REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2006 nr 30 poz. 207

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 7 lutego 2006 r.

w sprawie wysłuchania publicznego dotyczącego projektów rozporządzeń

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 9 ust. 6 ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa (Dz. U. Nr 169, poz. 1414) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa tryb przeprowadzania wysłuchania publicznego, o którym mowa w art. 9 ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa, zwanej dalej „ustawą”, oraz sposób dokumentowania jego przebiegu.
§ 2.
Wysłuchanie publiczne może być przeprowadzone samodzielnie, wyłącznie z udziałem podmiotów, które zgłosiły zainteresowanie pracami nad projektem rozporządzenia w trybie określonym w art. 7 ustawy, albo łącznie z międzyministerialną konferencją uzgodnieniową dotyczącą projektu tego rozporządzenia.
§ 3.
1. Wysłuchanie publiczne przygotowuje i prowadzi przedstawiciel komórki organizacyjnej urzędu, która opracowała projekt rozporządzenia. W przypadku gdy projekt rozporządzenia został opracowany w urzędzie zapewniającym obsługę organu podległego lub nadzorowanego przez Prezesa Rady Ministrów albo ministra kierującego działem administracji rządowej, wysłuchanie publiczne może być przygotowane i prowadzone przez przedstawiciela tego urzędu, za zgodą odpowiednio Prezesa Rady Ministrów albo ministra kierującego działem administracji rządowej.

2. W przypadku gdy wysłuchanie publiczne jest przeprowadzane łącznie z międzyministerialną konferencją uzgodnieniową, może je prowadzić również przedstawiciel komórki organizacyjnej urzędu właściwej do spraw prawnych, jeżeli koordynuje ona prace legislacyjne w urzędzie.

§ 4.
Informacja o wysłuchaniu publicznym, o której mowa w art. 9 ust. 2 ustawy, wskazuje przedmiot wysłuchania publicznego oraz jego termin i miejsce.
§ 5.
1. W wysłuchaniu publicznym uczestniczą osoby wskazane imiennie w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 7 ustawy, jako uprawnione do reprezentowania podmiotu zainteresowanego pracami nad projektem rozporządzenia.

2. W wysłuchaniu publicznym, ze strony jego organizatora, biorą udział osoby, które uczestniczyły w opracowaniu projektu rozporządzenia pod względem merytorycznym i prawnym.

3. Prowadzący wysłuchanie publiczne sporządza listę obecności jego uczestników.

§ 6.
Prowadzący wysłuchanie publiczne umożliwia przedstawienie stanowiska wszystkim uczestnikom wysłuchania publicznego.
§ 7.
1. Prowadzący wysłuchanie publiczne lub osoby, o których mowa w § 5 ust. 2, na bieżąco ustosunkowują się do racji i argumentów prezentowanych przez uczestników wysłuchania publicznego.

2. W przypadkach wymagających przeprowadzenia szczegółowej analizy lub dodatkowych konsultacji stanowisko wobec racji i argumentów prezentowanych przez uczestników wysłuchania publicznego może być przedstawione w terminie późniejszym, nie dłuższym niż 14 dni kalendarzowych, w formie pisemnej.

§ 8.
1. Przebieg wysłuchania publicznego dokumentuje się w formie protokołu.

2. Przebieg wysłuchania publicznego może być utrwalony za pomocą urządzeń rejestrujących dźwięk lub obraz.

3. Protokół wysłuchania publicznego zawiera w szczególności:

1) imiona i nazwiska osób zabierających głos w dyskusji w trakcie wysłuchania publicznego, wraz ze wskazaniem podmiotów, które reprezentują;

2) główne tezy opinii prezentowanych przez osoby, o których mowa w pkt 1;

3) stanowisko prowadzącego wysłuchanie publiczne wobec prezentowanych opinii.

4. Protokół wysłuchania publicznego jest publikowany w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie podmiotowej organu odpowiedzialnego za opracowanie projektu rozporządzenia.

§ 9.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 7 marca 2006 r.

Prezes Rady Ministrów: K. Marcinkiewicz

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2006-02-24
  • Data wejścia w życie: 2006-03-07
  • Data obowiązywania: 2006-03-07
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA