| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory prezydenckie 2010 > Będzie można głosować na polskich statkach

Będzie można głosować na polskich statkach

20 czerwca odbędą się wybory na urząd Prezydenta RP. Jeżeli tylko wymogi formalne zostały spełnione przez armatorów, to w wyborach będą także uczestniczyć obywatele przebywający w podróży na polskich statkach.

Na podstawie postanowienia Marszałka Sejmu RP z dnia 21 kwietnia 2010 r. o zarządzeniu wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o możliwości utworzenia obwodów głosowania na polskich statkach morskich.

Zgodnie z art. 23 ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, obwody głosowania dla wyborców przebywających na polskich statkach morskich, które znajdują się w podróży w okresie obejmującym dzień wyborów, tworzy się jeżeli przebywa na nich co najmniej 15 wyborców i jeżeli istnieją możliwości przekazania właściwej okręgowej komisji wyborczej wyników głosowania niezwłocznie po jego zakończeniu. 

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2010

Możliwość utworzenia obwodów dotyczy statków będących w całości własnością polskiego armatora mającego siedzibę w kraju, podnoszącego polską banderę i dowodzonego przez polskiego kapitana. Wyniki głosowania z obwodów na polskich statkach morskich przekazywane są okręgowej komisji wyborczej właściwej dla siedziby armatora.

Obwody głosowania tworzy, w drodze rozporządzenia, minister właściwy do spraw gospodarki morskiej (Minister Infrastruktury), po porozumieniu z Państwową Komisją Wyborczą, na wniosek armatora można było zgłaszać do dnia 21 maja 2010 r., czyli do 30 dnia przed dniem wyborów.

Zobacz też: Sprawy urzędowe

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK