REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Utrzymanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy cotygodniowe kwoty otrzymywane od męża na utrzymanie rodziny podlegają opodatkowaniu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdziła, że przekazywanie środków pieniężnych przez męża na osobisty rachunek żony, przeznaczonych na pokrywanie bieżących wydatków związanych z utrzymaniem wspólnego gospodarstwa domowego, nie stanowi darowizny. W związku z tym cotygodniowe kwoty otrzymywane od męża nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.

Utrzymanie mieszkania lub domu w dwa lata stało się kosztowne, a co będzie po odmrożeniu cen energii

Mimo zamrożenia cen nośników energii, koszty utrzymania mieszkań w dwa lata wzrosły o ponad 20 procent. Strach pomyśleć co by się działo w domowych budżetach gdyby także za ogrzewanie, energię elektryczną i gaz trzeba było w tym czasie płacić według cen rynkowych.

Czy umowa dożywocia generuje przychód dla zobowiązanego?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że zawarcie umowy dożywocia i przeniesienie własności nieruchomości w ramach tej umowy na rzecz zobowiązanego nie generuje przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń, częściowo nieodpłatnych świadczeń, ani żadnego innego tytułu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Czy wydatki na psa w firmie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

Dyrektor KIS potwierdził, że wydatki związane z zakupem psa, szkoleniem go, zakupem karmy oraz opieką weterynaryjną mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA