REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyjazdy integracyjne pomagają w pracy

Bożena Wiktorowska
Bożena Wiktorowska

REKLAMA

Dofinansowanie kursów języka angielskiego, dodatkowy abonament w prywatnej klinice medycznej, dwa razy w roku imprezy plenerowe połączone z zabawami grupowymi – oferuje swoim pracownikom Focus Advertising, agencja reklamowa.

W agencji reklamowej pracują osoby zajmujące się finansami, obsługą i pozyskiwaniem nowych klientów oraz dwuosobowe zespoły kreatywne składające się z copywritera oraz grafika. – Fluktuacja pracowników w agencjach reklamowych jest duża – mówi Daniel Gadomski, generalny dyrektor i właściciel firmy Focus Advertising. – Z tego powodu dużym wyzwaniem jest utrzymanie pracowników w agencji. Możemy to zrobić na wiele sposobów.
Pracownicy firmy najbardziej chwalą dobrą atmosferę, czytelny system awansu oraz programy motywacyjne. – Pracownicy mają poczucie, że trafili do firmy stabilnej, która się rozwija i stwarza im warunki do awansu pionowego związanego z podwyżką wynagrodzenia – dodaje Joanna Żuk, szef działu obsługi klientów. – To nie jest praca na kilka miesięcy, lecz wiele lat.
Osoby zatrudnione w polskich agencjach reklamowych zarabiają obecnie tyle co specjaliści od reklamy pracujący w zachodnich firmach sieciowych mających swoje przedstawicielstwa w Polsce. – Nasi najlepsi graficy mają identyczne pensje, jak osoby zatrudnione na takich samych stanowiskach w wielkich zachodnich agencjach – mówi Daniel Gadomski. – Natomiast różnimy się podejściem do pracownika.
– W przypadku osób zajmujących się tworzeniem kampanii reklamowych sprawą niezwykle ważną jest wzajemnie zrozumienie – dodaje Daniel Gadomski. – Zespoły pracują ze sobą po kilkanaście godzin, tworząc wizerunek nowych produktów. Muszą się więc dobrze znać i rozumieć. Dobra komunikacja między nimi przynosi wymierne efekty w postaci udanych reklam oraz zadowolonych klientów.
Dwa razy w roku wszyscy pracownicy przez trzy dni uczestniczą w wyjazdach intergracyjnych. – W czasie takich wspólnych wypadów na Mazury czy do Zakopanego mamy okazję spokojnie porozmawiać również o sprawach związanych z pracą. Nie mamy żadnych wykładów, ale nie jest to czas zmarnowany – wyjaśnia Łukasz Słotwiński, copywriter.
– W trakcie wyjazdów mamy różne atrakcje sportowe – dodaje Joanna Żuk. – Wspólne zabawy pozwalają również ocenić, czy ktoś ma predyspozycje przywódcze oraz czy potrafi współpracować w zespole – dodaje Daniel Gadomski. – Najważniejszą sprawą jest, aby pracownicy potrafili pracować ze sobą. W naszej firmie wiele osób przyjaźni się ze sobą. Niektóre z nich umawiają się na nieformalne spotkania po pracy. Natomiast wyjście wszystkich pracowników na uroczystą imprezę po pracy musi być związane ze świętem, np. zdobyciem nagrody.
Firma dofinansowuje dodatkową naukę języka angielskiego. Z takiej możliwości korzystają m.in. pracownicy działu obsługi klientów. Ponadto firma prowadzi cykliczne szkolenia dla swoich pracowników, np. menedżerowie poznają nowoczesne zasady zarządzania, komunikacji w zespołach oraz rozwiązywania konfliktów. Dodatkowo wszyscy pracownicy mają wykupiony dodatkowy abonament w jednej z warszawskich prywatnych klinik.
– W każdym dziale obowiązują inne zasady wynagradzania – mówi Daniel Gadomski. – Jednak w całej firmie obowiązuje jedna zasada. Nowi pracownicy przychodzący do nas z innej agencji reklamowej nie mogą zarobić więcej niż osoby zatrudnione wcześniej na takim samym stanowisku. Mogą natomiast awansować na wyższe stanowisko.
– Znalezienie dobrego pracownika do agencji jest trudne. Tworząc firmę, dobieram osoby spełniające moje wymagania – dodaje Daniel Gadomski. – Jeżeli szukamy osób do działu obsługi klienta, korzystamy z pomocy firm fachowych. Trudniej jest natomiast znaleźć osoby zajmujące się kreacją. W taki przypadkach korzystamy z prywatnych kontaktów.

Bożena Wiktorowska
bozena.wiktorowska@infor.pl

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Świadectwo pracy 2024 r.

W dniu zakończenia stosunku pracy pracodawca wydaje pracownikowi świadectwo pracy. Co pracownik powinien otrzymać razem ze świadectwem pracy?

Waloryzacja: Już za tydzień podwyżka o 227,50 premii stażowych do 2227,50 zł [Monitor Polski Poz. 383]

Premie stażowe są wypłacane przez starostów jako promocja zatrudniania bezrobotnych do 30 roku życia. Od 1 czerwca wzrastają o przeszło 200 zł wzrosną stawki premii stażowych.

35 dni urlopu wypoczynkowego dla każdego. Bez względu na staż pracy i grupę zawodową. Sprawdź, od kiedy.

35 dni urlopu wypoczynkowego dla każdego. Pojawiła się propozycja, żeby każdy mógł odpoczywać dłużej. Bez względu na staż pracy i grupę zawodową. Od kiedy?

Większa ochrona pracowników. Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy

Sejm znowelizował Kodeks pracy. Zmiany mają na celu zwiększenie ochrony zdrowia pracowników. Został rozszerzony katalog substancji rakotwórczych i mutagennych.

REKLAMA

Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika 2024 r.

Jednym ze sposobów rozwiązania umowy o pracę jest jej wypowiedzenie. Pracownik dokonujący wypowiedzenia musi zadbać o zachowanie pewnych warunków. Jakich?

Zasiłek pogrzebowy w 2024 roku. Wniosek, kwota, warunki uzyskania. Od kiedy podwyżka do 7000 zł?

W jakich sytuacjach i kto może dostać zasiłek pogrzebowy. Ile wynosi w 2024 roku ten zasiłek? Od kiedy podwyżka zasiłku pogrzebowego do 7000 zł? Jak i gdzie złożyć wniosek?

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Zmiany w Kodeksie pracy. Nowelizacja uchwalona przez Sejm dotyczy kilkuset tysięcy pracowników

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację Kodeksu pracy, która wdraża dyrektywę UE ws. ochrony pracowników przed działaniem czynników rakotwórczych lub mutagenów. Dyrektywa rozszerza ich wykaz o substancje reprotoksyczne, czyli szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych.

REKLAMA

Płaca minimalna 2025 r. zostanie określona na starych zasadach. Data zbliża się wielkimi krokami

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk poinformowała, że płaca minimalna w 2025 r. zostanie określona na starych zasadach. Jeśli chodzi o kolejne lata, to jej wysokość określi już ustawa o minimalnym wynagrodzeniu, które ma wejść w życie w listopadzie br.

Ulgi w spłacie podatków (odroczenie, rozłożenie na raty, umorzenie). Dla kogo? Kiedy? Warunki udzielenia

Ordynacja podatkowa przewiduje w szczególnych sytuacjach możliwość zastosowania wobec podatnika trzech ulg w spłacie podatków lub zaległości podatkowej. Chodzi o odroczenie terminu płatności, rozłożenie zapłaty na raty lub umorzenie całości lub części podatku lub zaległości podatkowej. Kiedy można liczyć na taki gest fiskusa?

REKLAMA