REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Coraz więcej ofert pracy dla data scientist

  • Artykuł sponsorowany

REKLAMA

REKLAMA

Branża IT rozwija się bardzo dynamicznie, co wiąże się z zapotrzebowaniem na specjalistów z sektora nowoczesnych technologii. Oferty pracy są skierowane nie tylko do programistów, ale także osób zajmujących się analizą danych. Już od dłuższego czasu na rynku jest coraz więcej propozycji dla data scientist. Współpracę oferują nie tylko polskie firmy, ale również globalni giganci.

Zapotrzebowania na data scientist w dużych aglomeracjach

W Internecie regularnie pojawiają się ogłoszenia dedykowane specjalistom data science, a najczęściej są one udostępniane przez firmy działające w największych polskich aglomeracjach. Dominują przede wszystkim oferty zatrudnienia z Warszawy. Warto podkreślić, że propozycje z tego regionu wiążą się także z najwyższymi stawkami wynagrodzenia. Na rynku pojawia się również coraz więcej ofert z Wrocławia oraz z Krakowa. W tych miastach sektor nowoczesnych technologii rozwija się szczególnie dynamicznie, co wpływa na zwiększenie zapotrzebowania na specjalistów IT. Wśród innych aglomeracji, w których data scientist może szybko znaleźć zatrudnienie, warto też wymienić Łódź, Poznań i Gdańsk.

Z jakimi branżami może współpracować data scientist?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Specjalista data science może zdobyć posadę w firmach o różnym profilu działalności. Obecnie w sieci przeważają oferty udostępniane przez podmioty związane z sektorem finansów. Data scientist może zdecydować się na współpracę na przykład z bankiem lub firmami udzielającymi kredytów. Coraz więcej ofert dotyczy również sklepów działających w obszarze e-commerce. Zatrudnienie proponują także podmioty związane z farmacją oraz firmy świadczące usługi o charakterze medycznym. Ponadto w sieci pojawiają się oferty współpracy z markami globalnymi, które działają w różnych sektorach gospodarki. Takim podmiotom zależy głównie na śledzeniu ich widoczności w sieci oraz monitorowaniu pojawiających się opinii.

Co wpływa na większą ilość ofert pracy dla data scientist?

Rosnące zapotrzebowanie na usługi data scientist wiąże się z ich biznesowym potencjałem. Coraz więcej firm ma świadomość tego, że dzięki wsparciu specjalistów zajmujących się analizowaniem danych można znacznie poprawić wyniki sprzedaży. W rzeczywistości bowiem data scientist to nie tylko profesjonalista z obszaru nowoczesnych technologii, ale również osoba świetnie zorientowana w zagadnieniach biznesowych. Firmy chętniej wykazują gotowość na zmiany, aby lepiej zoptymalizować swoje działania, korzystając z pomocy specjalistów od analizy danych. Zatrudnienie data scientist to w praktyce inwestycja w dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Interesuje Cię praca na stanowisku data scientist? Zapoznaj się z najnowszymi ogłoszeniami na branżowym portalu Protocol IT i przekonaj się, że specjaliści z tego obszaru IT mogą liczyć na bardzo dużą ilość ofert. Możesz znaleźć propozycje zatrudnienia z różnych miast – chociaż w ogłoszeniach dominują duże aglomeracje, coraz częściej można natknąć się na oferty z mniejszych miejscowości.

Jeżeli interesują Cię oferty pracy z branży IT, sprawdź ogłoszenia z lokalizacją w Łodzi na portalu branżowym the:protocol.

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, a czego boją się zetki?

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, HR-owców i rekruterów. A czego boją się zetki? Czy pokolenie Z jest przygotowane do wejścia na rynek pracy?

Renta wdowia od 1 lipca 2025 r. Skromna. Najpierw wypłata 15% drugiego świadczenia przez półtora roku. Są konkrety i stanowisko Rady Ministrów korygujące projekt obywatelski

Na posiedzeniu 23 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła kierunkowo stanowisko wobec obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw w celu wprowadzenia renty wdowiej (druk sejmowy nr 32), przedłożone przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Składka zdrowotna 2025 i kredyt naStart. D.Tusk: muszę teraz pilnować każdego projektu. Czy koalicja dojdzie do porozumienia?

Koalicja rządowa powinna przedstawić wspólne propozycje dotyczące preferencyjnego kredytu mieszkaniowego oraz składki zdrowotnej - wyraził nadzieję premier Donald Tusk na konferencji prasowej 23 lipca 2024 r. Zdaniem premiera uda się opracować dobre projekty, które zostaną przyjęte przez Sejm.

Pilne: nowa renta wdowia. Będzie poparta przez rząd, ale obywatelski projekt ustawy wymaga uzupełnień, jakich

Rząd na wtorkowym - 23 lipca br. posiedzeniu Rady Ministrów, przyjął kierunkowo stanowisko wobec obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw w celu wprowadzenia renty wdowiej.

REKLAMA

Rządowi brakuje pieniędzy na służby: Policję, SG, PSP i SOP. Co z programem modernizacyjnym?

Cały czas mamy sytuację niepełnego pokrycia w budżecie wydatków na służby (chodzi o Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Ochrony Państwa) - poinformował 23 lipca 2024 r. podczas sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych wiceszef MSWiA Czesław Mroczek. Dodał, że w najbliższym czasie przedstawione zostaną propozycje na kolejne lata.

Świadczenia dla osób niepełnosprawnych 2024 i 2025 r. Jak wystąpić, wysokość, terminy

Poniżej znajduje się zbiór świadczeń dla osób niepełnosprawnych wraz z informacjami o tym, jakie warunki należy spełniać by ubiegać się o konkretne świadczenia, jak o nie wystąpić, a także o ich wysokości.

MRPiPS: Rząd poprze projekt ustawy dotyczącej renty wdowiej. W czwartek będzie drugie czytanie w Sejmie. Jakie zmiany zaproponował rząd?

Rząd poprze obywatelski projekt ustawy w sprawie renty wdowiej - poinformowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W czwartek, 25 lipca, Sejm przeprowadzi drugie czytanie projektu.

Zabezpieczenie dowodu to ważny środek w sądzie. Kto może z niego skorzystać i jak napisać wniosek?

Zabezpieczenie dowodu w postępowaniu cywilnym jest prewencyjnym środkiem prawnym, uregulowanym w art. 310 – 315 Kodeksu postępowania cywilnego, który ma na celu umożliwienie wykazania określonych faktów w przypadku zniszczenia lub utraty dowodu. Zasadniczo, zabezpieczenie dowodu pozwala na zachowanie materiału dowodowego na potrzeby przyszłego postępowania.

REKLAMA

Zasiłek opiekuńczy 2024 i 2025 r. Dla kogo, jak wystąpić, wysokość

Zasiłek opiekuńczy 2024 i 2025 r. Wypłacany jest w przypadku konieczności osobistego sprawowania opieki nad członkiem rodziny. Sprawdź, kto może z niego skorzystać, jak wystąpić o zasiłek opiekuńczy, jaka jest jego wysokość, a także przez jaki czas można pobierać zasiłek opiekuńczy. 

Laptopy dla nauczycieli nieczynnych zawodowo i na urlopach dla poratowania zdrowia? ZNP monitoruje sprawę. Co już wiadomo?

Laptopy dla nauczycieli nieczynnych zawodowo i na urlopach dla poratowania zdrowia? ZNP monitoruje sprawę. Na razie wiadomo, że ok. 172 mln zł zostaną przeznaczone w ramach KPO na zakup komputerów przenośnych dla nauczycieli klas I-III.

REKLAMA