| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)

z dnia 27 września 2019 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie obszarów uznawanych za obszary proekologiczne oraz warunków wspólnej realizacji praktyki utrzymania tych obszarów

Na podstawie art. 12 ust. 4 ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. z 2018 r. poz. 1312 oraz z 2019 r. poz. 1824) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Rozporządzenie w sprawie obszarów uznawanych za obszary proekologiczne oraz warunków wspólnej realizacji praktyki utrzymania tych obszarów]

W rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 11 marca 2015 r. w sprawie obszarów uznawanych za obszary proekologiczne oraz warunków wspólnej realizacji praktyki utrzymania tych obszarów (Dz. U. poz. 354, z 2017 r. poz. 1943, z 2018 r. poz. 1635 i 1880 oraz z 2019 r. poz. 100) wprowadza się następujące zmiany:

1) po § 11b dodaje się § 11c–11e w brzmieniu:

„§ 11c. W 2019 r. w przypadku obszarów, o których mowa w art. 46 ust. 2 lit. a rozporządzenia nr 1307/2013, położonych na obszarze poszkodowanym z powodu suszy, jaka wystąpiła w 2019 r., za obszary proekologiczne uznaje się również grunty ugorowane, na których jest prowadzona produkcja rolna.

§ 11d. W 2019 r. w przypadku obszarów, o których mowa w art. 46 ust. 2 lit. i rozporządzenia nr 1307/2013, położonych na obszarze poszkodowanym z powodu suszy, jaka wystąpiła w 2019 r., za obszary proekologiczne uznaje się również obszary międzyplonu:

1) utworzonego przez wysianie trawy lub innych zielnych roślin pastewnych lub obejmującego gatunki roślin ozimych uprawianych w plonie głównym z przeznaczeniem do zbiorów na paszę lub do wypasu;

2) ścierniskowego, jeżeli mieszanka została wysiana w terminie, o którym mowa w § 8 ust. 2 pkt 2 lit. a tiret pierwsze, i była utrzymywana przez okres co najmniej 6 tygodni od dnia wysiania mieszanki oraz jeżeli:

a) z powodu suszy, jaka wystąpiła w 2019 r., mieszanka nie została wysiana w optymalnym agrotechnicznym terminie,

b) po międzyplonie ścierniskowym na obszarze tym będą wysiane gatunki roślin ozimych.

§ 11e. Za obszar poszkodowany z powodu suszy, jaka wystąpiła w 2019 r., uznaje się obszar wskazany w załączniku nr 3 do rozporządzenia.”;

2) dodaje się załącznik nr 3 do rozporządzenia w brzmieniu określonym w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

§ 2. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: wz. R. Zarudzki


1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. poz. 1250).

Załącznik 1. [OBSZAR POSZKODOWANY Z POWODU SUSZY, JAKA WYSTĄPIŁA W 2019 R.]

Załącznik do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
z dnia 27 września 2019 r. (poz. 1866)

OBSZAR POSZKODOWANY Z POWODU SUSZY, JAKA WYSTĄPIŁA W 2019 R.

1. Województwo dolnośląskie

Powiat

Gmina

Identyfikator gminy

bolesławiecki

Bolesławiec (gm. miejska)

0201011

bolesławiecki

Bolesławiec

0201022

bolesławiecki

Gromadka

0201032

bolesławiecki

Nowogrodziec

0201043

bolesławiecki

Osiecznica

0201052

bolesławiecki

Warta Bolesławiecka

0201062

dzierżoniowski

Bielawa (gm. miejska)

0202011

dzierżoniowski

Dzierżoniów (gm. miejska)

0202021

dzierżoniowski

Pieszyce

0202033

dzierżoniowski

Piława Górna (gm. miejska)

0202041

dzierżoniowski

Dzierżoniów

0202052

dzierżoniowski

Łagiewniki

0202062

dzierżoniowski

Niemcza

0202073

głogowski

Głogów (gm. miejska)

0203011

głogowski

Głogów

0203022

głogowski

Jerzmanowa

0203032

głogowski

Kotla

0203042

głogowski

Pęcław

0203052

głogowski

Żukowice

0203062

górowski

Góra

0204013

górowski

Jemielno

0204022

górowski

Niechlów

0204032

górowski

Wąsosz

0204043

jaworski

Jawor (gm. miejska)

0205011

jaworski

Bolków

0205023

jaworski

Męcinka

0205032

jaworski

Mściwojów

0205042

jaworski

Paszowice

0205052

jaworski

Wądroże Wielkie

0205062

jeleniogórski

Janowice Wielkie

0206052

jeleniogórski

Jeżów Sudecki

0206062

jeleniogórski

Stara Kamienica

0206092

kamiennogórski

Marciszów

0207042

legnicki

Chojnów (gm. miejska)

0209011

legnicki

Chojnów

0209022

legnicki

Krotoszyce

0209032

legnicki

Kunice

0209042

legnicki

Legnickie Pole

0209052

legnicki

Miłkowice

0209062

legnicki

Prochowice

0209073

legnicki

Ruja

0209082

lubański

Lubań (gm. miejska)

0210011

lubański

Leśna

0210033

lubański

Lubań

0210042

lubański

Olszyna

0210053

lubański

Platerówka

0210062

lubański

Siekierczyn

0210072

lubiński

Lubin (gm. miejska)

0211011

lubiński

Lubin

0211022

lubiński

Rudna

0211032

lubiński

Ścinawa

0211043

lwówecki

Gryfów Śląski

0212013

lwówecki

Lubomierz

0212023

lwówecki

Lwówek Śląski

0212033

lwówecki

Wleń

0212053

milicki

Cieszków

0213012

milicki

Krośnice

0213022

milicki

Milicz

0213033

oleśnicki

Oleśnica (gm. miejska)

0214011

oleśnicki

Bierutów

0214023

oleśnicki

Dobroszyce

0214032

oleśnicki

Dziadowa Kłoda

0214042

oleśnicki

Międzybórz

0214053

oleśnicki

Oleśnica

0214062

oleśnicki

Syców

0214073

oleśnicki

Twardogóra

0214083

oławski

Oława (gm. miejska)

0215011

oławski

Domaniów

0215022

oławski

Jelcz-Laskowice

0215033

oławski

Oława

0215042

polkowicki

Chocianów

0216013

polkowicki

Gaworzyce

0216022

polkowicki

Grębocice

0216032

polkowicki

Polkowice

0216043

polkowicki

Przemków

0216053

polkowicki

Radwanice

0216062

strzeliński

Borów

0217012

strzeliński

Kondratowice

0217022

strzeliński

Przeworno

0217032

strzeliński

Strzelin

0217043

strzeliński

Wiązów

0217053

średzki

Kostomłoty

0218012

średzki

Malczyce

0218022

średzki

Miękinia

0218032

średzki

Środa Śląska

0218043

średzki

Udanin

0218052

świdnicki

Świdnica (gm. miejska)

0219011

świdnicki

Świebodzice (gm. miejska)

0219021

świdnicki

Dobromierz

0219032

świdnicki

Jaworzyna Śląska

0219043

świdnicki

Marcinowice

0219052

świdnicki

Strzegom

0219063

świdnicki

Świdnica

0219072

świdnicki

Żarów

0219083

trzebnicki

Oborniki Śląskie

0220013

trzebnicki

Prusice

0220023

trzebnicki

Trzebnica

0220033

trzebnicki

Wisznia Mała

0220042

trzebnicki

Zawonia

0220052

trzebnicki

Żmigród

0220063

wałbrzyski

Stare Bogaczowice

0221072

wałbrzyski

Walim

0221082

wołowski

Brzeg Dolny

0222013

wołowski

Wińsko

0222022

wołowski

Wołów

0222033

wrocławski

Czernica

0223012

wrocławski

Długołęka

0223022

wrocławski

Jordanów Śląski

0223032

wrocławski

Kąty Wrocławskie

0223043

wrocławski

Kobierzyce

0223052

wrocławski

Mietków

0223062

wrocławski

Sobótka

0223073

wrocławski

Siechnice

0223083

wrocławski

Żórawina

0223092

ząbkowicki

Ciepłowody

0224022

ząbkowicki

Kamieniec Ząbkowicki

0224032

ząbkowicki

Ząbkowice Śląskie

0224053

ząbkowicki

Ziębice

0224063

ząbkowicki

Złoty Stok

0224073

zgorzelecki

Zawidów (gm. miejska)

0225011

zgorzelecki

Zgorzelec (gm. miejska)

0225021

zgorzelecki

Bogatynia

0225033

zgorzelecki

Pieńsk

0225043

zgorzelecki

Sulików

0225052

zgorzelecki

Węgliniec

0225063

zgorzelecki

Zgorzelec

0225072

złotoryjski

Wojcieszów (gm. miejska)

0226011

złotoryjski

Złotoryja (gm. miejska)

0226021

złotoryjski

Pielgrzymka

0226032

złotoryjski

Świerzawa

0226043

złotoryjski

Zagrodno

0226052

złotoryjski

Złotoryja

0226062

m. Jelenia Góra

Jelenia Góra (gm. miejska)

0261011

m. Legnica

Legnica (gm. miejska)

0262011

m. Wrocław

Wrocław (gm. miejska)

0264011

m. Wałbrzych

Wałbrzych (gm. miejska)

0265011

2. Województwo kujawsko-pomorskie – cały obszar

3. Województwo lubelskie

Powiat

Gmina

Identyfikator gminy

bialski

Międzyrzec Podlaski (gm. miejska)

0601011

bialski

Terespol (gm. miejska)

0601021

bialski

Biała Podlaska

0601032

bialski

Drelów

0601042

bialski

Janów Podlaski

0601052

bialski

Kodeń

0601062

bialski

Konstantynów

0601072

bialski

Leśna Podlaska

0601082

bialski

Łomazy

0601092

bialski

Międzyrzec Podlaski

0601102

bialski

Piszczac

0601112

bialski

Rokitno

0601122

bialski

Rossosz

0601132

bialski

Sławatycze

0601142

bialski

Sosnówka

0601152

bialski

Terespol

0601162

bialski

Tuczna

0601172

bialski

Wisznice

0601182

bialski

Zalesie

0601192

biłgorajski

Biłgoraj (gm. miejska)

0602011

biłgorajski

Aleksandrów

0602022

biłgorajski

Biłgoraj

0602032

biłgorajski

Biszcza

0602042

biłgorajski

Frampol

0602053

biłgorajski

Goraj

0602062

biłgorajski

Księżpol

0602082

biłgorajski

Potok Górny

0602112

biłgorajski

Tereszpol

0602132

biłgorajski

Turobin

0602142

chełmski

Rejowiec Fabryczny (gm. miejska)

0603011

chełmski

Białopole

0603022

chełmski

Chełm

0603032

chełmski

Dorohusk

0603042

chełmski

Dubienka

0603052

chełmski

Kamień

0603062

chełmski

Leśniowice

0603072

chełmski

Rejowiec Fabryczny

0603082

chełmski

Ruda-Huta

0603092

chełmski

Sawin

0603102

chełmski

Siedliszcze

0603113

chełmski

Wierzbica

0603122

chełmski

Wojsławice

0603132

chełmski

Żmudź

0603142

chełmski

Rejowiec

0603153

hrubieszowski

Hrubieszów (gm. miejska)

0604011

hrubieszowski

Dołhobyczów

0604022

hrubieszowski

Horodło

0604032

hrubieszowski

Hrubieszów

0604042

hrubieszowski

Mircze

0604052

hrubieszowski

Trzeszczany

0604062

hrubieszowski

Uchanie

0604072

hrubieszowski

Werbkowice

0604082

janowski

Batorz

0605012

janowski

Chrzanów

0605022

janowski

Dzwola

0605032

janowski

Godziszów

0605042

janowski

Janów Lubelski

0605053

janowski

Modliborzyce

0605063

janowski

Potok Wielki

0605072

krasnostawski

Krasnystaw (gm. miejska)

0606011

krasnostawski

Fajsławice

0606022

krasnostawski

Gorzków

0606032

krasnostawski

Izbica

0606042

krasnostawski

Krasnystaw

0606052

krasnostawski

Kraśniczyn

0606062

krasnostawski

Łopiennik Górny

0606072

krasnostawski

Rudnik

0606092

krasnostawski

Siennica Różana

0606102

krasnostawski

Żółkiewka

0606112

kraśnicki

Kraśnik (gm. miejska)

0607011

kraśnicki

Annopol

0607023

kraśnicki

Dzierzkowice

0607032

kraśnicki

Gościeradów

0607042

kraśnicki

Kraśnik

0607052

kraśnicki

Szastarka

0607062

kraśnicki

Trzydnik Duży

0607072

kraśnicki

Urzędów

0607083

kraśnicki

Wilkołaz

0607092

kraśnicki

Zakrzówek

0607102

lubartowski

Lubartów (gm. miejska)

0608011

lubartowski

Abramów

0608022

lubartowski

Firlej

0608032

lubartowski

Jeziorzany

0608042

lubartowski

Kamionka

0608052

lubartowski

Kock

0608063

lubartowski

Lubartów

0608072

lubartowski

Michów

0608082

lubartowski

Niedźwiada

0608092

lubartowski

Ostrów Lubelski

0608103

lubartowski

Ostrówek

0608112

lubartowski

Serniki

0608122

lubartowski

Uścimów

0608132

lubelski

Bełżyce

0609013

lubelski

Borzechów

0609022

lubelski

Bychawa

0609033

lubelski

Garbów

0609042

lubelski

Głusk

0609052

lubelski

Jabłonna

0609062

lubelski

Jastków

0609072

lubelski

Konopnica

0609082

lubelski

Krzczonów

0609092

lubelski

Niedrzwica Duża

0609102

lubelski

Niemce

0609112

lubelski

Strzyżewice

0609122

lubelski

Wojciechów

0609132

lubelski

Wólka

0609142

lubelski

Wysokie

0609152

lubelski

Zakrzew

0609162

łęczyński

Cyców

0610012

łęczyński

Ludwin

0610022

łęczyński

Łęczna

0610033

łęczyński

Milejów

0610042

łęczyński

Puchaczów

0610052

łęczyński

Spiczyn

0610062

łukowski

Łuków (gm. miejska)

0611011

łukowski

Stoczek Łukowski (gm. miejska)

0611021

łukowski

Adamów

0611032

łukowski

Krzywda

0611042

łukowski

Łuków

0611052

łukowski

Serokomla

0611062

łukowski

Stanin

0611072

łukowski

Stoczek Łukowski

0611082

łukowski

Trzebieszów

0611092

łukowski

Wojcieszków

0611102

łukowski

Wola Mysłowska

0611112

opolski

Chodel

0612012

opolski

Józefów nad Wisłą

0612023

opolski

Karczmiska

0612032

opolski

Łaziska

0612042

opolski

Opole Lubelskie

0612053

opolski

Poniatowa

0612063

opolski

Wilków

0612072

parczewski

Dębowa Kłoda

0613012

parczewski

Jabłoń

0613022

parczewski

Milanów

0613032

parczewski

Parczew

0613043

parczewski

Podedwórze

0613052

parczewski

Siemień

0613062

parczewski

Sosnowica

0613072

puławski

Puławy (gm. miejska)

0614011

puławski

Baranów

0614022

puławski

Janowiec

0614032

puławski

Kazimierz Dolny

0614043

puławski

Końskowola

0614052

puławski

Kurów

0614062

puławski

Markuszów

0614072

puławski

Nałęczów

0614083

puławski

Puławy

0614092

puławski

Wąwolnica

0614102

puławski

Żyrzyn

0614112

radzyński

Radzyń Podlaski (gm. miejska)

0615011

radzyński

Borki

0615022

radzyński

Czemierniki

0615032

radzyński

Kąkolewnica

0615042

radzyński

Komarówka Podlaska

0615052

radzyński

Radzyń Podlaski

0615062

radzyński

Ulan-Majorat

0615072

radzyński

Wohyń

0615082

rycki

Dęblin (gm. miejska)

0616011

rycki

Kłoczew

0616022

rycki

Nowodwór

0616032

rycki

Ryki

0616043

rycki

Stężyca

0616052

rycki

Ułęż

0616062

świdnicki

Świdnik (gm. miejska)

0617011

świdnicki

Mełgiew

0617022

świdnicki

Piaski

0617033

świdnicki

Rybczewice

0617042

świdnicki

Trawniki

0617052

tomaszowski

Łaszczów

0618063

tomaszowski

Rachanie

0618072

tomaszowski

Telatyn

0618102

tomaszowski

Tyszowce

0618123

włodawski

Włodawa (gm. miejska)

0619011

włodawski

Hanna

0619022

włodawski

Hańsk

0619032

włodawski

Stary Brus

0619042

włodawski

Urszulin

0619052

włodawski

Włodawa

0619062

włodawski

Wola Uhruska

0619072

włodawski

Wyryki

0619082

zamojski

Adamów

0620012

zamojski

Grabowiec

0620022

zamojski

Komarów-Osada

0620032

zamojski

Łabunie

0620052

zamojski

Miączyn

0620062

zamojski

Nielisz

0620072

zamojski

Radecznica

0620082

zamojski

Sitno

0620092

zamojski

Skierbieszów

0620102

zamojski

Stary Zamość

0620112

zamojski

Sułów

0620122

zamojski

Szczebrzeszyn

0620133

zamojski

Zamość

0620142

zamojski

Zwierzyniec

0620153

m. Biała Podlaska

Biała Podlaska (gm. miejska)

0661011

m. Chełm

Chełm (gm. miejska)

0662011

m. Lublin

Lublin (gm. miejska)

0663011

m. Zamość

Zamość (gm. miejska)

0664011

4. Województwo lubuskie – cały obszar

5. Województwo łódzkie – cały obszar

6. Województwo mazowieckie – cały obszar

7. Województwo opolskie – cały obszar

8. Województwo podkarpackie

Powiat

Gmina

Identyfikator gminy

kolbuszowski

Majdan Królewski

1806032

leżajski

Nowa Sarzyna

1808053

niżański

Harasiuki

1812012

niżański

Jarocin

1812022

niżański

Jeżowe

1812032

niżański

Krzeszów

1812042

niżański

Nisko

1812053

niżański

Rudnik nad Sanem

1812063

niżański

Ulanów

1812073

stalowowolski

Stalowa Wola (gm. miejska)

1818011

stalowowolski

Bojanów

1818022

stalowowolski

Pysznica

1818032

stalowowolski

Radomyśl nad Sanem

1818042

stalowowolski

Zaklików

1818053

stalowowolski

Zaleszany

1818062

tarnobrzeski

Baranów Sandomierski

1820013

tarnobrzeski

Gorzyce

1820022

tarnobrzeski

Grębów

1820032

tarnobrzeski

Nowa Dęba

1820043

m. Tarnobrzeg

Tarnobrzeg (gm. miejska)

1864011

9. Województwo podlaskie – cały obszar

10. Województwo pomorskie – cały obszar

11. Województwo śląskie

Powiat

Gmina

Identyfikator gminy

będziński

Bobrowniki

2401042

będziński

Mierzęcice

2401052

będziński

Siewierz

2401073

częstochowski

Blachownia

2404013

częstochowski

Dąbrowa Zielona

2404022

częstochowski

Janów

2404032

częstochowski

Kamienica Polska

2404042

częstochowski

Kłomnice

2404052

częstochowski

Koniecpol

2404063

częstochowski

Konopiska

2404072

częstochowski

Kruszyna

2404082

częstochowski

Lelów

2404092

częstochowski

Mstów

2404102

częstochowski

Mykanów

2404112

częstochowski

Olsztyn

2404122

częstochowski

Poczesna

2404132

częstochowski

Przyrów

2404142

częstochowski

Rędziny

2404152

częstochowski

Starcza

2404162

gliwicki

Knurów (gm. miejska)

2405011

gliwicki

Pyskowice (gm. miejska)

2405021

gliwicki

Gierałtowice

2405032

gliwicki

Pilchowice

2405042

gliwicki

Rudziniec

2405052

gliwicki

Sośnicowice

2405063

gliwicki

Toszek

2405073

gliwicki

Wielowieś

2405082

kłobucki

Kłobuck

2406013

kłobucki

Krzepice

2406023

kłobucki

Lipie

2406032

kłobucki

Miedźno

2406042

kłobucki

Opatów

2406052

kłobucki

Panki

2406062

kłobucki

Popów

2406072

kłobucki

Przystajń

2406082

kłobucki

Wręczyca Wielka

2406092

lubliniecki

Lubliniec (gm. miejska)

2407011

lubliniecki

Boronów

2407022

lubliniecki

Ciasna

2407032

lubliniecki

Herby

2407042

lubliniecki

Kochanowice

2407052

lubliniecki

Koszęcin

2407062

lubliniecki

Pawonków

2407072

lubliniecki

Woźniki

2407083

mikołowski

Mikołów (gm. miejska)

2408021

mikołowski

Orzesze (gm. miejska)

2408031

mikołowski

Ornontowice

2408042

myszkowski

Myszków (gm. miejska)

2409011

myszkowski

Koziegłowy

2409023

myszkowski

Niegowa

2409032

myszkowski

Poraj

2409042

myszkowski

Żarki

2409053

raciborski

Racibórz (gm. miejska)

2411011

raciborski

Kornowac

2411022

raciborski

Krzanowice

2411033

raciborski

Krzyżanowice

2411042

raciborski

Kuźnia Raciborska

2411053

raciborski

Nędza

2411062

raciborski

Pietrowice Wielkie

2411072

raciborski

Rudnik

2411082

rybnicki

Czerwionka-Leszczyny

2412013

rybnicki

Gaszowice

2412022

rybnicki

Jejkowice

2412032

rybnicki

Lyski

2412042

rybnicki

Świerklany

2412052

tarnogórski

Kalety (gm. miejska)

2413011

tarnogórski

Miasteczko Śląskie (gm. miejska)

2413021

tarnogórski

Radzionków (gm. miejska)

2413031

tarnogórski

Tarnowskie Góry (gm. miejska)

2413041

tarnogórski

Krupski Młyn

2413052

tarnogórski

Ożarowice

2413062

tarnogórski

Świerklaniec

2413072

tarnogórski

Tworóg

2413082

tarnogórski

Zbrosławice

2413092

wodzisławski

Pszów (gm. miejska)

2415011

wodzisławski

Radlin (gm. miejska)

2415021

wodzisławski

Rydułtowy (gm. miejska)

2415031

wodzisławski

Wodzisław Śląski (gm. miejska)

2415041

wodzisławski

Godów

2415052

wodzisławski

Gorzyce

2415062

wodzisławski

Lubomia

2415072

wodzisławski

Marklowice

2415082

wodzisławski

Mszana

2415092

zawierciański

Poręba (gm. miejska)

2416011

zawierciański

Zawiercie (gm. miejska)

2416021

zawierciański

Irządze

2416032

zawierciański

Kroczyce

2416042

zawierciański

Łazy

2416053

zawierciański

Ogrodzieniec

2416063

zawierciański

Pilica

2416073

zawierciański

Szczekociny

2416083

zawierciański

Włodowice

2416092

zawierciański

Żarnowiec

2416102

m. Bytom

Bytom (gm. miejska)

2462011

m. Chorzów

Chorzów (gm. miejska)

2463011

m. Częstochowa

Częstochowa (gm. miejska)

2464011

m. Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza (gm. miejska)

2465011

m. Gliwice

Gliwice (gm. miejska)

2466011

m. Piekary Śląskie

Piekary Śląskie (gm. miejska)

2471011

m. Ruda Śląska

Ruda Śląska (gm. miejska)

2472011

m. Rybnik

Rybnik (gm. miejska)

2473011

m. Świętochłowice

Świętochłowice (gm. miejska)

2476011

m. Zabrze

Zabrze (gm. miejska)

2478011

m. Żory

Żory (gm. miejska)

2479011

12. Województwo świętokrzyskie

Powiat

Gmina

Identyfikator gminy

jędrzejowski

Imielno

2602012

jędrzejowski

Jędrzejów

2602023

jędrzejowski

Małogoszcz

2602033

jędrzejowski

Nagłowice

2602042

jędrzejowski

Oksa

2602052

jędrzejowski

Sędziszów

2602063

jędrzejowski

Słupia (Jędrzejowska)

2602072

jędrzejowski

Sobków

2602082

kielecki

Bieliny

2604012

kielecki

Chęciny

2604033

kielecki

Chmielnik

2604043

kielecki

Daleszyce

2604053

kielecki

Łagów

2604073

kielecki

Łopuszno

2604082

kielecki

Miedziana Góra

2604102

kielecki

Mniów

2604112

kielecki

Morawica

2604123

kielecki

Nowa Słupia

2604133

kielecki

Piekoszów

2604142

kielecki

Pierzchnica

2604153

kielecki

Raków

2604162

kielecki

Sitkówka-Nowiny

2604172

kielecki

Strawczyn

2604182

kielecki

Zagnańsk

2604192

konecki

Fałków

2605012

konecki

Gowarczów

2605022

konecki

Końskie

2605033

konecki

Radoszyce

2605043

konecki

Ruda Maleniecka

2605052

konecki

Słupia Konecka

2605062

konecki

Smyków

2605072

konecki

Stąporków

2605083

opatowski

Baćkowice

2606012

opatowski

Iwaniska

2606022

opatowski

Lipnik

2606032

opatowski

Opatów

2606043

opatowski

Ożarów

2606053

opatowski

Sadowie

2606062

opatowski

Tarłów

2606072

opatowski

Wojciechowice

2606082

ostrowiecki

Ostrowiec Świętokrzyski (gm. miejska)

2607011

ostrowiecki

Bałtów

2607022

ostrowiecki

Bodzechów

2607032

ostrowiecki

Ćmielów

2607043

ostrowiecki

Kunów

2607053

ostrowiecki

Waśniów

2607062

pińczowski

Kije

2608022

pińczowski

Pińczów

2608043

sandomierski

Sandomierz (gm. miejska)

2609011

sandomierski

Dwikozy

2609022

sandomierski

Klimontów

2609032

sandomierski

Koprzywnica

2609043

sandomierski

Łoniów

2609052

sandomierski

Obrazów

2609062

sandomierski

Samborzec

2609072

sandomierski

Wilczyce

2609082

sandomierski

Zawichost

2609093

skarżyski

Skarżysko-Kamienna (gm. miejska)

2610011

skarżyski

Bliżyn

2610022

skarżyski

Skarżysko Kościelne

2610042

starachowicki

Starachowice (gm. miejska)

2611011

starachowicki

Brody

2611022

starachowicki

Mirzec

2611032

starachowicki

Pawłów

2611042

starachowicki

Wąchock

2611053

staszowski

Bogoria

2612012

staszowski

Osiek

2612043

staszowski

Rytwiany

2612062

staszowski

Staszów

2612073

staszowski

Szydłów

2612083

włoszczowski

Kluczewsko

2613012

włoszczowski

Krasocin

2613022

włoszczowski

Moskorzew

2613032

włoszczowski

Radków

2613042

włoszczowski

Secemin

2613052

włoszczowski

Włoszczowa

2613063

m. Kielce

Kielce (gm. miejska)

2661011

13. Województwo warmińsko-mazurskie

Powiat

Gmina

Identyfikator gminy

bartoszycki

Bartoszyce (gm. miejska)

2801011

bartoszycki

Górowo Iławeckie (gm. miejska)

2801021

bartoszycki

Bartoszyce

2801032

bartoszycki

Bisztynek

2801043

bartoszycki

Górowo Iławeckie

2801052

bartoszycki

Sępopol

2801063

braniewski

Braniewo (gm. miejska)

2802011

braniewski

Braniewo

2802022

braniewski

Frombork

2802033

braniewski

Lelkowo

2802042

braniewski

Pieniężno

2802053

braniewski

Płoskinia

2802062

braniewski

Wilczęta

2802072

działdowski

Działdowo (gm. miejska)

2803011

działdowski

Działdowo

2803022

działdowski

Iłowo-Osada

2803032

działdowski

Lidzbark

2803043

działdowski

Płośnica

2803052

elbląski

Elbląg

2804012

elbląski

Godkowo

2804022

elbląski

Gronowo Elbląskie

2804032

elbląski

Markusy

2804042

elbląski

Milejewo

2804052

elbląski

Młynary

2804063

elbląski

Pasłęk

2804073

elbląski

Rychliki

2804082

elbląski

Tolkmicko

2804093

ełcki

Ełk (gm. miejska)

2805011

ełcki

Ełk

2805022

ełcki

Kalinowo

2805032

ełcki

Prostki

2805042

ełcki

Stare Juchy

2805052

giżycki

Giżycko (gm. miejska)

2806011

giżycki

Giżycko

2806042

giżycki

Kruklanki

2806052

giżycki

Miłki

2806062

giżycki

Ryn

2806083

giżycki

Wydminy

2806102

iławski

Iława

2807032

iławski

Kisielice

2807043

iławski

Susz

2807063

iławski

Zalewo

2807073

kętrzyński

Kętrzyn (gm. miejska)

2808011

kętrzyński

Barciany

2808022

kętrzyński

Kętrzyn

2808032

kętrzyński

Korsze

2808043

kętrzyński

Reszel

2808053

kętrzyński

Srokowo

2808062

lidzbarski

Lidzbark Warmiński (gm. miejska)

2809011

lidzbarski

Kiwity

2809022

lidzbarski

Lidzbark Warmiński

2809032

lidzbarski

Lubomino

2809042

lidzbarski

Orneta

2809053

mrągowski

Mrągowo (gm. miejska)

2810011

mrągowski

Mikołajki

2810023

mrągowski

Mrągowo

2810032

mrągowski

Piecki

2810042

mrągowski

Sorkwity

2810052

nidzicki

Janowiec Kościelny

2811012

nidzicki

Janowo

2811022

nidzicki

Kozłowo

2811032

nidzicki

Nidzica

2811043

nowomiejski

Biskupiec

2812022

nowomiejski

Kurzętnik

2812042

olecki

Kowale Oleckie

2813032

olecki

Olecko

2813043

olecki

Świętajno

2813052

olecki

Wieliczki

2813062

olsztyński

Barczewo

2814013

olsztyński

Biskupiec

2814023

olsztyński

Dobre Miasto

2814033

olsztyński

Dywity

2814042

olsztyński

Jeziorany

2814063

olsztyński

Kolno

2814082

olsztyński

Olsztynek

2814093

olsztyński

Purda

2814102

olsztyński

Świątki

2814122

ostródzki

Małdyty

2815052

ostródzki

Miłakowo

2815063

ostródzki

Morąg

2815083

piski

Biała Piska

2816013

piski

Orzysz

2816023

piski

Pisz

2816033

piski

Ruciane-Nida

2816043

szczycieński

Szczytno (gm. miejska)

2817011

szczycieński

Dźwierzuty

2817022

szczycieński

Jedwabno

2817032

szczycieński

Pasym

2817043

szczycieński

Rozogi

2817052

szczycieński

Szczytno

2817062

szczycieński

Świętajno

2817072

szczycieński

Wielbark

2817083

gołdapski

Banie Mazurskie

2818012

gołdapski

Dubeninki

2818022

gołdapski

Gołdap

2818033

węgorzewski

Budry

2819012

węgorzewski

Pozezdrze

2819022

węgorzewski

Węgorzewo

2819033

m. Elbląg

Elbląg (gm. miejska)

2861011

14. Województwo wielkopolskie – cały obszar

15. Województwo zachodniopomorskie – cały obszar

 

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kłosowski

Prawnik, doradca podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »