REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wybrać właściwy krem do opalania

Marta Pytkowska

REKLAMA

Zakupu odpowiedniego kremu czy olejku do opalania nie powinno się lekceważyć. Postaramy się przedstawić pokrótce, na co warto zwracać uwagę kupując krem przeciwsłoneczny.

Każdorazowe wystawienie skóry na działanie promieni bez właściwej ochrony grozi nie tylko poparzeniami, ale również znacznie poważniejszymi skutkami, jak chociażby rakiem skóry, zwanym popularnie czerniakiem. Warto więc zastanowić się dobrze, zanim zakupi się kolejny krem przeciwsłoneczny.

Promienie ultrafioletowe (UV)

Promienie ultrafioletowe są niezwykle niebezpiecznie dla skóry człowieka. Po pierwsze mogą one powodować bardzo groźne oparzenia, 1 i 2 stopnia. Jednak co gorsza przyczyniają się one w dużej mierze do powstania czerniaka, na skutek zbyt znacznego pobudzenia do aktywności komórek wytwarzających melaninę. Najskuteczniejszą formą ochrony przed promieniami UV, jest stosowanie właściwego kremu przeciwsłonecznego.

Więcej: Jak wybrać właściwy krem do opalania

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy 12.05.2024 roku to niedziela handlowa, zakupy a galeriach i centrach handlowych, jakie zmiany w zakazie handlu

W wielu rejonach Polski dziś dzień ze względu na aurę raczej na zajęcia w pomieszczeniach a nie na świeżym powietrzu. W miastach w takie dni chętnie składa się wizytę w galerii handlowej - całą rodziną - lub w centrum handlowym. Zakupy można połączyć z obiadem i zajęciami rekreacyjnymi, bo w tym ostatnim względzie w takich placówkach z nazwy handlowych propozycji relaksu, wypoczynku a nawet uprawiania sportu jest coraz więcej. Pierwsze z kolei - zakupy, jednak pod warunkiem, że jest to niedziela handlowa a nie z zakazem handlu. Czy więc dziś w niedzielę 12.05.2024 roku mamy niedzielę handlową czy niedzielę z zakazem handlu?

ZUS szykuje rekordową waloryzację kont i subkont emerytalnych. O ile wyższe nowe emerytury będzie wypłacał od lipca

Nadchodzi bardzo ważny dzień dla przyszłych emerytów. W przyszłym tygodniu ZUS poinformuje, o ile podwyższy środki zgromadzone na kontach i subkontach emerytalnych z dniem 1 czerwca 2024 roku. Według nieoficjalnych informacji szykuje się rekordowa waloryzacja, wyższa nawet od tej, która miała miejsce przed rokiem. Dzięki podwyższeniu kwot na koncie i subkoncie wyliczana przez ZUS od 1 lipca 2024 roku emerytura będzie wyższa o kilkanaście procent od tej, którą z tych samych składek ZUS wylicza teraz lub w czerwcu.

MSWiA i MON: Egzaminy dla funkcjonariuszy, policjantów, strażaków, żołnierzy. Z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Teoretyczny (30 zadań, 90% odpowiedzi) i praktyczny [nowe rozporządzenie]

Podstawą do zaliczenia egzaminu teoretycznego jest udzielenie prawidłowych odpowiedzi na co najmniej 90% zadań testowych zawartych w karcie testowej.

Przymiarka do czterodniowego tygodnia pracy – urządzenia samoobsługowe pierwszym wyborem wielu klientów

Parkingi, stacje paliw, urzędy, hotele czy restauracje – to miejsca, w których coraz częściej można spotkać nowoczesne urządzenia samoobsługowe. Są one dobrym rozwiązaniem, gdy np. przedsiębiorcy zależy na zmniejszeniu kolejek lub zoptymalizowaniu procesu sprzedaży całodobowej. Zastępują pracowników, a to dobry kierunek w związku z trendem na skrócenie ustawowego czasu pracy.

REKLAMA

CKE: Egzamin ósmoklasisty z odchudzonym programem. Taki lżejszy egzamin niestety dopiero za rok [Dziennik.pl]

Z rozmowy Dziennik.pl z dyrektorem CKE Marcinem Smolikiem wynika, że w 2024 r. jest ostatnim egzamin ósmoklasisty w historii polskiej szkoły, który przeprowadzany jest (za kilka dni) na podstawie wymagań egzaminacyjnych. W 2025 r. egzamin odbędzie się na podstawie odchudzonego programu. Egzamin ósmoklasisty w 2025 r. będzie więc łatwiejszy.

Utrzymanie mieszkania lub domu w dwa lata stało się kosztowne, a co będzie po odmrożeniu cen energii

Mimo zamrożenia cen nośników energii, koszty utrzymania mieszkań w dwa lata wzrosły o ponad 20 procent. Strach pomyśleć co by się działo w domowych budżetach gdyby także za ogrzewanie, energię elektryczną i gaz trzeba było w tym czasie płacić według cen rynkowych.

Mężczyzna w roli kobiety w obowiązkach domowych to nie w Polsce, choć trend na równouprawnienie postępuje

Zaledwie w czterech na sto gospodarstw domowych w Polsce mężczyzna prowadzi dom i bierze na siebie w całości obowiązki stereotypowo przypisywane kobiecie. W tym kontekście za sukces chyba uznać należy, że niemal w połowie rodzin doszło już do równouprawnienia: gotowaniem, praniem, sprzątaniem itp. zajmuje się nie tylko jedna osoba lecz obowiązki są dzielone.

Chcesz zarabiać na Bitcoinie, musisz nie tylko znać się na rynku. Inwestorzy tracą coraz częściej przez fałszywe platformy inwestycyjne

Trend w cyberoszustwach na fałszywe strony internetowe nie omija rynku kryptowalut. Ponieważ w Bitcoina czy inne kryptowaluty inwestuje się głównie przez Internet, zmorą stały się fałszywe platformy inwestycyjne.

REKLAMA

MSWiA: Wrócił temat zrównania w 2025 r. Policji i Wojska co do świadczeń dodatkowych [mieszkaniowe i waloryzacja ekwiwalentów]

W MSWiA dyskusja z policyjnymi związkowcami o zrównaniu świadczeń mieszkaniowych żołnierzy i policjantów. Na pewno nie w 2024 r., ale być może w 2025 r.

Znów rośnie popyt na pracę dorywczą, majówka pobiła wszelkie rekordy. Jedni kupują, inni mają szansę zarobić

Pracy dorywczej poszukują nie tylko studenci i ogólnie młodzi ludzie, ale także wiele osób mających zajęcie na pełen etat, które potrzebują dorobić – w dłuższej lub krótszej perspektywie. Nowe technologie, w tym zwłaszcza proste aplikacje kojarzące zleceniodawców ze zleceniobiorcami znacznie ułatwiają rozwój tego segmentu rynku pracy. A co ważne – tegoroczna majówka pokazała, że w sektorze usług jest trend wzrostowy, zajęć będzie coraz więcej.

REKLAMA