| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Partie polityczne > CentroLewica

CentroLewica

CentroLewica to nazwa Koalicyjnego Komitetu Wyborczego, zarejestrowanego w marcu 2009 roku, przez koalicję partii „Porozumienie dla Przyszłości” utworzonej przez : Socjaldemokrację Polską, Partię Demokratyczną-Demokraci.pl oraz Zielonych 2004, w celu wystawienia kandydatów w nadchodzących wyborach do europarlamentu. Komitet zarejestrował listy we wszystkich trzynastu okręgach.

Jak czytamy w statucie partii , podstawowe cele SdPl to godność i prawa człowieka, dobre państwo, bezpieczna i rozwijająca się Polska w silnej Europie.

Socjaldemokracja Polska za jedno ze swoich głównych zadań uznaje ochronę praw pracowniczych, zwłaszcza prawo do godziwego wynagrodzenia i bezpiecznych warunków pracy oraz przeciwdziałanie wszelkim formom wyzysku.

Socjaldemokracja Polska opowiada się za państwem neutralnym światopoglądowo, wolnością sumienia i wyznania, prawami kobiet, równym statusem kobiet i mężczyzn, szacunkiem i akceptacją dla mniejszości, wsparciem dla kultury narodowej.

Obecnym przewodniczącym SdPl jest Wojciech Filemonowicz.

Partia Demokratyczna- demokraci.pl

Partia demokratyczna jest sukcesorem powstałej w 1990 roku postsolidarnościowej Unii Demokratycznej i Unii Wolności Tadeusza Mazowieckiego (60% delegatów na Kongresie Założycielskim stanowili członkowie UW).

Partia opowiada się za państwem obywateli aktywnych, dającym wolność działania.
W kwestiach gospodarczych, postuluje obniżenie podatków i wprowadzenie jednolitej stawki podatków CIT, i VAT i PIT na poziomie 19%, ograniczenie biurokracji przy zakładaniu firm i w kontaktach z urzędami, inwestowanie w społeczeństwo wykształcone i informatyczne, poszerzając dostęp do internetu.

Partia postuluje ponadto decentralizację państwa i wzmocnienie samorządów, usunięcie barier w dostępie do zawodów i stoworzenie społeczeństwa równych praw. Jednym z ważniejszych punktów w programie partii jest również uruchomienie 10-letniego programu budowy i remontowania mieszkań (1,5 mln do roku 2015).

Obecnym przewodniczącym partii jest Brygida Kuźniak.

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK