| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Edukacja > Stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe

Stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty szkoła może udzielać uczniowi stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe. O świadczenia mogą ubiegać się uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej i starsi.

Stypendium za wyniki w nauce

Warunkiem otrzymania stypendium za wyniki w nauce jest uzyskanie wysokiej średniej oraz co najmniej dobrej oceny z zachowania. Brane są pod uwagę oceny uzyskane w semestrze poprzedzającym ten, w którym przyznaje się stypendium.

Średnią ocen, za którą przysługuje stypendium ustala komisja stypendialna po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego.

Stypendium za osiągnięcia sportowe

Stypendium za osiągnięcia sportowe może być przyznane uczniowi, który uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu co najmniej międzyszkolnym. Warunkiem otrzymania stypendium jest również posiadanie co najmniej dobrej oceny ocenę z zachowania w okresie. Tutaj również brane są pod uwagę wyniki uzyskane w semestrze poprzedzającym ten, w którym przyznaje się stypendium.

Stypendium za wyniki w nauce nie udziela się uczniom klas I-III szkoły podstawowej oraz uczniom klasy IV szkoły podstawowej do ukończenia pierwszego okresu nauki.

Procedura przyznania stypendium

O przyznanie stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe uczeń może ubiegać się po ukończeniu pierwszego semestru nauki.
Wniosek o przyznanie uczniowi stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe składa wychowawca klasy do komisji stypendialnej. Komisję taką powołuje w szkole dyrektor. Wniosek wraz ze swoją opinią komisja przekazuje dyrektorowi szkoły, który przyznaje stypendium.

Stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe jest wypłacane raz w semestrze.

Wysokość stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe ustala dyrektor szkoły. Nie może ona jednak przekroczyć dwukrotności kwoty wskazanej w art. 6 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych. 

Zobacz również serwis: Dziecko i prawo

Zadaj pytanie: Forum

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK