reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA1)

z dnia 16 grudnia 2016 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej

Na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1793, 1807, 1860, 1948 i 2138) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej]

W rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 357) w załączniku nr 5 po lp. 20 dodaje się lp. 21 w brzmieniu określonym w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

§ 2. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Minister Zdrowia: K. Radziwiłł


1) Minister Zdrowia kieruje działem administracji rządowej - zdrowie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Zdrowia (Dz. U. poz. 1908).

Załącznik 1.

Załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia
z dnia 16 grudnia 2016 r. (poz. 2164)

21

 

Opieka kompleksowa po zawale mięśnia sercowego

Wymagania formalne

Porada specjalistyczna – kardiologia.

Pozostałe wymagania

1. Zapewnienie współpracy z podmiotem udzielającym świadczeń gwarantowanych w zakresie kompleksowej opieki po zawale mięśnia sercowego w ramach leczenia szpitalnego.

2. Kardiologiczna opieka specjalistyczna w okresie 12 miesięcy od wystąpienia zawału serca obejmująca:

1) realizację badań diagnostycznych;

2) co najmniej 3 porady, średnio 4 porady w grupie pacjentów objętych opieką przez jednego świadczeniodawcę, obejmujące:

a) poradę specjalistyczną z zakresu kardiologii w okresie nieprzekraczającym 6 tygodni od momentu wypisu ze szpitala po zawale serca, a w uzasadnionych przypadkach w okresie 6 tygodni od momentu zakończenia hospitalizacji kończącej proces rewaskularyzacji mięśnia sercowego, o którym mowa w lp. 36 załącznika nr 4 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 694, z późn. zm.),

b) porady specjalistyczne z zakresu kardiologii zgodnie z indywidualnym planem leczenia, opracowanym przez lekarza prowadzącego, w tym obejmujące kwalifikację do implantacji całkowitego automatycznego systemu do kardiowersji lub defibrylacji (systemem ICD) lub układu resynchronizującego serce z funkcją defibrylacji (systemem CRT-D) oraz poradę monitorującą urządzenia wszczepialne,

c) poradę specjalistyczną z zakresu kardiologii obejmującą bilans opieki w ramach świadczenia w okresie ostatnich planowanych 6 tygodni leczenia.

 

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Elżbieta Jachymczak

Dziennikarka ekonomiczna, szkoleniowiec z pasją

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama