| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 2 września 2016 r.

w sprawie siedzib i właściwości rzeczowej oraz miejscowej dyrektorów oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyznaczonych do działania jako organy egzekucyjne

Na podstawie art. 19 § 4a ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2016 r. poz. 599, 868, 1228 i 1244) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Siedziby i właściwość miejscowa dyrektorów oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyznaczonych do działania jako organy egzekucyjne]

Siedziby i właściwość miejscową dyrektorów oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wyznaczonych do działania jako organy egzekucyjne uprawnione do stosowania środków egzekucyjnych, o których mowa w art. 19 § 4 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, zwanej dalej „ustawą”, określa załącznik do rozporządzenia.

§ 2. [Należności pieniężne państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu]

W sprawach należności pieniężnych państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu dochodzonych na podstawie art. 84 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego (Dz. Urz. UE L 166 z 30.04.2004, str. 1, z późn. zm.2) – Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne rozdz. 5, t. 5, str. 72), odpowiadających należnościom, o których mowa w art. 19 § 4 ustawy, organem wyznaczonym do działania jako organ egzekucyjny na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, uprawnionym do stosowania środków egzekucyjnych, o których mowa w art. 19 § 4 ustawy, jest Dyrektor Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu.

§ 3. [Postępowania egzekucyjne]

Do postępowań egzekucyjnych wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe.

§ 4. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 8 września 2016 r.

Minister Finansów: P. Szałamacha


1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. poz. 1900).

2) Zmiany wymienionego rozporządzenia zostały ogłoszone w Dz. Urz. UE L 284 z 30.10.2009, str. 43, Dz. Urz. UE L 338 z 22.12.2010, str. 35, Dz. Urz. UE L 344 z 29.12.2010, str. 1, Dz. Urz. UE L 149 z 08.06.2012, str. 4, Dz. Urz. UE L 349 z 19.12.2012, str. 45, Dz. Urz. UE L 158 z 10.06.2013, str. 1, Dz. Urz. UE L 188 z 09.07.2013, str. 10 oraz Dz. Urz. UE L 346 z 20.12.2013, str. 27.

Załącznik 1. [SIEDZIBY I WŁAŚCIWOŚĆ MIEJSCOWA DYREKTORÓW ODDZIAŁÓW ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH WYZNACZONYCH DO DZIAŁANIA JAKO ORGANY EGZEKUCYJNE]

Załącznik do rozporządzenia Ministra Finansów
z dnia 2 września 2016 r. (poz. 1411)

SIEDZIBY I WŁAŚCIWOŚĆ MIEJSCOWA DYREKTORÓW ODDZIAŁÓW ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH WYZNACZONYCH DO DZIAŁANIA JAKO ORGANY EGZEKUCYJNE

Lp.

Nazwa i siedziba dyrektora oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Właściwość miejscowa dyrektora oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

1

2

3

1

Dyrektor Oddziału w Białymstoku

gminy o statusie miasta

Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Brańsk, Grajewo, Hajnówka, Kolno, Łomża, Sejny, Siemiatycze, Suwałki, Wysokie Mazowieckie, Zambrów

gminy

Augustów, Bakałarzewo, Bargłów Kościelny, Białowieża, Bielsk Podlaski, Boćki, Brańsk, Choroszcz, Ciechanowiec, Czarna Białostocka, Czeremcha, Czyże, Czyżew-Osada, Dąbrowa Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Drohiczyn, Dubicze Cerkiewne, Dziadkowice, Filipów, Giby, Goniądz, Grabowo, Grajewo, Grodzisk, Gródek, Hajnówka, Janów, Jasionówka, Jaświły, Jedwabne, Jeleniewo, Juchnowiec Kościelny, Kleszczele, Klukowo, Knyszyn, Kobylin-Borzymy, Kolno, Kołaki Kościelne, Korycin, Krasnopol, Krynki, Krypno, Kulesze Kościelne, Kuźnica, Lipsk, Łapy, Łomża, Mały Płock, Miastkowo, Michałowo, Mielnik, Milejczyce, Mońki, Narew, Narewka, Nowe Piekuty, Nowinka, Nowogród, Nowy Dwór, Nurzec-Stacja, Orla, Perlejewo, Piątnica, Płaska, Poświętne, Przerośl, Przytuły, Puńsk, Raczki, Radziłów, Rajgród, Rudka, Rutka-Tartak, Rutki, Sejny, Sidra, Siemiatycze, Sokoły, Sokółka, Stawiski, Suchowola, Supraśl, Suraż, Suwałki, Szczuczyn, Szepietowo, Sztabin, Szudziałowo, Szumowo, Szypliszki, Śniadowo, Trzcianne, Turośl, Turośń Kościelna, Tykocin, Wasilków, Wąsosz, Wizna, Wiżajny, Wysokie Mazowieckie, Wyszki, Zabłudów, Zambrów, Zawady, Zbójna

2

Dyrektor Oddziału w Bielsku-Białej

gminy o statusie miasta

Bielsko-Biała, Cieszyn, Szczyrk, Ustroń, Wisła, Żywiec

gminy

Bestwina, Brenna, Buczkowice, Chybie, Czechowice-Dziedzice, Czernichów, Dębowiec, Gilowice, Goleszów, Hażlach, Istebna, Jasienica, Jaworze, Jeleśnia, Koszarawa, Kozy, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Porąbka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Skoczów, Strumień, Ślemień, Świnna, Ujsoły, Węgierska Górka, Wilamowice, Wilkowice, Zebrzydowice

