REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Unia Europejska, święta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wybory do PE 2014 – szczegóły organizacyjne

Najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce w niedzielę 25 maja 2014 roku. Lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00. Polacy w wyborach do PE w 2014 wybiorą 51 eurodeputowanych z 13 okręgów.

Dodatkowy dzień wolny za święto 1 listopada 2014 r.

W tym roku dwa dni ustawowo wolne od pracy wypadają w soboty. Pracodawca musiał oddać dodatkowy dzień wolny za 3 maja 2014 r. Drugim świętem wypadającym w sobotę jest Dzień Wszystkich Świętych czyli 1 listopada. Pracodawca oddaje dodatkowy dzień wolny w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym występuje dane święto.

UE zmienia przepisy o działalności biegłych rewidentów i firm audytorskich

Rada Unii Europejskiej przyjęła nowe przepisy dotyczące rewizji finansowej, wcześniej przyjęte w głosowaniu przez Parlament Europejski. Zmiany obejmują przepisy regulujące działalność biegłych rewidentów i firm audytorskich.

Raportowanie informacji niefinansowych - dyrektywa

W dniu 15 kwietnia 2014 r. Parlament Europejski przegłosował na sesji plenarnej tekst projektu legislacyjnego dotyczącego dyrektywy ws. raportowania informacji niefinansowych, odzwierciedlający wstępne porozumienie Parlamentu i Rady UE.

REKLAMA

Ograniczenie zużycia jednorazowych toreb foliowych

Zgodnie z projektem przepisów, który został przyjęty 16 kwietnia 2014 roku (w środę), zużycie jednorazowych toreb foliowych ma zostać ograniczone do 2019 roku o 80%. Jako środki do celu mają posłużyć: podatki, opłaty, zakazy oraz ograniczenia sprzedaży.

Wódka nie może być zwolniona z akcyzy

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał 10 kwietnia 2014 r., że Węgry naruszyły prawo UE zwalniając całkowicie z akcyzy prywatną produkcję wódki w małych ilościach (do 50 litrów rocznie). W przypadku wódki wyprodukowanej przez gorzelnię z owoców dostarczonych przez producentów owoców, przeznaczonej do osobistego spożycia przez tych ostatnich, Węgry zobowiązane są stosować minimalną stawkę akcyzy przewidzianą w przepisach europejskich.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014 - data

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się raz na pięć lat. O ich dacie decyduje Rada UE oraz prezydenci każdego z państw członkowskich. Zgodnie z nimi data wyborów do PE przypada na dni 22-25 maja 2014 roku (czwartek – niedziela).

Sposoby malowania jajek na Wielkanoc

Malowanie jajek na Wielkanoc to tradycja, którą kontynuujemy każdego roku. Jajko jako symbol odradzającego się życia zawsze towarzyszy nam na Wielkanocnym stole. W jaki sposób w tym roku pokolorujemy jajka? Czy będą jednobarwne, a może zdecydujemy się na wzór?

REKLAMA

Jak skorzystać z Funduszy Europejskich?

Przedsiębiorcy, którzy chcą rozwinąć działalność firmy, mogą skorzystać ze środków finansowych zgromadzonych w Funduszach Europejskich, przeznaczonych na prace badawczo – rozwojowe oraz takie, które zwiększają innowacyjność. Aby firma mogła skorzystać z dofinansowania powinna skorzystać z innowacji.

Wzmożony nadzór nad środkami pozyskanymi z UE

Powstała kolejna regionalna grupa do walki z przestępstwami na szkodę interesów finansowych z funduszy Unii Europejskiej. To już szósty zespół w Polsce, który będzie odpowiedzialny za kontrolę wykorzystania unijnych środków.

Swoboda przedsiębiorczości a swoboda świadczenia usług w Unii Europejskiej

Swoboda przedsiębiorczości oraz swoboda świadczenia usług wliczane są do najważniejszych swobód gwarantowanych członkom Unii Europejskiej w ramach współpracy gospodarczej państw, o ich randze może stanowić fakt uregulowania w Traktacie o Funkcjonowaniu UE stanowiącym najważniejsze źródło prawa unijnego dla państw członkowskich.

Dyrektywa w sprawie opodatkowania oszczędności

Komisja Europejska zatwierdziła dyrektywę w sprawie opodatkowania oszczędności. Podstawowym celem dyrektywy jest skuteczna walka z oszustami podatkowymi. Nowe przepisy zobowiążą kraje UE do wymiany informacji po to, żeby odsetki od oszczędności w jednym kraju wypłacone rezydentom innego kraju były opodatkowane zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju rezydenta.

Środki unijne w latach 2014–2020

Jak wynika z przygotowanego przez ERSTE raportu, środki unijne w latach 2014–2020 mogą stać się podobnym impulsem do rozwoju Europy Środkowej i Wschodniej, jak plan Marshalla dla Europy w latach powojennych. Budżet całej polityki spójności, przeznaczony przede wszystkim dla najbiedniejszych obszarów w UE, przekroczy 350 mld euro.

Dzień Równości Wynagrodzeń

Dzień Równości Wynagrodzeń obchodzony był po raz czwarty 28 lutego 2014 roku. Dzień Równości Wynagrodzeń przypada po 59 pierwszych dniach roku, w których kobiety pracują za darmo. Dzień Równości wynagrodzeń pokazuje, że zróżnicowanie wynagrodzenia ze względu na płeć utrzymuje się na poziomie 16,4%.

Jak założyć spółkę europejską?

Kiedy planujemy prowadzić swój biznes nie tylko w Polsce ale również poza granicami kraju powinniśmy rozważyć możliwość założenia tzw. spółki europejskiej (łac. Societas Europaea - SE). Ta forma prawna wiąże się z potencjalnymi korzyściami takimi jak możliwość prowadzenia działalności na terenie Unii Europejskiej bez potrzeby otworzenia nowej fili. Spółka może zostać zawiązana w obrębie terytorium UE w formie europejskiej spółki akcyjnej na warunkach i w sposób określony przez Rozporządzenie Rady (WE) nr 2157/2001 z dnia 8 października 2001 r.

Czym jest gwarancja europejska?

Gwarancja europejska oznacza dokument gwarancyjny wystawiony najczęściej przez producenta, który jest ważny na terenie wszystkich Państw Członkowskich Unii Europejskiej. Termin gwarancji europejskiej jest terminem potocznym i występuję jedynie w praktyce.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014 – czynne prawo wyborcze

Ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w 22-25 maja 2014 roku. Czynne prawo wyborcze przysługuje obywatelom państw członkowskich, którzy najpóźniej w dniu wyborów, ukończyli 18 rok życia. Wybory do Parlamentu Europejskiego mają charakter powszechny i bezpośredni.

Rynek aplikacji mobilnych zanotował znaczny wzrost

Unijny rynek aplikacji mobilnych pnie się w górę. Z badań wynika, iż dzięki niemu w najbliższych latach może zanotować znaczny wzrost dochodów aż o 63 mld euro. Dodatkowo przybędzie 5 mln nowych miejsc pracy.

Oszustwa w VAT w Unii Europejskiej

Unia Europejska rozmawia z krajami spoza UE (w szczególności z Rosją i Norwegią) w sprawie zacieśnienia współpracy administracyjnej odnośnie zwalczania oszustw w zakresie podatku VAT. Wstępne rozmowy przeprowadzono również z Kanadą, Turcją i Chinami.

Wsparcie pomostowe i szkolenia dla nowych przedsiębiorców

Program Kapitał Ludzki oferowany przez Unię Europejską pomaga rozwinąć się nowym przedsiębiorcom w początkowym okresie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wyróżniamy tutaj wsparcie pomostowe i doradztwo w założeniu firmy.

Fundusze Unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Pozyskanie funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej możliwe jest dzięki Unii Europejskiej. Dla wielu osób pragnących ową działalność rozpocząć sen z powiek spędza zawiłość procedur, niewiedza czy najważniejsze brak środków na taką działalność. Jak pozyskać fundusze unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Bezpieczniejsze zakupy w Unii Europejskiej

Unia Europejska chce zapewnić konsumentom większą ochronę przy dokonywaniu zakupów, w szczególności przez Internet. Czym będzie charakteryzować się ta ochrona?

Jak udekorować dom na Boże Narodzenie?

Jak ozdobić wnętrze na święta Bożego Narodzenia? Jak udekorować stół oraz choinkę? Zobacz poradnik.

Zimowe prezenty od Empik

Jak kupić fajny prezent, który przyda się w domu? W okresie zimowym warto postawić na gadżety charakterystyczne dla tego okresu takie jak miękkie poduszki i kubki, z których będzie można się napić ciepłej herbaty.

Ozdoby świąteczne: gwiazdki z drewnianych spinaczy do bielizny

Własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne to wyjątkowa dekoracja i fajna zabawa. Jak zrobić świąteczne gwiazdki z drewnianych spinaczy do bielizny? To proste, wystarczy, że przygotujemy spinacze, wstążkę, klej na gorąco i trochę wolnego czasu.

Propozycje prezentów świątecznych od Empik

Jaki prezent kupić bliskim na święta? Kubek termiczny, etui na laptopa, a może szkatułkę na biżuterię. W salonach empik znajdziemy wiele ciekawych gadżetów. Przedmioty inspirowane są wieloma sławnymi nazwiskami takimi jak: Andrzej Pągowski, Wisława Szymborska czy Sarapata. Zobacz galerię.

Gadżety elektroniczne – najbardziej stresujące prezenty świąteczne

Jak wynika z przeprowadzonych badań, Polacy lubią dostawać od choinkę gadżety technologiczne. Tymczasem dla obdarowujących zakup takiego prezentu wiąże się z ogromnym stresem. Dlaczego? Na rynku jest ogromny wybór produktów – laptopy, desktopy, tablety, konsole do gier. Jak pokazują badania, wybór towarów jest tak ogromny, że często do zakupu niezbędne jest wiedza technologiczna.

Delegowanie pracownika do innego państwa Unii Europejskiej

Polska, jako członek Unii Europejskiej, może korzystać ze swobody świadczenia usług w Europie. Pracodawcy mają możliwość delegowania pracowników za granicę i realizowania zamówień na rzecz kontrahentów w innych państwach członkowskich. Jak prawidłowo delegować pracownika do innego państwa Unii Europejskiej?

Pomysł na prezent? Zamiast pieniędzy, karta przedpłacona

Co kupić rodzinie na święta? A może zamiast prezentów dać wszystkim gotówkę? Jeśli nie mamy pomysłu na prezent, możemy oferować najbliższym kartę przedpłaconą. Można ją wykorzystać np. po świętach robiąc zakupy podczas wielu promocji lub też robiąc zakupy w Internecie.

Dekoracje świąteczne z szyszek

Co można zrobić z szyszek? Oczywiście dekoracje i ozdoby świąteczne. Wystarczy mieć pomysł, trochę szyszek i kilka dodatków. Zobacz, jakie ozdoby można wykonać z szyszek na święta.

Obowiązek zmiany opon na zimę w krajach UE

Zima często zaskakuje kierowców, więc przed dłuższymi podróżami samochodem warto wcześniej się przygotować. W szczególności, warto zadbać o zmianę opon przed wyjazdem do krajów UE. W większości państw zmiana nie jest obowiązkowa, jednak zdarzają się wyjątki.

Podróż samochodem na terenie UE

Podróżując po krajach Unii Europejskiej warto poznać obowiązujące przepisy dotyczące poruszania się samochodem, ponieważ nie wszystkie zasady są takie same, jak w kraju zamieszkania. Uregulowania te różnią się nawet pomiędzy krajami członkowskimi. Warto więc zapoznać się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w poszczególnych państwach członkowskich tak, aby nasza podróż przebiegła bez większych problemów.

Życzenia na Boże Narodzenie w firmie

Firmowe życzenia Świąteczne to przekazanie wszystkiego, co najlepsze pracownikom i klientom. Czasami mamy jednak problem, aby złożyć kilka zdań w świąteczną, wyjątkową całość. Jakie życzenia na Boże Narodzenie sprawdzą się w firmie?

Pomysły na prezent dla młodej mamy

Prezentem dla młodej mamy, może być nie tylko to, co ułatwi jej opiekę nad małym dzieckiem. Podpowiadamy, jaki prezent można kupić młodej mamie. Zobacz, co przyda się młodej osobie, która dopiero co urodziła dziecko.

Fajny pomysł na prezent dla niemowlaka

Prezent dla niemowlaka powinien przykuwać uwagę, bawić, rozwijać i uczyć. Czy jedna rzecz może łączyć w sobie te cechy? Jaki prezent warto kupić dla niemowlaka?

Jak zakładać lampki na choinkę?

Jak zakładać lampki na choinkę? Z której strony zacząć? z dołu, czy z góry? Lampki na choinkę to niewątpliwie bardzo efektowna ozdoba. Aby nie zaplątać się w sznur lampek, warto dobrze zaplanować ich rozmieszczenie, aby zrobić to raz, a dobrze. Zobacz jak zakładać światełka na choinkę.

Na co zwrócić uwagę kupując lampki na choinkę?

Lampki na choinkę to ozdoba nie tylko samej choinki, ale również okien i domów. Producenci lampek oferują nam ich szeroki wybór. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując lampki choinkowe.

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie

Jak udekorować stół na Boże Narodzenie? Jak ułożyć sztućce oraz talerze, jakie dodatki będą pasować do świątecznej atmosfery? Zobacz galerię.

Własnoręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe

Własnoręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe mogą być o wiele ciekawsze od tych dostępnych w hurtowych ilościach na półkach sklepowych. Własnoręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe możemy wykonać z prostych ogólnie dostępnych materiałów takich jak: brokat, filc, kawałki drewna czy materiału. Takie dekoracje będą piękną bożonarodzeniową ozdobą. Zobacz, jak mogą wyglądać własnoręcznie wykonane ozdoby.

Choinka na święta Bożego Narodzenia – inspiracje

Myśląc o choince na Święta Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy o zielonym drzewku. Tak na prawdę bożonarodzeniową choinkę możemy przygotować z różnych materiałów: z gałązek, z warzyw, z guzików, z filcu, z zdjęć rodzinnych i wielu innych rzeczy. Zobacz galerie inspiracji.

Elektroniczne faktury w zamówieniach publicznych

Kraje Unii Europejskiej opowiedziały się za stosowaniem e-faktur w zamówieniach publicznych. Propozycję dyrektywy w sprawie faktur elektronicznych w zamówieniach publicznych przedstawiła Komisja Europejska.

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie - aranżacja sztućców i talerzyka

Odpowiednia dekoracja stołu na Boże Narodzenie sprawi, że klimat świąt będzie mieć bardziej uroczysty charakter. Warto zastanowić się, jak ułożyć sztućce i ozdobić talerz na wigilijną kolację. Nie ważne czy lubimy klasyczne białe dekoracje z delikatnym srebrnym akcentem, czy ognisto czerwone kolory z bogatymi złotymi zdobieniami, każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczcie naszą galerię i znajdź pomysł jak ozdobić stół wigilijny.

Przedsiębiorcy unikają płacenia podatków

Unia Europejska chce wprowadzić zmiany w opodatkowaniu osób prawnych. Ma to na celu zwiększenie przychodów do budżetów państw członkowskich oraz zlikwidowanie luk prawnych związanych z unikaniem płacenia podatków.

5 miliardów euro niezapłaconych podatków

Komisja Europejska policzyła straty wynikające z niezapłaconych podatków. Z przygotowanego przez KE raportu wynika, że prawie 193 miliardy euro straciła Unia Europejska w 2011 roku w związku z niezapłaconymi podatkami. W Polsce to ponad 5 miliardów euro.

Podatek od transakcji finansowych w Unii Europejskiej

Według prawników z unijnej Rady, wprowadzenie podatku od transakcji finansowych w 11 krajach Unii Europejskiej byłoby niezgodne z prawem. Pomysłu broni Komisja Europejska, która naciskała na wprowadzenie podatku, wskazując odpowiedzialność sektora finansowego za obecny kryzys.

Niższe koszty prowadzenia firmy w UE

Komisja Europejska zatwierdziła projekt, którego celem jest poprawa prowadzenia działalności gospodarczej w krajach na terenie Unii Europejskiej. Chodzi o projekt e-SENS, obniżający koszty prowadzenia biznesu poprzez wprowadzenie usług publicznych opartych na ustandaryzowanej, europejskiej infrastrukturze cyfrowej.

Dyskryminacja konsumentów z innego kraju

Dyrektywa usługowa 2006/123/WE obliguje państwa członkowskie do usuwania przeszkód, jakie napotykają konsumenci w momencie nabywania usługi od usługodawcy z innego kraju UE.

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi kierowcy - Polska i Europa

W Polsce dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila. Jak wygląda to w innych krajach Europy?

E-faktury w zamówieniach publicznych - od kiedy?

Fakturowanie elektroniczne w zamówieniach publicznych ma być ważnym etapem budowania kompleksowego systemu elektronicznych zamówień publicznych oraz administracji elektronicznej w Europie. Trwają konsultacje społeczne projektu Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie fakturowania elektronicznego w zamówieniach publicznych.

Fundusze Unijne na lata 2014 – 2020

Rada Europejska podjęła zasadnicze decyzje w kwestii budżetu unijnego na lata 2014 – 2020. Już tylko zatwierdzenie postanowień przez Parlament Europejski dzieli Polskę od otrzymania 72,9 miliarda euro na realizację polityki spójności. W pracach nad planowaniem wydatków i systemem inwestowania funduszy unijnych bierze udział Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

REKLAMA