REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Terminy pogrzebów ofiar katastrofy w Smoleńsku

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Prezydencka para spoczęła w niedzielę 18.04.2010 r. w krypcie na Wawelu. Rozpoczną się uroczystości pogrzebowe pozostałych ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Poniedziałek, 19 kwietnia

Joanna Agacka-Indecka, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, zostanie pochowana w poniedziałek, 19 kwietnia w Łodzi. Trumna zostanie wystawiona o godz. 10.30 w bazylice archikatedralnej przy ul. Piotrkowskiej. O godz. 12 rozpocznie się msza św., po niej nastąpi świecka część uroczystości, obejmująca przemówienia przedstawicieli władz adwokatury i innych organizacji. O godz. 15 trumna zostanie przewieziona na Cmentarz Stary przy ulicy Ogrodowej.

REKLAMA

REKLAMA

Abp Miron Chodakowski, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego, zostanie pochowany w poniedziałek, 19 kwietnia. O godz. 9 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe w Katedrze Metropolitalnej w Warszawie przy al. Solidarności 52, potem nastąpi przewiezienie i złożenie ciała w krypcie Soboru Zwiastowania NMP Klasztoru Męskiego w Supraślu.

Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent RP na uchodźstwie, zostanie pochowany w poniedziałek, 19 kwietnia w Warszawie. O godz. 16 rozpocznie się msza żałobna w archikatedrze św. Jana, po mszy trumna zostanie przewieziona do krypty w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Paweł Krajewski, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, zostanie pochowany w poniedziałek, 19 kwietnia. O godz. 14.00 odbędzie się msza święta w kościele parafialnym pw. Świętego Wojciecha w Przasnyszu. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu komunalnym. Możliwość pożegnania zmarłego w niedzielę, 18 kwietnia o godz. 13.00 w kościele p.w. Świętego Wojciecha.

REKLAMA

Piotr Nurowski, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zostanie pochowany w poniedziałek, 19 kwietnia w Warszawie. O godz. 11 - msza św. w Katedrze św. Michała i Floriana (ul. Floriańska 3, warszawska Praga). O godz. 12.30 przejazd na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. O godz. 14 kondukt pogrzebowy, złożenie ciała w Alei Zasłużonych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bronisława Orawiec-Loeffler, przedstawicielka Rodzin Katyńskich, zostanie pochowana w poniedziałek, 19 kwietnia w Poroninie. Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona o godz. 14 w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Poroninie, po niej nastąpi odprowadzenie zmarłej na miejscowy cmentarz.

Biskup polowy Tadeusz Płoski i jego sekretarz ks. Jan Osiński zostaną pochowani w poniedziałek, 19 kwietnia w Warszawie. O godz. 12 przed Katedrą Polową Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15 rozpocznie się msza żałobna, następnie ciała bp. Płoskiego i ks. Osińskiego zostaną złożone w krypcie Kaplicy Lotników, znajdującej się w Katedrze Polowej.

Sławomir Skrzypek, prezes NBP, zostanie pochowany w poniedziałek, 19 kwietnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 14 w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Po nich nastąpi wyprowadzenie trumny na cmentarz.

Jolanta Szymanek-Deresz, wiceszefowa SLD, posłanka, zostanie pochowana w poniedziałek, 19 kwietnia o godz. 17 w Warszawie na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym (ul. Powązkowska 43/45).

Izabela Tomaszewska, dyrektor Zespołu Protokolarnego w Kancelarii Prezydenta, zostanie pochowana w poniedziałek 19 kwietnia w Warszawie. O godz. 9.00 - msza św. w Kościele św. Karola Boromeusza na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie; potem przeprowadzenie trumny z ciałem i złożenie w grobie o godz. 10.30 na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Gabriela Zych, przedstawicielka Rodzin Katyńskich, zostanie pochowana w poniedziałek, 19 kwietnia w Kaliszu. O godz. 12 rozpocznie się msza św. w kościele św. Gotarda; pogrzeb - na cmentarzu przy ul. Częstochowskiej w Kaliszu.


Wtorek, 20 kwietnia

Anna Borowska, przedstawicielka Rodzin Katyńskich, i jej wnuk Bartosz Borowski zostaną pochowani we wtorek, 20 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 10 w gorzowskiej katedrze. Złożenie ciał do grobu nastąpi o godz. 12 na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie.

Leszek Deptuła, poseł PSL, zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia na cmentarzu komunalnym w Mielcu. Msza żałobna rozpocznie się o godz. 15 w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

Katarzyna Doraczyńska, zastępca dyrektora gabinetu szefa Kancelarii Prezydenta, zostanie pochowana we wtorek, 20 kwietnia w Warszawie. O godz. 12 rozpocznie się msza św. w parafii Świętego Alberta w Warszawie (Warszawa-Wesoła, ul. Szeroka 2), po mszy przeprowadzenie trumny na Cmentarz Bródnowski w Warszawie.

Aleksander Fedorowicz, prezydencki tłumacz języka rosyjskiego, zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia w Bydgoszczy. O godz. 12 rozpocznie się msza św. kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników, przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 3 (od godz. 8 wystawienie trumny). Po mszy kondukt żałobny przejdzie na cmentarz parafii św. Józefa Rzemieślnika przy ul. Toruńskiej 164.

Paweł Janeczek, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia w Warszawie. O godz. 15.00 w Domu Pogrzebowym na terenie Cmentarza Komunalnego Powązki Wojskowe odbędą się uroczystości pogrzebowe. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym Powązki Wojskowe w Warszawie.

O. Józef Joniec, prezes Stowarzyszenia Parafiada, zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia w Warszawie. O godz. 16 w Świątyni Opatrzności Bożej msza św.; po niej pochówek w krypcie zasłużonych Polaków.

Mariusz Kazana, szef protokołu dyplomatycznego MSZ zostanie pochowany we wtorek 20 kwietnia w Warszawie. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 9 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie (ul. Długa 13/15); po mszy - przeprowadzenie trumny na cmentarz powązkowski i złożenie do grobu w Alei Zasłużonych.

Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich, zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia w Częstochowie. O godz. 12 - msza żałobna na Jasnej Górze, o godz. 14 - złożenie do grobu rodzinnego na cmentarzu na Kulach. Dzień wcześniej o godz. 18 - msza żałobna w warszawskim Kościele Sióstr Wizytek.

Ks. Zdzisław Król, kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Jerzego Popiełuszki i przez szereg lat proboszcz warszawskiej parafii Wszystkich Świętych zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia w Warszawie. O godz. 16.00 - msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej, a po niej nastąpi pochówek w krypcie zasłużonych Polaków.

Ks. Andrzej Kwaśnik, kapelan Federacji Rodzin Katyńskich, zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 16 w Świątyni Opatrzności Bożej. Złożenie ciała w krypcie zasłużonych Polaków. Msza pogrzebowa - w poniedziałek o godz. 19 w parafii św. Tomasza Apostoła na warszawskiej Sadybie.

Wojciech Lubiński, prezydencki lekarz, zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia w Warszawie. O godz. 16.30 - msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15), potem przeprowadzenie ciała na Cmentarz Wojskowy na warszawskich Powązkach; o godz. 20 - pożegnanie z honorami wojskowymi.

Barbara Mamińska, Dyrektor Biura Kadr i Odznaczeń Kancelarii Prezydenta RP, zostanie pochowana we wtorek, 20 kwietnia w Warszawie. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo żałobne na Powązkach Wojskowych w Warszawie, po czym nastąpi przeprowadzenie trumny i złożenie w grobie.


Środa, 21 kwietnia

Janina Fetlińska, senator PiS, zostanie pochowana w środę, 21 kwietnia w Ciechanowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 10 w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny, w parafii św. Józefa (Fara), ul. Ks. Piotra Ściegiennego 11.

Jarosław Florczak, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, zostanie pochowany w środę, 21 kwietnia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14.00 w Katedrze Polowej WP w Warszawie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Piłsudskiego w Ząbkach.

Artur Francuz, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, zostanie pochowany w środę, 21 kwietnia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 9.00 w Katedrze Polowej WP. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Parafialnym w Komorowie.

Generał Franciszek Gągor, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, zostanie pochowany w środę, 21 kwietnia w Warszawie. O godz. 12 - msza św. w kościele parafialnym Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów (ul. ks. Markiewicza 1, dzielnica Bemowo), następnie odbędzie się pożegnanie gen. Gągora na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Przemysław Gosiewski, poseł, wiceprzewodniczący PiS, będzie pochowany w środę, 21 kwietnia o godz. 16 w Warszawie na Powązkach Wojskowych. Msza żałobna zaplanowana jest na godz. 14.30 w kościele pw. Wszystkich Świętych przy pl. Grzybowskim w Warszawie.

Dariusz Jankowski, urzędnik Zespołu Obsługi Organizacyjnej Kancelarii Prezydenta, zostanie pochowany w środę, 21 kwietnia w Warszawie. O godz. 16 - msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15), po mszy wyprowadzenie trumny na cmentarz na warszawskich Powązkach.

Tomasz Merta, wiceminister kultury, zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia w Warszawie. O godz. 11 - msza żałobna w kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście; po mszy pogrzeb na cmentarzu parafialnym (przy ul. Poloneza) Parafii pw. św. Zofii Barat (przy ul. Tanecznej 65).

Justyna Moniuszko, stewardessa, zostanie pochowana we wtorek, 20 kwietnia w Białymstoku. Msza żałobna rozpocznie się o godz. 10 w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Św. Maksymiliana 8 (osiedle Pietrasze); po mszy - pogrzeb na cmentarzu komunalnym w Białymstoku.

Agnieszka Pogródka-Węcławek, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, zostanie pochowana we wtorek, 20 kwietnia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 11.00 w Kościele p.w. NMP w Górze Kalwarii. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Parafialnym w Górze Kalwarii.

Krzysztof Putra, wicemarszałek Sejmu (PiS), zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia w Białymstoku. O godz. 14 rozpocznie się msza św. żałobna w bazylice metropolitalnej, koncelebrowana przez metropolitę białostockiego abp. Edwarda Ozorowskiego. Potem przemarsz konduktu żałobnego na cmentarz parafii Św. Rocha.

Władysław Stasiak, szef Kancelarii Prezydenta, zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. We wtorek o godz. 10 w warszawskim kościele św. Anny rozpocznie się nabożeństwo żałobne, po którym nastąpi wyprowadzenie trumny na cmentarz. W poniedziałek o godz. 20 trumna z ciałem Władysława Stasiaka będzie wystawiona w kościele Św. Anny. Odprawiona zostanie msza święta, a następnie odbędzie się całonocne czuwanie.

Jerzy Szmajdziński, wicemarszałek Sejmu (SLD), zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia w Warszawie. O godz. 11 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15 odbędzie się msza św. Pogrzeb o godz. 14 na Cmentarzu Wilanowskim (ul. Biedronki 1a).

Zbigniew Wassermann, poseł PiS, zostanie pochowany we wtorek, 20 kwietnia w Krakowie. Msza żałobna rozpocznie się o godz. 12 w Bazylice Mariackiej na Rynku Głównym, pogrzeb - o godz. 15 na cmentarzu parafialnym na krakowskich Bielanach.

Sebastian Karpiniuk, poseł PO, zostanie pochowany w środę, 21 kwietnia w Kołobrzegu. Godz. 9 - msza święta w kościele przy cmentarzu przy ul. Św. Wojciecha, godz. 10 - pogrzeb.

Andrzej Kremer, wiceminister spraw zagranicznych, zostanie pochowany w środę 21 kwietnia w Krakowie. Godz. 9.30 - msza św. w kościele parafialnym Matki Bożej Ostrobramskiej Księży Pijarów, ul. Meissnera. Godz. 11 - pogrzeb na Cmentarzu Rakowickim.

Maciej Płażyński, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Poseł, zostanie pochowany w środę, 21 kwietnia w Gdańsku, w tamtejszej Bazylice Mariackiej. Uroczystości pogrzebowe połączone z mszą św. rozpoczną się o godz. 12.

Andrzej Sariusz-Skąpski, prezes Federacji Rodzin Katyńskich, zostanie pochowany w środę, 21 kwietnia w Krakowie. Msza św. rozpocznie się o godz. 13 w Kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego na Cmentarzu Rakowickim, po mszy złożenie do grobu.

Aleksander Szczygło, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, zostanie pochowany w środę, 21 kwietnia w Warszawie. O godz. 10.00 rozpocznie się msza św. w Domu Pogrzebowym przy Cmentarzu Wojskowym na Powązkach; potem złożenie do grobu.

Marek Uleryk, funkcjonariusz BOR, zostanie pochowany w środę, 21 kwietnia w Dziewierzewie koło Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie). O godz. 12 - msza święta w kościele św. Jakuba, pogrzeb odbędzie się na pobliskim cmentarzu parafialnym.



Czwartek, 22 kwietnia

Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu (PO), zostanie pochowana w czwartek, 22 kwietnia w Katowicach. O godz. 11 rozpocznie się msza św. w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach (ul. Plebiscytowa 49a), pogrzeb - na cmentarzu parafialnym przy ul. Sienkiewicza.

Zbigniew Dębski, członek kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari, współzałożycielem Związku Powstańców Warszawskich, zostanie pochowany w czwartek 22 kwietnia w Warszawie. O godz. 12 - msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, ul. Długa; po mszy przeprowadzenie trumny do Kwatery Orderu Wojennego Virtuti Militari na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Grzegorz Dolniak, poseł PO, zostanie pochowany w czwartek, 22 kwietnia w Będzinie. Msza św. rozpocznie się o godz. 15 w kościele Św. Trójcy w Będzinie, pogrzeb - na cmentarzu parafialnym przy kaplicy św. Tomasza Becketta.

Grażyna Gęsicka, posłanka, szefowa klubu parlamentarnego PiS, będzie pochowana w czwartek, 22 kwietnia na warszawskich Powązkach Wojskowych. Msza żałobna odbędzie się o godz. 14 w cmentarnej kaplicy. Po niej trumna będzie odprowadzona do grobu.

Ks. Bronisław Gostomski, kapelan Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Wielkiej Brytanii, był proboszczem w parafii św. Andrzeja Boboli w Londynie. Pogrzeb odbędzie się w rodzinnym mieście - Sierpcu w Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei w czwartek, 22 kwietnia, o godz. 14.00.

Ks. Ryszard Rumianek, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zostanie pochowany w czwartek, 22 kwietnia w Warszawie. O godz. 14 w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu na Okęciu msza św., po niej wyprowadzenie trumny na cmentarz w Pyrach.

Paweł Wypych, minister w Kancelarii Prezydenta, zostanie pochowany w czwartek, 22 kwietnia w Warszawie. O godz. 12 - msza św. w Katedrze św. Michała i Floriana (ul. Floriańska 3, warszawska Praga), po mszy przeprowadzenie trumny na Cmentarz Bródnowski w Warszawie.


Piątek, 23 kwietnia

Janusz Kurtyka, prezes IPN, zostanie pochowany w piątek, 23 kwietnia, w Krakowie. Godz. 13 - msza św. w kościele św. Piotra i św. Pawła ul. Grodzka. Po mszy założenie do krypty w tym samym kościele.

Dariusz Michałowski, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, zostanie pochowany w piątek, 23 kwietnia. O godz. 11.00 odbędzie się uroczystość pogrzebowa w Domu Pogrzebowym na terenie Cmentarza Komunalnego Powązki Wojskowe w Warszawie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym Powązki Wojskowe w Warszawie.

Jacek Surówka, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, zostanie pochowany w piątek, 23 kwietnia. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się o godz. 15.00 w Domu Pogrzebowym na terenie Cmentarza Komunalnego Powązki Wojskowe w Warszawie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym Powązki Wojskowe w Warszawie.

Sobota, 24 kwietnia

Ks. infułat Roman Indrzejczyk, kapelan prezydenta, zostanie pochowany w sobotę 24 kwietnia w Warszawie. Godz. 8.30 - msza św. w kościele pw. Dzieciątka Jezus na Żoliborzu; godz. 10.00 - pogrzeb na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Ks. Adam Pilch, zastępca ewangelickiego biskupa polowego, zostanie pochowany w sobotę, 24 kwietnia w Warszawie. O godz. 9.30 nabożeństwo żałobne w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej 2a; dalsze uroczystości na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Warszawie przy ul. Młynarskiej.

Edward Wojtas, poseł PSL, zostanie pochowany w sobotę 24 kwietnia w Lublinie. O godz. 11 - msza święta w lubelskiej archikatedrze, potem kondukt żałobny przejdzie na cmentarz przy ul. Lipowej, gdzie ciało zostanie złożone do grobu.

Niedziela, 25 kwietnia

Wiesław Woda, poseł PSL, zostanie pochowany w niedzielę 25 kwietnia w Krakowie. O godz. 12 rozpocznie się msza św. w Bazylice Mariackiej; po mszy - pogrzeb na Cmentarzu Rakowickim.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wybory prezydenckie 2025 coraz bliżej. Sprawdź, jak głosować poza miejscem zamieszkania. Nie przegap terminów!

Już 18 maja odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Jeśli w dniu głosowania nie będziesz w swoim miejscu zameldowania, masz jeszcze kilka dni, by złożyć odpowiednie wnioski. Wyjaśniamy, jak zagłosować korespondencyjnie, przez pełnomocnika lub w innym lokalu – i do kiedy trzeba to załatwić.

Koniec z absurdem tylko 2 dni zwolnienia od pracy na wszystkie dzieci i obojga rodziców – od teraz dodatkowy dzień wolny na każde kolejne dziecko?

Na 1 dziecko – 2 dni wolne, na 2 dzieci – 3 dni wolne, na 3 dzieci – 4 dni wolne, a na 4 i więcej – 5 dni wolne, z zachowaniem prawa do pełnego wynagrodzenia, a za odmowę zwolnienia od pracy w ramach ww. puli – 30 tys. zł kary dla pracodawcy. O zmianę art. 188 kodeksu pracy – w dniu 12 kwietnia br., zawnioskowały do Ministry Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Rzeczniczka Praw Dziecka i Okręgowa Rada Adwokacka, powołując się m.in. na naruszenie przez ww. przepis konstytucyjnej zasady równości. Czy położy to kres absurdowi tylko 2 dni zwolnienia od pracy na wszystkie dzieci i obojga rodziców?

MRPiPS: nowe rozwiązania na rzecz osób z niepełnosprawnościami i przebudowa modelu orzekania o niepełnosprawności. Termin do 20 maja 2025 r. na składanie dokumentów

Rok 2025 jest wyjątkowo obfitujący w zmiany prawa czy też projekty zmian w zakresie uprawnień dla osób z niepełnosprawnościami i ogólnie dla całego systemu orzecznictwa. Ale to nie koniec! Idą kolejne zmiany i to na z góry określone lata: na 2026, 2027 a nawet 2028 r. Perspektywa odległa - to fakt, ale takie działania jak zapowiada resort pracy wymagają długiej perspektywy. Udało się dotrzeć do informacji, z których wynika, że MRPiPS ogłasza program: "Przebudowa modelu orzekania o niepełnosprawności". Co będzie obejmował program, do kogo jest skierowany i co można zyskać?

Znieważenie flagi państwowej – co grozi za obrazę symboli narodowych?

Flaga państwowa to jeden z najważniejszych symboli każdego kraju – wyraża tożsamość narodową, suwerenność, a także dumę z historii i wspólnoty obywatelskiej. W Polsce ochrona flagi jest zagwarantowana przepisami prawa, a jej znieważenie jest przestępstwem. Warto więc wiedzieć, czym jest znieważenie flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jakie formy może przybrać oraz jakie sankcje grożą za tego rodzaju działanie.

REKLAMA

2610,72 zł w maju z ZUS dla prawie 130 tys. osób [NOWE ŚWIADCZENIE]. Dodatkowo wyrównanie od stycznia 2025

2610,72 zł w maju z ZUS dla prawie 130 tys. osób. Co istotne osoby, który mają prawo do tego nowe dodatku dostaną również wyrównanie od 1 stycznia 2025 r. Wysokość dodatku wynosiła w styczniu i lutym 2025 r. 2520 zł, a od marca jest to 2610,72 zł. Na konta świadczeniobiorców wpłyną więc w maju spore pieniądze.

Powstaje kompletnie nowa gałąź gospodarki, kompletnie nowy zawód: tylko czy będą chętni [PROJEKT skierowany do stałej komisji]

Powstaje kompletnie nowa gałąź gospodarki, kompletnie nowy zawód - podkreśla Łukasz Krasoń. Jednak czy będą chętni na tą specyficzną i wymagającą dużego wysiłku psychicznego i fizycznego pracę?: Nie wiadomo też jak będzie z wynagrodzeniem, a nie wydaje się, żeby byli chętni do tej pracy tylko za minimalną krajową.

Donald Trump spotkał się z Karolem Nawrockim w Gabinecie Owalnym Białego Domu. "You will win"

Prezydent Stanów Donald Trump spotkał się w czwartek 1 maja 2025 r. z kandydatem na prezydenta RP Karolem Nawrockim - podał Biały Dom. Nawrocki relacjonował, że D. Trump przepowiadał mu wygraną w wyborach.

7 lat ważności części orzeczeń o niepełnosprawności i inne zmiany. Nowelizacja rozporządzenia dot. orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności

W dniu 30 kwietnia 2025 r. opublikowano projekt rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności. Celem tej nowelizacji jest doprecyzowanie zasad wydawania orzeczeń o niepełnosprawności oraz o stopniu niepełnosprawności, a także wydłużenie okresów ważności tych orzeczeń. Co się dokładnie zmieni i od kiedy?

REKLAMA

Grill na balkonie? Uważaj - może kosztować Cię nawet 5 500 zł, a ognisko w ogrodzie - nawet 11 500 zł

Można śmiało powiedzieć, że majówka to narodowe święto grilla (a w nieco mniejszym zakresie - również ogniska). Mieszkańcy bloków - z przyczyn oczywistych - mogą zdecydować się wyłącznie na to pierwsze, a posiadacze własnych ogródków - rozniecić nieco większy płomień. Czy jednak takie przyjemności - w obrębie własnych balkonów i ogródków są legalne? Okazuje się, że nie w każdym przypadku, a ich nieroztropnych amatorów, mogą niekiedy spotkać niemiłe konsekwencje.

Rząd szykuje zmiany w emeryturach – grupa pracowników popracuje do 70 roku życia

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem zmian w przepisach, które mają wydłużyć maksymalny wiek pełnienia funkcji przez komorników sądowych oraz ich asesorów. Zgodnie z planowanymi regulacjami, osoby wykonujące te zawody miałyby obowiązek pozostawać aktywne zawodowo nawet do 70. roku życia.

REKLAMA