3

Dyrektor Oddziału w Biłgoraju

gminy o statusie miasta

Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Krasnystaw, Rejowiec Fabryczny, Tomaszów Lubelski, Włodawa, Zamość

gminy

Adamów, Aleksandrów, Batorz, Bełżec, Białopole, Biłgoraj, Biszcza, Chełm, Chrzanów, Dołhobyczów, Dorohusk, Dubienka, Dzwola, Fajsławice, Frampol, Godziszów, Goraj, Gorzków, Grabowiec, Hanna, Hańsk, Horodło, Hrubieszów, Izbica, Janów Lubelski, Jarczów, Józefów, Kamień, Komarów-Osada, Krasnobród, Krasnystaw, Kraśniczyn, Krynice, Księżpol, Leśniowice, Lubycza Królewska, Łabunie, Łaszczów, Łopiennik Górny, Łukowa, Miączyn, Mircze, Modliborzyce, Nielisz, Obsza, Potok Górny, Potok Wielki, Rachanie, Radecznica, Rejowiec, Rejowiec Fabryczny, Ruda-Huta, Rudnik, Sawin, Siedliszcze, Siennica Różana, Sitno, Skierbieszów, Stary Brus, Stary Zamość, Sułów, Susiec, Szczebrzeszyn, Tarnawatka, Tarnogród, Telatyn, Tereszpol, Tomaszów Lubelski, Trzeszczany, Turobin, Tyszowce, Uchanie, Ulhówek, Urszulin, Werbkowice, Wierzbica, Włodawa, Wojsławice, Wola Uhruska, Wyryki, Zamość, Zwierzyniec, Żmudź, Żółkiewka

4

Dyrektor Oddziału w Bydgoszczy

gminy o statusie miasta

Bydgoszcz, Inowrocław

gminy

Barcin, Białe Błota, Bukowiec, Cekcyn, Dąbrowa, Dąbrowa Biskupia, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Dragacz, Drzycim, Gąsawa, Gniewkowo, Gostycyn, Inowrocław, Janikowo, Janowiec Wielkopolski, Jeziora Wielkie, Jeżewo, Kamień Krajeński, Kcynia, Kęsowo, Koronowo, Kruszwica, Lniano, Lubiewo, Łabiszyn, Mogilno, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Nowe, Osie, Osielsko, Pakość, Pruszcz, Rogowo, Rojewo, Sadki, Sępólno Krajeńskie, Sicienko, Solec Kujawski, Sośno, Strzelno, Szubin, Śliwice, Świecie, Świekatowo, Tuchola, Warlubie, Więcbork, Złotniki Kujawskie, Żnin

5

Dyrektor Oddziału w Chorzowie

gminy o statusie miasta

Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Katowice, Ruda Śląska, Mysłowice

6

Dyrektor Oddziału w Chrzanowie

gminy o statusie miasta

Bukowno, Jordanów, Oświęcim, Sucha Beskidzka

gminy

Alwernia, Andrychów, Babice, Bolesław, Brzeszcze, Brzeźnica, Budzów, Bystra-Sidzina, Chełmek, Chrzanów, Jordanów, Kalwaria Zebrzydowska, Kęty, Klucze, Lanckorona, Libiąż, Maków Podhalański, Mucharz, Olkusz, Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Stryszawa, Stryszów, Tomice, Trzebinia, Trzyciąż, Wadowice, Wieprz, Wolbrom, Zator, Zawoja, Zembrzyce

7

Dyrektor Oddziału w Częstochowie

gminy o statusie miasta

Częstochowa, Lubliniec, Myszków

 

 

gminy

Blachownia, Boronów, Ciasna, Dąbrowa Zielona, Herby, Janów, Kamienica Polska, Kłobuck, Kłomnice, Kochanowice, Koniecpol, Konopiska, Koszęcin, Koziegłowy, Kruszyna, Krzepice, Lelów, Lipie, Miedźno, Mstów, Mykanów, Niegowa, Olsztyn, Opatów, Panki, Pawonków, Poczesna, Popów, Poraj, Przyrów, Przystajń, Rędziny, Starcza, Woźniki, Wręczyca Wielka, Żarki

8

Dyrektor Oddziału w Elblągu

gminy o statusie miasta

Braniewo, Elbląg, Iława, Lubawa, Nowe Miasto Lubawskie, Ostróda

gminy

Biskupiec, Braniewo, Dąbrówno, Elbląg, Frombork, Godkowo, Grodziczno, Gronowo Elbląskie, Grunwald, Iława, Kisielice, Kurzętnik, Lelkowo, Lubawa, Łukta, Małdyty, Markusy, Milejewo, Miłakowo, Miłomłyn, Młynary, Morąg, Nowe Miasto Lubawskie, Ostróda, Pasłęk, Pieniężno, Płoskinia, Rychliki, Susz, Tolkmicko, Wilczęta, Zalewo

9

Dyrektor Oddziału w Gdańsku

gminy o statusie miasta

Czarna Woda, Gdańsk, Gdynia, Hel, Jastarnia, Kościerzyna, Krynica Morska, Kwidzyn, Malbork, Pruszcz Gdański, Puck, Reda, Rumia, Skórcz, Sopot, Starogard Gdański, Tczew, Wejherowo, Władysławowo

gminy

Bobowo, Cedry Wielkie, Chmielno, Choczewo, Dziemiany, Dzierzgoń, Gardeja, Gniew, Gniewino, Kaliska, Karsin, Kartuzy, Kolbudy, Kosakowo, Kościerzyna, Krokowa, Kwidzyn, Lichnowy, Linia, Liniewo, Lipusz, Lubichowo, Luzino, Łęczyce, Malbork, Mikołajki Pomorskie, Miłoradz, Morzeszczyn, Nowa Karczma, Nowy Dwór Gdański, Nowy Staw, Osieczna, Osiek, Ostaszewo, Pelplin, Prabuty, Pruszcz Gdański, Przodkowo, Przywidz, Pszczółki, Puck, Ryjewo, Sadlinki, Sierakowice, Skarszewy, Skórcz, Smętowo Graniczne, Somonino, Stara Kiszewa, Stare Pole, Starogard Gdański, Stary Dzierzgoń, Stary Targ, Stegna, Stężyca, Subkowy, Suchy Dąb, Sulęczyno, Szemud, Sztum, Sztutowo, Tczew, Trąbki Wielkie, Wejherowo, Zblewo, Żukowo

10

Dyrektor Oddziału w Gorzowie Wielkopolskim

gminy o statusie miasta

Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn nad Odrą

gminy

Bledzew, Bogdaniec, Cybinka, Deszczno, Dobiegniew, Drezdenko, Górzyca, Kłodawa, Krzeszyce, Lubiszyn, Lubniewice, Międzyrzecz, Ośno Lubuskie, Przytoczna, Pszczew, Rzepin, Santok, Skwierzyna, Słońsk, Słubice, Stare Kurowo, Strzelce Krajeńskie, Sulęcin, Torzym, Trzciel, Witnica, Zwierzyn

11

Dyrektor Oddziału w Jaśle

gminy o statusie miasta

Dębica, Jasło, Krosno, Sanok

gminy

Baligród, Besko, Brzostek, Brzozów, Brzyska, Bukowsko, Chorkówka, Cisna, Czarna, Dębica, Dębowiec, Domaradz, Dukla, Dydnia, Haczów, Iwonicz-Zdrój, Jasienica Rosielna, Jasło, Jaśliska, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Komańcza, Korczyna, Krempna, Krościenko Wyżne, Lesko, Lutowiska, Miejsce Piastowe, Nowy Żmigród, Nozdrzec, Olszanica, Osiek Jasielski, Pilzno, Rymanów, Sanok, Skołyszyn, Solina, Tarnowiec, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne, Wojaszówka, Zagórz, Zarszyn, Żyraków

12

Dyrektor Oddziału w Kielcach

gminy o statusie miasta

Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz, Skarżysko Kamienna, Starachowice

gminy

Baćkowice, Bałtów, Bejsce, Bieliny, Bliżyn, Bodzechów, Bodzentyn, Bogoria, Brody, Busko-Zdrój, Chęciny, Chmielnik, Czarnocin, Ćmielów, Daleszyce, Dwikozy, Działoszyce, Fałków, Gnojno, Gowarczów, Górno, Imielno, Iwaniska, Jędrzejów, Kazimierza Wielka, Kije, Klimontów, Kluczewsko, Końskie, Koprzywnica, Krasocin, Kunów, Lipnik, Łagów, Łączna, Łoniów, Łopuszno, Łubnice, Małogoszcz, Masłów, Michałów, Miedziana Góra, Mirzec, Mniów, Morawica, Moskorzew, Nagłowice, Nowa Słupia, Nowy Korczyn, Obrazów, Oksa, Oleśnica, Opatowiec, Opatów, Osiek, Ożarów, Pacanów, Pawłów, Piekoszów, Pierzchnica, Pińczów, Połaniec, Radków, Radoszyce, Raków, Ruda Maleniecka, Rytwiany, Sadowie, Samborzec, Secemin, Sędziszów, Sitkówka-Nowiny, Skalbmierz, Skarżysko Kościelne, Słupia (Konecka), Słupia, Smyków, Sobków, Solec-Zdrój, Staszów, Stąporków, Stopnica, Strawczyn, Suchedniów, Szydłów, Tarłów, Tuczępy, Waśniów, Wąchock, Wilczyce, Wiślica, Włoszczowa, Wodzisław, Wojciechowice, Zagnańsk, Zawichost, Złota

13

Dyrektor Oddziału w Koszalinie

gminy o statusie miasta

Białogard, Darłowo, Kołobrzeg, Koszalin, Sławno, Szczecinek, Świdwin, Wałcz

gminy

Barwice, Będzino, Białogard, Biały Bór, Biesiekierz, Bobolice, Borne Sulinowo, Brzeżno, Czaplinek, Człopa, Darłowo, Drawsko Pomorskie, Dygowo, Gościno, Grzmiąca, Kalisz Pomorski, Karlino, Kołobrzeg, Malechowo, Manowo, Mielno, Mirosławiec, Ostrowice, Polanów, Połczyn-Zdrój, Postomino, Rąbino, Rymań, Sianów, Siemyśl, Sławno, Sławoborze, Szczecinek, Świdwin, Świeszyno, Tuczno, Tychowo, Ustronie Morskie, Wałcz, Wierzchowo, Złocieniec

14

Dyrektor Oddziału w Krakowie

gminy o statusie miasta

Kraków

 

 

gminy

Biskupice, Charsznica, Czernichów, Dobczyce, Gdów, Gołcza, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kłaj, Kocmyrzów-Luborzyca, Koniusza, Koszyce, Kozłów, Krzeszowice, Książ Wielki, Liszki, Lubień, Michałowice, Miechów, Mogilany, Myślenice, Niepołomice, Nowe Brzesko, Pałecznica, Pcim, Proszowice, Raciechowice, Racławice, Radziemice, Siepraw, Skała, Skawina, Słaboszów, Słomniki, Sułkowice, Sułoszowa, Świątniki Górne, Tokarnia, Wieliczka, Wielka Wieś, Wiśniowa, Zabierzów, Zielonki

15

Dyrektor Oddziału w Legnicy

gminy o statusie miasta

Bolesławiec, Chojnów, Głogów, Jawor, Legnica, Lubin, Wojcieszów, Złotoryja

gminy

Bolesławiec, Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Góra, Grębocice, Gromadka, Gryfów Śląski, Jemielno, Jerzmanowa, Kotla, Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Lubin, Lubomierz, Lwówek Śląski, Męcinka, Miłkowice, Mirsk, Mściwojów, Niechlów, Nowogrodziec, Osiecznica, Paszowice, Pęcław, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Świerzawa, Warta Bolesławiecka, Wądroże Wielkie, Wąsosz, Wleń, Zagrodno, Złotoryja, Żukowice

16

Dyrektor Oddziału w Lublinie

gminy o statusie miasta

Biała Podlaska, Dęblin, Kraśnik, Lubartów, Lublin, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Puławy, Radzyń Podlaski, Stoczek Łukowski, Świdnik, Terespol

gminy

Abramów, Adamów, Annopol, Baranów, Bełżyce, Biała Podlaska, Borki, Borzechów, Bychawa, Chodel, Cyców, Czemierniki, Dębowa Kłoda, Drelów, Dzierzkowice, Firlej, Garbów, Głusk, Gościeradów, Jabłonna, Jabłoń, Janowiec, Janów Podlaski, Jastków, Jeziorzany, Józefów nad Wisłą, Kamionka, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Kąkolewnica Wschodnia, Kłoczew, Kock, Kodeń, Komarówka Podlaska, Konopnica, Konstantynów, Końskowola, Kraśnik, Krzczonów, Krzywda, Kurów, Leśna Podlaska, Lubartów, Ludwin, Łaziska, Łęczna, Łomazy, Łuków, Markuszów, Mełgiew, Michów, Międzyrzec Podlaski, Milanów, Milejów, Nałęczów, Niedrzwica Duża, Niedźwiada, Niemce, Nowodwór, Opole Lubelskie, Ostrów Lubelski, Ostrówek, Parczew, Piaski, Piszczac, Podedwórze, Poniatowa, Puchaczów, Puławy, Radzyń Podlaski, Rokitno, Rossosz, Rybczewice, Ryki, Serniki, Serokomla, Siemień, Sławatycze, Sosnowica, Sosnówka, Spiczyn, Stanin, Stężyca, Stoczek Łukowski, Strzyżewice, Szastarka, Terespol, Trawniki, Trzebieszów, Trzydnik Duży, Tuczna, Ulan-Majorat, Ułęż, Urzędów, Uścimów, Wąwolnica, Wilkołaz, Wilków, Wisznice, Wohyń, Wojciechów, Wojcieszków, Wola Mysłowska, Wólka, Wysokie, Zakrzew, Zakrzówek, Zalesie, Żyrzyn

17

Dyrektor I Oddziału w Łodzi

gminy o statusie miasta

Brzeziny, Głowno, Kutno, Łęczyca, Łowicz, Łódź (dzielnice: Bałuty, Śródmieście, Polesie, część Widzewa), Ozorków, Zgierz

gminy

Aleksandrów Łódzki, Andrespol, Bedlno, Bielawy, Brzeziny, Chąśno, Daszyna, Dąbrowice, Dmosin, Domaniewice, Głowno, Góra Świętej Małgorzaty, Grabów, Jeżów, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Koluszki, Krośniewice, Krzyżanów, Kutno, Łanięta, Łęczyca, Łowicz, Łyszkowice, Nieborów, Nowe Ostrowy, Nowosolna, Oporów, Ozorków, Parzęczew, Piątek, Rogów, Stryków, Strzelce, Świnice Warckie, Witonia, Zduny, Zgierz, Żychlin

18

Dyrektor II Oddziału w Łodzi

gminy o statusie miasta

Konstantynów Łódzki, Łódź (dzielnice: Górna, część Widzewa), Pabianice, Sieradz, Zduńska Wola

gminy

Biała, Błaszki, Bolesławiec, Brąszewice, Brójce, Brzeźnio, Buczek, Burzenin, Czarnożyły, Czastary, Dalików, Dłutów, Dobroń, Działoszyn, Galewice, Goszczanów, Kiełczygłów, Klonowa, Konopnica, Ksawerów, Lutomiersk, Lututów, Łask, Łubnice, Mokrsko, Nowa Brzeźnica, Osjaków, Ostrówek, Pabianice, Pajęczno, Pątnów, Pęczniew, Poddębice, Rząśnia, Rzgów, Sędziejowice, Siemkowice, Sieradz, Skomlin, Sokolniki, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce, Szadek, Tuszyn, Uniejów, Warta, Wartkowice, Widawa, Wieluń, Wieruszów, Wierzchlas, Wodzierady, Wróblew, Zadzim, Zapolice, Zduńska Wola, Złoczew

19

Dyrektor Oddziału w Nowym Sączu

gminy o statusie miasta

Gorlice, Grybów, Limanowa, Mszana Dolna, Nowy Sącz, Nowy Targ, Szczawnica, Zakopane

gminy

Biały Dunajec, Biecz, Bobowa, Bukowina Tatrzańska, Chełmiec, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Dobra, Gorlice, Gródek nad Dunajcem, Grybów, Jabłonka, Jodłownik, Kamienica, Kamionka Wielka, Korzenna, Kościelisko, Krościenko nad Dunajcem, Krynica-Zdrój, Laskowa, Limanowa, Lipinki, Lipnica Wielka, Łabowa, Łapsze Niżne, Łącko, Łososina Dolna, Łukowica, Łużna, Moszczenica, Mszana Dolna, Muszyna, Nawojowa, Niedźwiedź, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Piwniczna-Zdrój, Podegrodzie, Poronin, Raba Wyżna, Rabka-Zdrój, Ropa, Rytro, Sękowa, Słopnice, Spytkowice, Stary Sącz, Szaflary, Tymbark, Uście Gorlickie

20

Dyrektor Oddziału w Olsztynie

gminy o statusie miasta

Bartoszyce, Działdowo, Ełk, Giżycko, Górowo Iławeckie, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Mrągowo, Olsztyn, Szczytno

gminy

Banie Mazurskie, Barciany, Barczewo, Bartoszyce, Biała Piska, Biskupiec, Bisztynek, Budry, Dobre Miasto, Dubeninki, Dywity, Działdowo, Dźwierzuty, Ełk, Gietrzwałd, Giżycko, Gołdap, Górowo Iławeckie, Iłowo-Osada, Janowiec Kościelny, Janowo, Jedwabno, Jeziorany, Jonkowo, Kalinowo, Kętrzyn, Kiwity, Kolno, Korsze, Kowale Oleckie, Kozłowo, Kruklanki, Lidzbark Warmiński, Lidzbark, Lubomino, Mikołajki, Miłki, Mrągowo, Nidzica, Olecko, Olsztynek, Orneta, Orzysz, Pasym, Piecki, Pisz, Płośnica, Pozezdrze, Prostki, Purda, Reszel, Rozogi, Ruciane-Nida, Rybno, Ryn, Sępopol, Sorkwity, Srokowo, Stare Juchy, Stawiguda, Szczytno, Świątki, Świętajno, Węgorzewo, Wielbark, Wieliczki, Wydminy

21

Dyrektor Oddziału w Opolu

gminy o statusie miasta

Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Opole

gminy

Baborów, Biała, Bierawa, Branice, Byczyna, Chrząstowice, Cisek, Dąbrowa, Dobrodzień, Dobrzeń Wielki, Domaszowice, Głogówek, Głubczyce, Głuchołazy, Gogolin, Gorzów Śląski, Grodków, Izbicko, Jemielnica, Kamiennik, Kietrz, Kluczbork, Kolonowskie, Komprachcice, Korfantów, Krapkowice, Lasowice Wielkie, Leśnica, Lewin Brzeski, Lubrza, Lubsza, Łambinowice, Łubniany, Murów, Namysłów, Niemodlin, Nysa, Olesno, Olszanka, Otmuchów, Ozimek, Paczków, Pakosławice, Pawłowiczki, Pokój, Polska Cerekiew, Popielów, Praszka, Prószków, Prudnik, Radłów, Reńska Wieś, Rudniki, Skarbimierz, Skoroszyce, Strzelce Opolskie, Strzeleczki, Świerczów, Tarnów Opolski, Tułowice, Turawa, Ujazd, Walce, Wilków, Wołczyn, Zawadzkie, Zdzieszowice, Zębowice

22

Dyrektor Oddziału w Ostrowie Wielkopolskim

gminy o statusie miasta

Kalisz, Kościan, Leszno, Ostrów Wielkopolski, Sulmierzyce

gminy

Baranów, Blizanów, Bojanowo, Borek Wielkopolski, Bralin, Brzeziny, Ceków-Kolonia, Chocz, Czajków, Czempiń, Czermin, Dobrzyca, Doruchów, Gizałki, Godziesze Wielkie, Gołuchów, Gostyń, Grabów nad Prosną, Jaraczewo, Jarocin, Jutrosin, Kępno, Kobyla Góra, Kobylin, Kościan, Kotlin, Koźmin Wielkopolski, Koźminek, Kraszewice, Krobia, Krotoszyn, Krzemieniewo, Krzywiń, Lipno, Lisków, Łęka Opatowska, Miejska Górka, Mikstat, Mycielin, Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Opatówek, Osieczna, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Pakosław, Perzów, Pępowo, Piaski, Pleszew, Pogorzela, Poniec, Przemęt, Przygodzice, Raszków, Rawicz, Rozdrażew, Rychtal, Rydzyna, Siedlec, Sieroszewice, Sośnie, Stawiszyn, Szczytniki, Śmigiel, Święciechowa, Trzcinica, Wijewo, Włoszakowice, Wolsztyn, Zduny, Żelazków, Żerków

23

Dyrektor Oddziału w Pile

gminy o statusie miasta

Chodzież, Czarnków, Piła, Wągrowiec, Złotów

gminy

Białośliwie, Budzyń, Chodzież, Czarnków, Damasławek, Drawsko, Gołańcz, Jastrowie, Kaczory, Krajenka, Krzyż Wielkopolski, Lipka, Lubasz, Łobżenica, Margonin, Miasteczko Krajeńskie, Mieścisko, Okonek, Połajewo, Skoki, Szamocin, Szydłowo, Tarnówka, Trzcianka, Ujście, Wapno, Wągrowiec, Wieleń, Wyrzysk, Wysoka, Zakrzewo, Złotów

24

Dyrektor Oddziału w Płocku

gminy o statusie miasta

Ciechanów, Gostynin, Maków Mazowiecki, Mława, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Płock, Płońsk, Przasnysz, Raciąż, Sierpc

gminy

Andrzejewo, Baboszewo, Baranowo, Bielsk, Bieżuń, Bodzanów, Boguty-Pianki, Brańszczyk, Brok, Brudzeń Duży, Bulkowo, Chorzele, Ciechanów, Czarnia, Czernice Borowe, Czerwin, Czerwińsk nad Wisłą, Czerwonka, Długosiodło, Drobin, Dzierzążnia, Dzierzgowo, Gąbin, Glinojeck, Gołymin-Ośrodek, Gostynin, Goworowo, Gozdowo, Grudusk, Gzy, Jednorożec, Joniec, Kadzidło, Karniewo, Krasne, Krasnosielc, Krzynowłoga Mała, Kuczbork-Osada, Lelis, Lipowiec Kościelny, Lubowidz, Lutocin, Łąck, Łyse, Mała Wieś, Małkinia Górna, Młynarze, Mochowo, Myszyniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Nowy Duninów, Nur, Obryte, Ojrzeń, Olszewo-Borki, Opinogóra Górna, Ostrów Mazowiecka, Pacyna, Płoniawy-Bramura, Płońsk, Pokrzywnica, Przasnysz, Pułtusk, Raciąż, Radzanowo, Radzanów, Regimin, Rościszewo, Różan, Rząśnik, Rzekuń, Rzewnie, Sanniki, Siemiątkowo, Sierpc, Słubice, Słupno, Sochocin, Somianka, Sońsk, Stara Biała, Staroźreby, Stary Lubotyń, Strzegowo, Stupsk, Sypniewo, Szczawin Kościelny, Szczutowo, Szelków, Szreńsk, Szulborze Wielkie, Szydłowo, Świercze, Troszyn, Wąsewo, Wieczfnia Kościelna, Winnica, Wiśniewo, Wyszków, Wyszogród, Zabrodzie, Załuski, Zaręby Kościelne, Zatory, Zawidz, Żuromin

25

Dyrektor I Oddziału w Poznaniu

gminy o statusie miasta

Luboń, Obrzycko, Poznań (dzielnice: Poznań-Grunwald, Poznań-Jeżyce, Poznań-Stare Miasto, Poznań-Wilda), Puszczykowo

gminy

Buk, Chrzypsko Wielkie, Dopiewo, Duszniki, Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Kamieniec, Kaźmierz, Komorniki, Kuślin, Kwilcz, Lwówek, Miedzichowo, Międzychód, Mosina, Nowy Tomyśl, Obrzycko, Opalenica, Ostroróg, Pniewy, Rakoniewice, Rokietnica, Sieraków, Stęszew, Suchy Las, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Wielichowo, Wronki, Zbąszyń

26

Dyrektor II Oddziału w Poznaniu

gminy o statusie miasta

Gniezno, Koło, Konin, Poznań (dzielnica Poznań-Nowe Miasto), Słupca, Turek

gminy

Babiak, Brodnica, Brudzew, Chodów, Czerniejewo, Czerwonak, Dąbie, Dobra, Dolsk, Dominowo, Gniezno, Golina, Grodziec, Grzegorzew, Kawęczyn, Kazimierz Biskupi, Kiszkowo, Kleczew, Kleszczewo, Kłecko, Kłodawa, Kołaczkowo, Koło, Kostrzyn, Kościelec, Kórnik, Kramsk, Krzykosy, Krzymów, Książ Wielkopolski, Lądek, Łubowo, Malanów, Mieleszyn, Miłosław, Murowana Goślina, Nekla, Niechanowo, Nowe Miasto nad Wartą, Oborniki, Olszówka, Orchowo, Osiek Mały, Ostrowite, Pobiedziska, Powidz, Przedecz, Przykona, Pyzdry, Rogoźno, Rychwał, Ryczywół, Rzgów, Skulsk, Słupca, Sompolno, Stare Miasto, Strzałkowo, Swarzędz, Ślesin, Śrem, Środa Wielkopolska, Trzemeszno, Tuliszków, Turek, Wierzbinek, Wilczyn, Witkowo, Władysławów, Września, Zagórów, Zaniemyśl

27

Dyrektor Oddziału w Radomiu

gminy o statusie miasta

Pionki, Radom

gminy

Belsk Duży, Białobrzegi, Błędów, Borkowice, Chlewiska, Chotcza, Chynów, Ciepielów, Garbatka-Letnisko, Gielniów, Głowaczów, Gniewoszów, Goszczyn, Gózd, Grabów nad Pilicą, Grójec, Iłża, Jasieniec, Jastrząb, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kazanów, Klwów, Kowala, Kozienice, Lipsko, Magnuszew, Mirów, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Odrzywół, Orońsko, Pionki, Pniewy, Policzna, Potworów, Promna, Przyłęk, Przysucha, Przytyk, Radzanów, Rusinów, Rzeczniów, Sieciechów, Sienno, Skaryszew, Solec nad Wisłą, Stara Błotnica, Stromiec, Szydłowiec, Tarczyn, Tczów, Warka, Wieniawa, Wierzbica, Wolanów, Wyśmierzyce, Zakrzew, Zwoleń

28

Dyrektor Oddziału w Rybniku

gminy o statusie miasta

Bieruń, Imielin, Jastrzębie-Zdrój, Lędziny, Łaziska Górne, Mikołów, Orzesze, Pszów, Racibórz, Radlin, Rybnik, Rydułtowy, Tychy, Wodzisław Śląski, Żory

gminy

Bojszowy, Chełm Śląski, Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Goczałkowice-Zdrój, Godów, Gorzyce, Jejkowice, Kobiór, Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Lubomia, Lyski, Marklowice, Miedźna, Mszana, Nędza, Ornontowice, Pawłowice, Pietrowice Wielkie, Pszczyna, Rudnik, Suszec, Świerklany, Wyry

29

Dyrektor Oddziału w Rzeszowie

gminy o statusie miasta

Dynów, Jarosław, Leżajsk, Lubaczów, Łańcut, Mielec, Przemyśl, Przeworsk, Radymno, Rzeszów, Stalowa Wola, Tarnobrzeg

gminy

Adamówka, Baranów Sandomierski, Białobrzegi, Bircza, Błażowa, Boguchwała, Bojanów, Borowa, Chłopice, Chmielnik, Cieszanów, Cmolas, Czarna, Czermin, Czudec, Dubiecko, Dynów, Dzikowiec, Fredropol, Frysztak, Gać, Gawłuszowice, Głogów Małopolski, Gorzyce, Grębów, Grodzisko Dolne, Harasiuki, Horyniec-Zdrój, Hyżne, Iwierzyce, Jarocin, Jarosław, Jawornik Polski, Jeżowe, Kamień, Kańczuga, Kolbuszowa, Krasiczyn, Krasne, Krzeszów, Krzywcza, Kuryłówka, Laszki, Leżajsk, Lubaczów, Lubenia, Łańcut, Majdan Królewski, Markowa, Medyka, Mielec, Narol, Niebylec, Nisko, Niwiska, Nowa Dęba, Nowa Sarzyna, Oleszyce, Orły, Ostrów, Padew Narodowa, Pawłosiów, Pruchnik, Przecław, Przemyśl, Przeworsk, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Radomyśl Wielki, Radymno, Rakszawa, Raniżów, Rokietnica, Ropczyce, Roźwienica, Rudnik nad Sanem, Sędziszów Małopolski, Sieniawa, Sokołów Małopolski, Stary Dzików, Strzyżów, Stubno, Świlcza, Tryńcza, Trzebownisko, Tuszów Narodowy, Tyczyn, Ulanów, Wadowice Górne, Wiązownica, Wielkie Oczy, Wielopole Skrzyńskie, Wiśniowa, Zaklików, Zaleszany, Zarzecze, Żołynia, Żurawica

30

Dyrektor Oddziału w Siedlcach

gminy o statusie miasta

Garwolin, Łaskarzew, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Sulejówek, Sokołów Podlaski, Węgrów

gminy

Bielany, Borowie, Cegłów, Ceranów, Dębe Wielkie, Dobre, Domanice, Garwolin, Górzno, Grębków, Halinów, Huszlew, Jabłonna Lacka, Jakubów, Kałuszyn, Korczew, Korytnica, Kosów Lacki, Kotuń, Latowicz, Liw, Łaskarzew, Łochów, Łosice, Maciejowice, Miastków Kościelny, Miedzna, Mińsk Mazowiecki, Mokobody, Mordy, Mrozy, Olszanka, Paprotnia, Parysów, Pilawa, Platerów, Przesmyki, Repki, Sabnie, Sadowne, Sarnaki, Siedlce, Siennica, Skórzec, Sobolew, Sokołów Podlaski, Stanisławów, Stara Kornica, Sterdyń, Stoczek, Suchożebry, Trojanów, Wierzbno, Wilga, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn, Żelechów

31

Dyrektor Oddziału w Słupsku

gminy o statusie miasta

Chojnice, Człuchów, Lębork, Łeba, Słupsk, Ustka

gminy

Borzytuchom, Brusy, Bytów, Cewice, Chojnice, Czarna Dąbrówka, Czarne, Czersk, Człuchów, Damnica, Debrzno, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kępice, Kobylnica, Koczała, Kołczygłowy, Konarzyny, Lipnica, Miastko, Nowa Wieś Lęborska, Parchowo, Potęgowo, Przechlewo, Rzeczenica, Słupsk, Smołdzino, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Ustka, Wicko

32

Dyrektor Oddziału w Sosnowcu

gminy o statusie miasta

Będzin, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Poręba, Sławków, Sosnowiec, Wojkowice, Zawiercie

gminy

Bobrowniki, Irządze, Kroczyce, Łazy, Mierzęcice, Ogrodzieniec, Pilica, Psary, Siewierz, Szczekociny, Włodowice, Żarnowiec

33

Dyrektor Oddziału w Szczecinie

gminy o statusie miasta

Stargard, Szczecin, Świnoujście

gminy

Banie, Barlinek, Bielice, Bierzwnik, Boleszkowice, Brojce, Cedynia, Chociwel, Chojna, Choszczno, Dębno, Dobra, Dobra (Szczecińska), Dobrzany, Dolice, Drawno, Dziwnów, Golczewo, Goleniów, Gryfice, Gryfino, Ińsko, Kamień Pomorski, Karnice, Kobylanka, Kołbaskowo, Kozielice, Krzęcin, Lipiany, Łobez, Marianowo, Maszewo, Mieszkowice, Międzyzdroje, Moryń, Myślibórz, Nowe Warpno, Nowogard, Nowogródek Pomorski, Osina, Pełczyce, Płoty, Police, Przelewice, Przybiernów, Pyrzyce, Radowo Małe, Recz, Resko, Rewal, Stara Dąbrowa, Stare Czarnowo, Stargard, Stepnica, Suchań, Świerzno, Trzcińsko-Zdrój, Trzebiatów, Warnice, Węgorzyno, Widuchowa, Wolin

34

Dyrektor Oddziału w Tarnowie

gminy o statusie miasta

Bochnia, Tarnów

 

 

gminy

Bochnia, Bolesław, Borzęcin, Brzesko, Ciężkowice, Czchów, Dąbrowa Tarnowska, Dębno, Drwinia, Gnojnik, Gręboszów, Gromnik, Iwkowa, Lipnica Murowana, Lisia Góra, Łapanów, Mędrzechów, Nowy Wiśnicz, Olesno, Pleśna, Radgoszcz, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Rzezawa, Skrzyszów, Szczucin, Szczurowa, Szerzyny, Tarnów, Trzciana, Tuchów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno, Żegocina

35

Dyrektor Oddziału w Tomaszowie Mazowieckim

gminy o statusie miasta

Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki

gminy

Aleksandrów, Bełchatów, Będków, Biała Rawska, Białaczów, Bolimów, Budziszewice, Cielądz, Czarnocin, Czerniewice, Dobryszyce, Drużbice, Drzewica, Gidle, Głuchów, Godzianów, Gomunice, Gorzkowice, Grabica, Inowłódz, Kamieńsk, Kleszczów, Kluki, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Kowiesy, Lgota Wielka, Lipce Reymontowskie, Lubochnia, Ładzice, Łęki Szlacheckie, Maków, Masłowice, Mniszków, Moszczenica, Nowy Kawęczyn, Opoczno, Paradyż, Poświętne, Przedbórz, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Regnów, Ręczno, Rokiciny, Rozprza, Rusiec, Rzeczyca, Sadkowice, Skierniewice, Sławno, Słupia, Sulejów, Szczerców, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd, Wielgomłyny, Wola Krzysztoporska, Wolbórz, Zelów, Żarnów, Żelechlinek, Żytno

36

Dyrektor Oddziału w Toruniu

gminy o statusie miasta

Aleksandrów Kujawski, Brodnica, Chełmno, Chełmża, Ciechocinek, Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Kowal, Lipno, Nieszawa, Radziejów, Rypin, Toruń, Wąbrzeźno, Włocławek

gminy

Aleksandrów Kujawski, Bartniczka, Baruchowo, Bądkowo, Bobrowniki, Bobrowo, Boniewo, Brodnica, Brześć Kujawski, Brzozie, Brzuze, Bytoń, Chełmno, Chełmża, Choceń, Chodecz, Chrostkowo, Ciechocin, Czernikowo, Dębowa Łąka, Dobre, Dobrzyń nad Wisłą, Fabianki, Golub-Dobrzyń, Górzno, Grudziądz, Gruta, Izbica Kujawska, Jabłonowo Pomorskie, Kijewo Królewskie, Kikół, Koneck, Kowal, Kowalewo Pomorskie, Książki, Lipno, Lisewo, Lubanie, Lubicz, Lubień Kujawski, Lubraniec, Łasin, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Osiek, Osięciny, Papowo Biskupie, Piotrków Kujawski, Płużnica, Raciążek, Radomin, Radziejów, Radzyń Chełmiński, Rogowo, Rogóźno, Rypin, Skępe, Skrwilno, Stolno, Świecie nad Osą, Świedziebnia, Tłuchowo, Topólka, Unisław, Waganiec, Wąbrzeźno, Wąpielsk, Wielgie, Wielka Nieszawka, Włocławek, Zakrzewo, Zbiczno, Zbójno, Zławieś Wielka

37

Dyrektor Oddziału w Wałbrzychu

gminy o statusie miasta

Bielawa, Boguszów-Gorce, Duszniki-Zdrój, Dzierżoniów, Jedlina-Zdrój, Jelenia Góra, Kamienna Góra, Karpacz, Kłodzko, Kowary, Kudowa-Zdrój, Lubań, Nowa Ruda, Piechowice, Pieszyce, Piława Górna, Polanica-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Szklarska Poręba, Świdnica, Świebodzice, Świeradów-Zdrój, Wałbrzych, Zawidów, Zgorzelec

gminy

Bardo, Bogatynia, Bystrzyca Kłodzka, Ciepłowody, Czarny Bór, Dobromierz, Dzierżoniów, Głuszyca, Janowice Wielkie, Jaworzyna Śląska, Jeżów Sudecki, Kamieniec Ząbkowicki, Kamienna Góra, Kłodzko, Lądek-Zdrój, Leśna, Lewin Kłodzki, Lubań, Lubawka, Łagiewniki, Marcinowice, Marciszów, Mieroszów, Międzylesie, Mysłakowice, Niemcza, Nowa Ruda, Olszyna, Pieńsk, Platerówka, Podgórzyn, Radków, Siekierczyn, Stara Kamienica, Stare Bogaczowice, Stoszowice, Stronie Śląskie, Strzegom, Sulików, Szczytna, Świdnica, Walim, Węgliniec, Ząbkowice Śląskie, Zgorzelec, Ziębice, Złoty Stok, Żarów

38

Dyrektor I Oddziału w Warszawie

gminy o statusie miasta

Warszawa (dzielnice: Bemowo, Bielany, Ochota, Śródmieście, Ursus, Włochy, Wola, Żoliborz)

gminy

Izabelin, Łomianki, Raszyn, Stare Babice

39

Dyrektor II Oddziału w Warszawie

gminy o statusie miasta

Józefów, Kobyłka, Legionowo, Marki, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Warszawa (dzielnice: Białołęka, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Targówek, Wawer, Wesoła), Ząbki, Zielonka

gminy

Celestynów, Czosnów, Dąbrówka, Jabłonna, Jadów, Karczew, Klembów, Kołbiel, Leoncin, Nasielsk, Nieporęt, Osieck, Pomiechówek, Poświętne, Radzymin, Serock, Sobienie-Jeziory, Strachówka, Tłuszcz, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Zakroczym

40

Dyrektor III Oddziału w Warszawie

gminy o statusie miasta

Milanówek, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Sochaczew, Warszawa (dzielnice: Mokotów, Ursynów, Wilanów), Żyrardów

gminy

Baranów, Błonie, Brochów, Brwinów, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Iłów, Jaktorów, Kampinos, Konstancin Jeziorna, Leszno, Lesznowola, Michałowice, Młodzieszyn, Mszczonów, Nadarzyn, Nowa Sucha, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Prażmów, Puszcza Mariańska, Radziejowice, Rybno, Sochaczew, Teresin, Wiskitki, Żabia Wola

41

Dyrektor Oddziału we Wrocławiu

gminy o statusie miasta

Oleśnica, Oława, Wrocław

gminy

Bierutów, Borów, Brzeg Dolny, Cieszków, Czernica, Długołęka, Dobroszyce, Domaniów, Dziadowa Kłoda, Jelcz-Laskowice, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Kondratowice, Kostomłoty, Krośnice, Malczyce, Mietków, Międzybórz, Miękinia, Milicz, Oborniki Śląskie, Oleśnica, Oława, Prusice, Przeworno, Siechnice, Sobótka, Strzelin, Syców, Środa Śląska, Trzebnica, Twardogóra, Udanin, Wiązów, Wińsko, Wisznia Mała, Wołów, Zawonia, Żmigród, Żórawina

42

Dyrektor Oddziału w Zabrzu

gminy o statusie miasta

Bytom, Gliwice, Kalety, Knurów, Miasteczko Śląskie, Piekary Śląskie, Pyskowice, Radzionków, Tarnowskie Góry, Zabrze

gminy

Gierałtowice, Krupski Młyn, Ożarowice, Pilchowice, Rudziniec, Sośnicowice, Świerklaniec, Toszek, Tworóg, Wielowieś, Zbrosławice

43

Dyrektor Oddziału w Zielonej Górze

gminy o statusie miasta

Gozdnica, Gubin, Łęknica, Nowa Sól, Zielona Góra, Żagań, Żary

gminy

Babimost, Bobrowice, Bojadła, Brody, Brzeźnica, Bytnica, Bytom Odrzański, Czerwieńsk, Dąbie, Gubin, Iłowa, Jasień, Kargowa, Kolsko, Kożuchów, Krosno Odrzańskie, Lipinki Łużyckie, Lubrza, Lubsko, Łagów, Małomice, Maszewo, Niegosławice, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Nowogród Bobrzański, Otyń, Przewóz, Siedlisko, Skąpe, Sława, Sulechów, Szczaniec, Szlichtyngowa, Szprotawa, Świdnica, Świebodzin, Trzebiechów, Trzebiel, Tuplice, Wschowa, Wymiarki, Zabór, Zbąszynek, Zielona Góra, Żagań, Żary

 

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Wicherkiewicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »