe pieniądze? Co dalej z 500+?

Rodzinny kapitał opiekuńczy - pytania i odpowiedzi MRiPS

Rodzinny kapitał opiekuńczy - pytania i odpowiedzi. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej udzieliło odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na temat rodzinnego kapitału opiekuńczego.

400 plus na dziecko w żłobku w 2022 r.

400 plus na dziecko w żłobku w 2022 r.? Podpowiadamy dla kogo przewidziano nowy rodzaj wsparcia.

1000 plus – dla kogo?

1000 plus. Dla kogo przewidziano wsparcie w ramach rodzinnego kapitału opiekuńczego? Prezentujemy najważniejsze założenia.

Nowe świadczenie opiekuńcze od 2022 r.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Nowe świadczenie opiekuńcze ma być wypłacane od 2022 r. na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, w wieku od 12. do 36. miesiąca życia, w maksymalnej łącznej wysokości 12 tys. zł na dziecko.

Świadczenie z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego nie będzie uzależnione od dochodów rodziny

Świadczenie z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego w łącznej wysokości 12 tys. zł będzie wypłacane na wniosek osoby uprawnionej i nie będzie uzależnione od dochodów rodziny. Rząd szacuje, że w 2022 r. wsparciem zostanie objętych ok. 410 tys. dzieci, a kolejne 110 tys. otrzyma dofinansowanie na pobyt w żłobku lub klubie dziecięcym.

Rodzinny kapitał opiekuńczy - wszyscy rodzice będą mieli wybór

Wszyscy rodzice będą mogli zdecydować o kwocie rodzinnego kapitału opiekuńczego. O zmianach poinformowała PAP szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Rodzinny kapitał opiekuńczy - projekt ustawy

Projekt ustawy o rodzinnym kapitale opiekuńczym został skierowany do konsultacji społecznych. Komu będzie przysługiwało świadczenie?

12 tys. zł na dziecko w ramach rodzinnego kapitału opiekuńczego

12 tys. zł na dziecko to maksymalna kwota nowego świadczenia dla rodziców. Komu będzie przysługiwał rodzinny kapitał opiekuńczy? W jakich częściach?

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy – od kiedy, dla kogo, zasady

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to nowe świadczenie, które ma wspierać rodziny z dziećmi. Komu i od kiedy będzie przysługiwało?

REKLAMA