| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Inne

Mądry konsument przed urlopem

Aktualizacja: 04.11.2009

Niezależnie od sytuacji ekonomicznej panującej na światowych rynkach, wielu Polaków w okresie ferii zimowych zdecyduje się wypocząć za granicą. Przed zakupieniem wymarzonej wycieczki warto dokładnie przyjrzeć się ofercie biura podróży, klubu wakacyjnego czy linii lotniczych, by nie paść ofiarą nieuczciwych przedsiębiorców i usługodawców. »

Co zrobić, gdy gwarancja nie obejmuje całego produktu

Aktualizacja: 15.12.2009

Co należy zrobić i jakie prawa przysługują klientowi, gdy okaże się, że gwarancja nie obejmuje wszystkich wad towaru, który został zakupiony. »

Niezgodność towaru z umową

Aktualizacja: 04.11.2009

Niezgodność z umową to pojęcie odnoszące się do właściwości towaru, a raczej ich braku. Może to polegać na tym, że towar nie ma cech właściwych dla rzeczy danego rodzaju albo jest niezgodny z przedstawioną próbką bądź wzorek. W języku potocznym używa się częściej określenia, ze towar ma usterki, jest wadliwy. »

Termin odpowiedzi na reklamację

Aktualizacja: 04.11.2009

Samo złożenie reklamacji do sprzedawcy nie powoduje jej automatycznego uznania. Przedsiębiorca powinien ustosunkować się do roszczenia konsumenta. Sprzedawca ma na to odpowiedni termin w zależności od roszczenia kupującego. »

Jak zwrócić przeceniony towar

Aktualizacja: 04.11.2009

Często zdarza się nam kupić przeceniony towar. Czy mamy możliwość jego zwrotu, lub ewentualnie zareklamowania wadliwego zakupu? »

Problem z reklamacją-pomoc UOKiK

Aktualizacja: 04.11.2009

Ponad 300 tysięcy udzielonych porad i informacji, blisko 50 tysięcy wystąpień do przedsiębiorców, ok. 870 powództw — to efekt ubiegłorocznej pracy miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów. »

Zwrot zakupów on-line

Aktualizacja: 21.01.2010

Zwrot towaru, który się już nie podoba? Możliwe, ale tylko przy sprzedaży przez Internet – to podstawowe prawo różniące zakupy wirtualne od tradycyjnych. UOKiK zwraca uwagę na zasady obowiązujące w Sieci. »

Praktyczne aspekty podstawienia wierzytelności hipotecznej

Aktualizacja: 27.02.2012

Nowelizacja ustawy o księgach wieczystych i hipotece sprzed ponad roku wprowadziła możliwość zastąpienia wierzytelności zabezpieczonej hipoteką inną wierzytelnością przy jednoczesnym zachowaniu tej samej hipoteki. Jak to funkcjonuje w praktyce? »

Wzory umów

Aktualizacja: 10.08.2009

Chcesz zawrzeć umowę, szukasz gotowych wzorów, skorzystaj z naszej bazy. Posiadamy wzory większości umów występujących w obrocie prawnym. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »