reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 5 maja 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach

Na podstawie art. 5 ust. 8 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 330, 730 i 1726) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Rozporządzenie w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach]

W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 czerwca 2015 r. w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach (Dz. U. poz. 761, z 2017 r. poz. 163 oraz z 2019 r. poz. 2000) wprowadza się następujące zmiany:

1) tytuł rozdziału 6 otrzymuje brzmienie „Przepisy epizodyczne, przejściowe i końcowe”;

2) w rozdziale 6 „Przepisy epizodyczne, przejściowe i końcowe” dodaje się § 26a w brzmieniu:

„§ 26a. W przypadku gdy termin wykonania albo przeprowadzenia badania okresowego, o którym mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia, upływa w okresie stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, termin wykonania albo przeprowadzenia badania okresowego przedłuża się o 6 miesięcy od dnia odwołania stanu:

1) epidemii ogłoszonego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 lub

2) zagrożenia epidemicznego w przypadku ponownego jego ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.”.

§ 2. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Minister Obrony Narodowej: M. Błaszczak

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Rodzewicz

firma MECHATRONIK

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama