reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Przed rozprawą

Jak wypełnić pozew na formularzu P

Aktualizacja: 23.08.2011

Zakres spraw rozpoznawanych w postępowaniu uproszczonym określa art. 505(1) kpc. W sprawach tych pozew wnosi się obligatoryjnie na urzędowym formularzu P »

Powództwo wzajemne

Aktualizacja: 23.03.2010

Powództwo wzajemne jest powództwem, które może wytoczyć pozwany przeciwko powodowi w tym samym procesie. Wytoczenie powództwa wzajemnego jest swego rodzaju kontr-żądaniem skierowanym przeciwko pierwotnemu powodowi i może stanowić sposób obrony pozwanego. »

Powództwo przeciwegzekucyjne

Aktualizacja: 23.03.2010

Wszczęcie egzekucji przez wierzyciela nie oznacza jeszcze, że dłużnik nie ma już żadnych środków obrony. Podstawowym środkiem zwalczania tytułu egzekucyjnego są powództwa przeciwegzekucyjne. »

Odpowiedź na pozew

Aktualizacja: 16.03.2010

Pozwany może przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na pozew co wynika z art. 207 § 1 kpc w. W sprawach skomplikowanych może to być jednak nie tylko prawo, ale i obowiązek pozwanego. »

Cofnięcie pozwu

Aktualizacja: 16.03.2010

Pozew może być cofnięty bez zezwolenia pozwanego aż do rozpoczęcia rozprawy, a jeżeli z cofnięciem jest połączone zrzeczenie się roszczenia - aż do wydania wyroku. »

Pozew składa się w postępowaniu uproszczonym

Aktualizacja: 23.08.2011

Konsument, który zdecyduje się na dochodzenia swoich praw przed sądem powszechnym musi pamiętać o pewnych obowiązkach związanych np. ze złożeniem pozwu na właściwym formularzu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia

branżowa organizacja pracodawców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama